Kredyt dla bardzo zadłużonych

Każdy  albo większość z nas cierpi na chroniczny brak pieniędzy. Często uciekamy się do pożyczek i kredytów. Bo przecież co  innego możemy począć kiedy niezwłocznie potrzebny jest przypływ gotówki, a nasze zadłużenie jest ogromne.  Rozwiązaniem zdają się  być kredyty dla osób bardzo zadłużonych. Można też zwrócić się z prośbą o pożyczkę do znajomych lub rodziny. Jednak kto w dzisiejszych czasach dysponuje większą sumą oszczędności, które chętnie, bez obiekcji przeznaczy na udzielenie kolejnego, prywatnego  kredytu szczególnie dla kogoś kto jest bardzo zadłużony. Chwilówka to rodzaj pożyczki świadczony przez firmy, zwane też parabankami, przyznawany w ciągu zaledwie kilku minut, od ręki.

Szybko i łatwo

Kredyt dla bardzo zadłużonychBanki, udzielające kredytów posiadają wiele skomplikowanych procedur. Aby przyznano nam kredyt musimy spełnić określone kryteria. Konieczna jest chociażby umowa o pracę. Ponadto banki sprawdzają klienta pod kontem zadłużenia i zdolności kredytowej. Procedura taka może trwać długo, a do tego dla osób bardzo zadłużonych kredyt w banku może być nieosiągalny. Szybkie pożyczki dla osób z wieloma obciążeniami natomiast, zdają się być panaceum na brak gotówki. Co należy zrobić? To proste. Trzeba wziąć ze sobą dowód osobisty i złożyć wizytę w siedzibie parabanku, choć to ostatnie nie jest warunkiem niezbędnym, ponieważ coraz więcej tego rodzaju usług świadczonych jest online i spokojnie możemy wziąć kredyt w domu.  Kolejnym ułatwieniem jest niewątpliwie brak wymogu związanego ze znalezieniem poręczycieli.  Jedynym warunkiem może być konieczność posiadania konta bankowego. Jest to oczywiście niewielka przeszkoda, bo kto w dzisiejszych czasach nie posiada  własnego rachunku. Niektóre z firm udzielających kredytów dla bardzo zadłużonych dają możliwość przedłużenia pożyczki, w przypadku jeśli nie jesteśmy w stanie spłacić jednej z rat.  Oczywiście, chcąc uzyskać taką pożyczkę, musimy podpisać umowę, którą należy dokładnie przeczytać. Instytucje udzielające kredytów dla bardzo zadłużonych nie będą sprawdzały naszej sytuacji w BIK czy KRD. Zatem jeśli nawet mamy złą sytuację i nie spłacamy jakichś obciążeń, mamy nadal szansę na gotówkę. Pamiętajmy również o tym, że należy nam się zwrot prowizji bankowej jeśli dokonamy konsolidacji pożyczek. Wiele firm o tym nie informuje, albo dokonują zwrotu w mniejszej wysokości niż powinny.

Niebezpieczeństwa

Internet jest pełen historii ludzi, którzy wpadli w tzw. pułapkę kredytową, również przy  pomocy parabanków. Przede wszystkim podejmując,  jako osoby z bardzo dużym zadłużeniem, decyzję o przyjęciu kolejnego kredytu, należy rozważyć czy na pewno będziemy w stanie ją spłacić i nie będzie on dla nas  przysłowiowym gwoździem do trumny. Nigdy nie wolno brać kolejnej pożyczki, na spłacenie wcześniejszego obciążenia. W ten właśnie sposób wpadamy w duże kłopoty ponieważ stale zwiększamy nasz stan zadłużenia. Doprowadzi to w prostej linii do kłopotów i spotkania co najmniej z  kolejnymi windykatorami. Nie jest to sytuacja komfortowa, często też wytwarza tak duży poziom stresu, że może przyczynić się do utraty zdrowia.

Należy zatem pamiętać o istniejących niebezpieczeństwach, ale nie oznacza to, że zabronione jest  korzystanie z chwilówek od ręki.