Dlaczego warto wybrać taśmę pakową typu solvent?

0
365

Taśma pakowa typu solvent jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które poszukują solidnego zabezpieczenia dla wysyłanych towarów. Nie bez powodu mówi się o nich, że są to produkty do zadań specjalnych. Klej na bazie kauczuku naturalnego uważany jest za najmocniejszy typ kleju spośród dostępnych na rynku.

Taśma pakowa solvent – czym się wyróżnia?

Taśmy pakowe solvent to akcesoria do pakowania, do produkcji których użyto kleju na bazie kauczuku naturalnego. Dzięki temu klejowi taśmy wykazują wysoką siłę klejenia już na samym początku aplikacji i dlatego też są często wykorzystywane do zaklejania przesyłek wielkogabarytowych. Taśmy pakowe solvent są wytrzymałymi produktami, które są w stanie zachować swoje właściwości w szerokim przedziale temperatur. Mogą być zatem wykorzystywane do zaklejania kartonów narażonych podczas transportu zarówno na mróz, jak i na upał. Ponadto wykazują odporność na wilgotność i zapylenie. Co ważne, są w stanie wiązać się z różnego rodzaju podłożami.

Gdzie stosowane są taśmy solventowe?

Taśma pakowa solvent jest wykorzystywana tam, gdzie wymaga się perfekcyjnego zabezpieczenia opakowań przed dostępem nieuprawnionych osób. Po odklejeniu taśmy solventowej na powierzchni zawsze pozostaje ślad, a więc każda próba otwarcia opakowania będzie zauważona. Taśmy pakowe solvent sprawdzają się idealnie podczas transportu przesyłek w trudnych warunkach atmosferycznych. Ze względu na swoją specyfikę są chętnie wykorzystywane przez producentów mrożonek do zaklejania opakowań. Dodatkowo stanowią niezbędny element wyposażenia magazynów, hurtowni, firm przewozowych i sklepów internetowych. Właściwości taśm pakowych solvent powodują, że są one użytkowane także w warunkach domowych, chociażby podczas przeprowadzek.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze taśmy pakowej solvent?

Najważniejszą kwestią, którą należy się kierować przy wyborze taśmy pakowej solvent, to jej wymiary. Jest to szczególnie istotne, jeśli ma być aplikowana za pomocą dyspensera automatycznego. Kluczowym aspektem jest tutaj także kolor taśmy, który determinuje jej estetykę. Taśmy przezroczyste nie zasłaniają żadnych ważnych informacji, np. adresu odbiorcy. Taśmy brązowe stosowane są raczej w warunkach przemysłowych. Taśmy pakowe solvent mogą stanowić także ekonomiczną formę promocji marki. Jeśli posiadają odpowiedni nadruk, pomogą w kreowaniu wizerunku firmy w oczach klientów. Sprzedawca, który zabezpieczy swoją przesyłkę taśmą pakową solvent z nadrukiem, pokaże swoje profesjonalne podejście do klienta.

Taśmy pakowe solvent dostępne w ofercie TCM Service

W ofercie firmy TCM Service znajduje się bogata gama taśm pakowych oraz akcesoriów do pakowania. Wszystkie sprzedawane produkty wyróżniają się najwyższą jakością i trwałością. Do dyspozycji klientów są taśmy pakowe solvent z klejem na bazie kauczuku naturalnego. Sprzedawca oferuje je w różnych kolorach, szerokościach i długościach nawoju rolki. Na taśmie pakowej typu solvent można umieścić także dowolne znakowanie, co ułatwi dostępny na stronie kreator nadruków.