Dlaczego warto zdecydować się na iPhone'a Pro

Po każdej premierze smartfonów marki Apple pojawia się dylemat, którą wersję wybrać, podstawową czy Pro? Ta pierwsza jest bardziej uniwersalna. Z kolei Pro stworzono z myślą o nieco bardziej wymagających użytkownikach. Dlaczego warto zdecydować się na iPhone ‘a Pro?

Czy warto kupić iPhone’a Pro?

Nie ulega wątpliwości, że wybór odpowiedniego telefonu to nie lada wyzwanie. I choć Apple ma dość ubogą ofertę w porównaniu do smartfonów z systemem Android, to i tak decyzja o zakupie konkretnego modelu jest dość trudna. Gigant z Cupertino co roku prezentuje kilka flagowców, które nieznacznie różnią się parametrami, funkcjami i ceną, aby trafić do różnych grup użytkowników. Najbardziej uniwersalny jest model bazowy, przeznaczony dla osób, szukających świetnej jakości telefonu z topowymi osiągami. Z kolei wersja Pro i Pro Max zazwyczaj mają nieco lepsze zestawy aparatów, kilka dodatkowych funkcji. Stworzono je głównie z myślą o wymagających użytkownikach, którzy używają smartfona nie tylko w celach rozrywkowych, ale również jako narzędzie pracy. Dlaczego warto zdecydować się na iPhone’a Pro?

iPhone Pro – dlaczego warto go kupić?

Wybór pomiędzy bazową wersją iPhone’a a wariantem Pro, można porównać do decyzji o wyborze produktu ze średniej półki albo premium. Wiele osób, które ostatecznie decydują się na zakup iPhone’a, zaczyna rozmyślać, czy nie lepiej jest dołożyć do wersji Pro. Tym bardziej że i tak wydadzą całkiem sporą kwotę na nowego iPhone’a, a sam telefon kupowany jest na lata. Co prawda, większość parametrów jest identyczna dla obu modeli. Natomiast niewielkie różnice, jak np. dodatkowy aparat, obecność skanera LiDAR (w iPhone 12 Pro) wpływają na komfort pracy i dają znacznie więcej możliwości. Dlatego przed zakupem iPhone ’a musisz zastanowić się, jakie masz oczekiwania względem smartfona, co musi posiadać, a co jest zbędne. To zdecydowanie ułatwi Ci podjęcie ostatecznej decyzji.

iPhone 12 vs iPhone 12 Pro

Na pierwszy rzut oka modele te nieznacznie się od siebie różnią. Choć już w wyglądzie mamy pierwszą, zasadniczą różnicę. W Apple iPhone 12 ramka jest z aluminium, a w wersji Pro jest to stal nierdzewna, która charakteryzuje się większą odpornością na uszkodzenia i zarysowania. Ponadto, smartfony dostępne są w nieco innych kolorach. Natomiast wspólny jest ekran OLED o tej samej rozdzielczości oraz jasności. Oba modele napędza procesor A14 Bionic, gwarantując piekielną wydajność. Jednak bazowy wariant wspiera 4 GB, a wersję Pro 6 GB. Mimo tej różnicy wydajność jest niemalże identyczna.

Fundamentalną różnicą pomiędzy bazową wersją a Pro jest to, że iPhone 12 Pro posiada aparat z teleobiektywem, a także skaner LiDAR, co znacznie poprawia jakość zdjęć. Obecność teleobiektywu sprawia, że aparat daje o wiele większe możliwości. Przede wszystkim pozwala na wykonywanie zdjęć z 4-krotnym optycznym przybliżaniem ujęć i to bez utraty jakości obrazu. Z kolei skaner LiDAR gwarantuje fenomenalną ostrość nawet w kiepskich warunkach oświetleniowych. Ponadto, umożliwia korzystanie z aplikacji rozszerzonej rzeczywistości (AR), co z pewnością docenią miłośnicy innowacyjnych rozwiązań.

Więcej informacji znajdziesz na https://idream.pl/iphone/iphone-12-pro.html