uchwyty na narzędzia

Gdy dysponujesz już stołem warsztatowym i regałem przeznaczonym do przechowywania różnorodnych narzędzi, w celu optymalizacji dostępnego miejsca i dla poprawy wygody korzystania z warsztatu, możesz zaopatrzyć się również w przeznaczone do mocowania na ścianie uchwyty na narzędzia. To drobne akcesoria, dzięki którym przy minimalnym nakładzie środków i pracy zwiększysz funkcjonalność każdego, zwłaszcza małego warsztatu.

Najpopularniejsze rodzaje uchwytów ściennych

W sklepach z wyposażeniem warsztatowym znajdziesz szeroki wybór uchwytów narzędziowych dwóch podstawowych kategorii. Są to listwy oraz wieszaki w formie haczyków, o różnorodnych kształtach i wynikającym z nich przeznaczeniu. W obu przypadkach zwykle są to akcesoria przeznaczone do montażu ściennego, ale z powodzeniem można przytwierdzać je również do innych powierzchni, na przykład do stołów czy regałów warsztatowych. Największą popularnością cieszą się długie listwy na narzędzia, na których można instalować wieszaki o różnych kształtach, przystosowane do przechowywania określonych rodzajów sprzętów. W przypadku narzędzi ogrodowych można stosować m.in. specjalne uchwyty (wieszaki) na grabie, łopaty czy miotły. W warsztatach stosuje się również listwy z gniazdami na nasadki i bity. Jeśli nie potrzebujesz korzystać z długiej listwy, zainwestuj w tanie haczyki lub większe, metalowe uchwyty na narzędzia, przeznaczone do przechowywania cięższych sprzętów, takich jak taczka czy rower.

Dlaczego warto korzystać z uchwytów ściennych?

Montaż listwy uniwersalnej, na której można instalować różne rodzaje uchwytów na narzędzia, ewentualnie zastosowanie prostych haczyków to prosty sposób na lepszą organizację miejsca, oszczędność cennej przestrzeni oraz poprawę wygody korzystania z warsztatu. Dzięki uchwytom wszystkie narzędzia mają swoje miejsce i w razie potrzeby nie musimy ich szukać. Poza tym nawet najbardziej wyrafinowane uchwyty na narzędzia są akcesoriami znacznie tańszymi od regałów, specjalnych wózków czy metalowych szaf warsztatowych. Są również wyposażeniem niezwykle wygodnym w stosowaniu, bo bez problemu możemy zainstalować je w dowolnym punkcie naszego warsztatu – na jednej ze ścian, froncie mebli czy konstrukcji regału.

Inwestycja w zestaw kilku uchwytów do przechowywania podstawowych narzędzi i akcesoriów, ewentualnie zakup specjalnej listwy narzędziowej to jeden z najprostszych i jednocześnie najtańszych sposobów na poprawę funkcjonalności każdego małego warsztatu, na lepszą organizację miejsca w garażu, piwnicy czy w dowolnego rodzaju pomieszczeniu gospodarczym.