Idealne narzędzie logistyczne

Zarządzanie każdym rodzajem firmy jest bardzo trudne i wymaga podejmowania wielu decyzji. Dla każdego, odpowiednim narzędziem jej prowadzenia jest co innego. Ktoś powie, że ważna jest reklama, ktoś odpowie, że odpowiednie oprogramowanie inny zaś zauważy, jak ważne jest pokonanie własnej konkurencji. Jednak mało kto zwróci uwagę, że szkieletem całej firmy jest jednak jej logistyka i cały transport.

Narzędzie w transporcie

Największe oszczędności można generować przy najmniejszej liczbie transportów. Jednak mała liczba transportów nie oznacza, że wysyła się do klienta mało towarów. W tej materii bardzo istotnym jest fakt, by towarów było dużo, a przestrzeń transportowa wykorzystana jak najlepiej. O co więc chodzi? O użycie jak najlepszych i jak najbardziej ekonomicznych opakowań. Towary w transporcie muszą być zapakowane jak najlepiej i to w opakowania, które nie zajmują wiele miejsca. Odpowiednim narzędziem w logistyce może być kontener IBC. Jest on co prawda przeznaczony do materiałów płynnych ale jest to przykład jednego z wielu opakowań plastikowych. Pojemnik IBC pomoże w pełni wykorzystać daną powierzchnię. Pojemniki IBC są ze sobą kompatybilne, można je sztaplować, czyli układać jeden na drugim a ustawione obok siebie nie pozostawiają żadnego fragmentu powierzchni pustej. Branża logistyczna bardzo ceni sobie paletopojemnik IBC, pakowanie przy jego pomocy nie jest już wyzwaniem a samą przyjemnością. Większą przyjemnością są co prawda oszczędności, które tego typu opakowania plastikowe generują dla danej firmy.

Jaka jest zasada działania kontenera IBC?

Kontener IBC wykonany jest z wysoce wytrzymałego materiału, posiada automatycznie zamykaną pokrywę, w której znajduje się zautomatyzowany wlew. To przez ten wlew można łatwo taki paletopojemnik ibc załadować i rozładować. Dobrze zamknięta pokrywa powoduje, że nie ulatniają się różnego rodzaju opary na zewnątrz. Dodatkowo kontener IBC można szczegółowo opisać w wyznaczonym miejscu i z łatwością da się go transportować przy pomocy odpowiedniego wózka paletowego.

Bezpieczny i ergonomiczny

Wykorzystanie kontenera jako plastikowego opakowania specjalistycznego dało bardzo dużo zalet, jeśli chodzi o magazynowanie, transportowanie i zabezpieczenie przechowywanych w nim towarów. Pojemnik IBC dodatkowo wyposażony jest w specjalny system odpowietrzania, przez co nie tworzy się w jego wnętrzu nadciśnienie.