Manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Nie ma co się dziwić. Paznokcie pomalowane lakierem hybrydowym przez długi czas wyglądają reprezentacyjnie i są odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Nie straszne im pisanie na klawiaturze czy zmywanie naczyń. Popularność hybrydy skutkuje tym, że producenci oferują coraz lepsze produkty, które z powodzeniem można wykorzystywać w zaciszu własnego domu.

Manicure hybrydowy – skuteczny sposób na piękne paznokcie

Decydując się na zabieg hybrydowy, możemy przez dwa lub trzy tygodnie cieszyć się atrakcyjnym wyglądem paznokci. Stałe klientki salonów stylizacji paznokci mają okazję przyjrzeć się czynnościom wykonywanym przez manikiurzystki. Zabieg manicure zazwyczaj rozpoczyna się od ściągnięcia starej warstwy lakieru. Paznokieć musi być bowiem w pełni oczyszczony i właściwie uformowany za pomocą pilniczka lub frezarki. Dobrze jest także odpowiednio zadbać o skórki. Nie powinny nachodzić na płytkę paznokcia. Następnie należy oczyścić paznokcie za pomocą cleanera.

Wstępnie przygotowane paznokcie nadają się teraz do nałożenia bazy pod hybrydę. Z tym kosmetykiem nie warto przesadzać. Warstwa powinna przykryć paznokieć, jednak nie może być zbyt gruba. Gdy już nałożymy ją na wszystkie paznokcie jednej ręki, to należy włożyć ją do lampy UV. To, ile czasu jest potrzebne do utwardzenia lakieru, zależy od mocy lampy. Im większa moc, tym krótszy czas utwardzania.

W kolejnym kroku nakładamy właściwy lakier hybrydowy o wybranym kolorze. Można zdecydować się na jedną lub dwie warstwy. Każdorazowo trzeba jednak włożyć rękę do lampy UV. Ostatnim etapem zabiegu jest nałożenie lakieru top. Jego celem jest zabezpieczenie i utrwalenie uzyskanych rezultatów. Również po jego nałożeniu, umieszczamy rękę w lampie UV. Po wszystkim powinniśmy przemyć paznokcie cleanerem i nałożyć na ręce dowolny krem pielęgnacyjny lub oliwkę.

O czym nie powinno się zapomnieć podczas kompletowania zestawu do hybrydy?

Wbrew pozorom skompletowanie własnego zestawu do hybrydy nie jest ani zbytnio czasochłonne, ani zbyt kosztowne. W sprzedaży znajdują się kompletne zestawy do wykonania zabiegu hybrydowego. Z powodzeniem można także zorganizować własny zestaw, który będzie dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Aby wykonać manicure hybrydowe potrzebne są następujące produkty:

  • lampa UV/LED,
  • lakier hybrydowy bazowy,
  • lakier hybrydowy kolorowy,
  • lakier hybrydowy top,
  • cleaner,
  • pilnik,
  • blok polerski.

Wśród dodatkowych akcesoriów, które z całą pewnością ułatwiają wykonanie hybrydy, wymienić można: patyczki drewniane, które wspomagają usuwanie skórek, waciki bezpyłowe, formy do przedłużania paznokci, oliwkę na skórki.

Jakiej marki lakiery hybrydowe wybrać?

Dużym powodzeniem, zarówno wśród profesjonalistów, jak i osób zaczynających swoją przygodę z hybrydą, cieszą się produkty ChiodoPRO. Producent proponuje imponujący katalog lakierów hybrydowych, który dostępny jest pod adresem internetowym: https://chiodo.pl/pl/100-lakiery-hybrydowe-chiodopro.

W asortymencie dostępne są zarówno bazy i topy, jak również lakiery kolorowe. Do wyboru są produkty w licznych odcieniach danego koloru. W opcji są barwy klasyczne (np. czerwień, brąz, bordo), jak również lakiery w soczystych tonacjach zieleni, różu lub pomarańczy. Każda kobieta znajdzie swoje ulubione kolory lakierów hybrydowych.