Informatyka studia Warszawa

Humaniści mogą być uważani, za kaskaderów dzisiejszych czasów. Ze względu na przekonanie, iż po kierunkach nie związanych z naukami ścisłymi nie ma pracy. Nic dziwnego więc, że tak wielu młodych ludzi, jeśli decyduje się już na studia to wybiera te na  politechnikach aniżeli na uniwersytetach. Nie da się ukryć, że jednym z najczęściej wybieranych profili (bądź, co bądź również o najszerszym zakresie) jest informatyka. Kto nie zna żadnego informatyka ręka w górę… No właśnie. Gdzie w Warszawie można  ukończyć takie studia? Czym w ogóle zajmuje się  informatyk i ile tak naprawdę zarabia? Może warto pomyśleć o przebranżowieniu?

Charakterystyka zawodu

Informatyka studia WarszawaDo głównych zadań informatyka po studiach należy przede wszystkim nadzorowanie  sieci komputerowych. Informatycy tworzą i instalują nowe oprogramowania oraz kontrolują sprawność jego działania, archiwizują także dane. Ofert pracy dla informatyków jest najwięcej w dużych miastach, takich jak choćby Warszawa. Pracodawcy poszukują osób, które ukończyły studia na kierunku informatyka, z kilku powodów. Kreatywność takiej osoby, jak również umiejętności jakie posiada są bardzo cenne.

Wymarzona uczelnia

            Warszawa to miejsce tętniące życiem, nie da się ukryć, że również dużych możliwości zawodowych. Dlatego często młodzi ludzie po ukończeniu szkół średnich decydują się na  studia  w Warszawie. Informatyka jest jednym z najpopularniejszych kierunków. Które z warszawskich uczelni posiadają w swojej ofercie właśnie te studia? Propozycji jest wiele, najsłynniejsza  w tej dziedzinie jest Politechnika  Warszawska, oferuje ona studia I i II stopnia. Kolejną prestiżową uczelnią w Warszawie, oferującą studia o kierunku informatyka, jest Wojskowa Akademia Techniczna. Pozostałe uczelnie to, Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania WT, czy Europejska Szkoła Informatyczno-Ekonomiczna. Oczywiście jest znacznie więcej ofert uczelni prywatnych. Załóżmy jednak, że chcemy mieć w przyszłości łatwiej albo ważny jest dla nas prestiż szkoły wyższej. Jak dostać się na studia informatyczne na warszawskiej, słynnej uczelni? Nie łatwe to zadanie. Po pierwsze ważna jest podbudowa, czyli duża wiedza matematyczna, bez tego na informatyce ani rusz. Po drugie, matura i jej wynik, im wyższy tym większe szanse na sukces.

Co po studiach

Kończąc studia na kierunku informatyka w Warszawie, z tytułem magistra czy inżyniera mamy już dość duże szanse na znalezienie pracy. Znamy też miasto, jego realia oraz rynek. Podczas studiów trzeba też, oprócz nauki coś robić, warto podejmować się wykonania niewielkich zleceń. W ten sposób zdobywamy doświadczenie i tworzymy bazę projektów. Niewątpliwie kuszące są zarobki w tej branży. Przeciętne zarobki dla informatyków z trzyletnim doświadczeniem sięgają sumy 5250 zł brutto. Badania wskazują, że najlepiej opłacanymi absolwentami są ci, którzy ukończyli Politechnikę Warszawską. Mediana zarobków tych osób wynosi 7700 zł brutto, co daje  54321 zł netto. Warto zatem skusić się na studiowanie informatyki w Warszawie.