Jakie rodzaje profili aluminiowych możemy wyróżnić?

0
621

Profile aluminiowe są chętnie stosowane w różnorodnych branżach, ze względu na niską wagę, a także ponadprzeciętną wytrzymałość. Do wyboru mamy różnorodne parametry, a także kilka rodzajów, dlatego też każdy znajdzie właśnie taki element, jakiego szuka. Jakie są zalety używania profili aluminiowych? Jakie występują rodzaje profili aluminiowych? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Jakie są zalety używania profili aluminiowych?

Nie bez przyczyny profile aluminiowe cieszą się tak dużą popularnością. Są one bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, jednocześnie masa tego typu produktów jest niezwykle niska. Ze względu na to, że profile aluminiowe są lżejsze od tych stalowych, to możliwe jest posługiwanie się nimi przy tworzeniu różnorodnych typów zabudowy. Poszczególne elementy wykonane z tego materiału są łatwe do transportowania i przechowywania. W praktyce oznacza to, że ich dostępność w hurtowniach jest w pełni satysfakcjonująca. Aluminium posiada powłokę antykorozyjną, dlatego też profile wykonane z tego materiału są odporne na wilgoć i niekorzystne warunki atmosferyczne. Przedmioty te mogą być dość łatwo łączone- nie ma konieczności ich spawania czy też skręcania. Możliwe jest również zmienianie ich postaci- kształtowanie czy też przycinanie nie sprawia najmniejszych problemów. Wysokiej klasy profile aluminiowe znaleźć można na stronie https://www.aliplast.pl/.

Jakie występują rodzaje profili aluminiowych?

Profile aluminiowe najczęściej dzieli się ze względu na kształt. W takim przypadku możemy wyróżnić ceowniki, teowniki, dwuteowniki, zetowniki, płaskowniki, a także kątowniki. Te pierwsze przypominają swoim przekrojem literę „C”. Analogicznie wygląda to w przypadku teowników i zetowników, jednakże są one podobne do „T” i „Z”. Jeśli chodzi o dwuteowniki, przypominają dwie litery „T” złączone ze sobą. Budowa poprzeczna płaskowników przypomina prostokąt, natomiast kątowników- kąt prosty.