Dlaczego warto prowadzić sklep w modelu dropshipping?

0
735

Prowadzenie własnego sklepu internetowego jeszcze do niedawna wymagało sporej inwestycji. Wynajęcie lokalu pełniącego rolę magazynu, opłacenie rachunków za czynsz, prąd czy wodę… Na szczęście w dzisiejszym świecie nie ma już takiej potrzeby. Swoją działalność można bowiem oprzeć o znacznie wygodniejszą formę: sklep-dropshipping

Co to jest dropshipping?

Dropshipping jest nowoczesnym rozwiązaniem polegającym na prowadzeniu sklepu internetowego przy jednoczesnym wyeliminowaniu wielu typowych obciążeń logistycznych. W większości przypadków zostają one przerzucone na partnera, takiego jak np. Hurtownia towaru czy firma kurierska. Wysyłka towaru odbywa się bowiem bezpośrednio z hurtowni lub od producenta i obsługiwana jest przez profesjonalną firmę kurierską. Zamówiony towar trafia bezpośrednio pod adres klienta, a sklep online jest po prostu swego rodzaju pośrednikiem w transakcji, lecz fizycznie w większości przypadków zamawianego towaru fizycznie nie posiada.

Sklep-dropshipping ma wiele niezaprzeczalnych zalet, a jedną z najważniejszych jest znaczna obniżka kosztów. Kolejną jest usprawnienie procesu logistycznego – zamówiony towar trafia bez pośredników bezpośrednio do rąk klienta, dzięki czemu może on cieszyć się szybką i bezpieczną dostawą. Zadaniem sklepu online jest po prostu znalezienie klienta, nakłonienie go do złożenia zamówienia (np. Atrakcyjną ceną), a następnie – obsługa posprzedażowa.

Jakie formy działalności można prowadzić w dropshippingu?

Dropshipping jest odpowiednią formą działalności dla praktycznie każdego sklepu internetowego, niezależnie od rodzaju sprzedawanych towarów. Jest to usługa o bardzo szerokich możliwościach, dlatego w ostatnich na dropshipping przerzuca się coraz więcej właścicieli sklepów internetowych. Sklep dropshipping może oferować zarówno sprzęty sportowe, jak i akcesoria informatyczne, a także odzież, artykuły spożywcze i znacznie, znacznie więcej.

Dlaczego warto prowadzić działalność akurat w dropshippingu?

Ponieważ od samego początku i na każdym etapie działalności koszta jej prowadzenia są minimalne, w porównaniu do tradycyjnych sklepów internetowych. Właściciel sklepu działającego w modelu dropshippingu nie musi płacić za towar, nie musi płacić za miejsce, w którym mógłby ten towar składować, nie musi również płacić jakichkolwiek kosztów stałych takich, jak np. Rachunek za światło.

Sklep dropshipping można prowadzić i zarządzać nim praktycznie z dowolnego miejsca na świecie, przy użyciu dowolnego urządzenia. Do nadzorowania i kontroli sklepu w modelu dropshippingu wystarczy zaledwie smartfon lub laptop z dostępem do internetu. Za ich pomocą właściciel będzie mógł w prosty sposób w kilka chwili zlecić masową realizację zamówień, wprowadzić korektę ceny czy uruchomić nowe promocje.

Warto zaznaczyć, iż mimo że właściciel nie prowadzi sprzedaży w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, nadal zyskuje wszelkie benefity z tym związane. Może on, na przykład, zamówić opakowanie wysyłanego produktu specjalną taśmą reklamującą swój sklep, czy dołączyć do realizowanego zamówienia własne materiały promocyjne. Pozwoli to jego firmie nabrać jeszcze większego rozgłosu, a co za tym idzie – znaleźć jeszcze więcej klientów.

Oprogramowanie dropshipping

Aby sklep dropshipping mógł jednak prawidłowo działać, musi on być oparty na specjalistycznym oprogramowaniu. Jego zadaniem jest pomoc właścicielowi w zarządzaniu zamówieniami oraz znaczna automatyzacja tego procesu. Bardzo dobre opinie zbiera wśród właścicieli sklepów w dropshippingu program CStore. Właściciele sklepów chwalą sobie między innymi przystępność tego rozwiązania, a także jego atrakcyjny design wizualny i masę możliwości dodatkowych, dzięki którym mogą oni jeszcze bardziej rozwinąć swoją działalność.