Samsung Galaxy Watch4

Zegarek Galaxy Watch4 jest nową propozycją Samsunga dla wymagających osób, które chcą cieszyć się smartwatchem umożliwiającym zarówno dokładne śledzenie aktywności, jak i korzystanie z przydatnych aplikacji, m.in. płatności NFC za pomocą zegarka. Jakimi jeszcze funkcjonalnościami dysponuje najnowszy smartwatch Samsung Watch4?

Zegarek Galaxy Watch4 – nowy system operacyjny Wear

Poprzednie smartwatche marki Samsung były wyposażone w system operacyjny Tizen. Marka zdecydowała się wymienić go na system Wear OS powered by Samsung. Oznacza to rozbudowaną integrację urządzenia, jakim jest zegarek Galaxy Watch4, z aplikacjami Google, takimi jak Mapy Google czy Google Pay. Dzięki usprawnieniu płatności oraz możliwości płacenia zegarkiem za pośrednictwem Google Pay możliwe jest bardzo szybkie płacenie zbliżeniowe w sklepach i punktach usługowych, co jest priorytetem dla wielu osób.

Co jeszcze oferuje nowy system operacyjny Wear OS powered by Samsung? Zegarek Galaxy Watch4 umożliwia pokazywanie widgetów wszystkich zainstalowanych na telefonie aplikacji, o ile tylko są kompatybilne z systemem Wear OS. Dzięki temu można bez wyciągania telefonu korzystać z niektórych funkcji wielu aplikacji.

Samsung Galaxy Watch4 – jakie są jego funkcje?

Poza usprawnieniem płatności zbliżeniowych i korzystania z innych aplikacji za pośrednictwem zegarka, Samsung Galaxy Watch4 dysponuje również wieloma innymi ważnymi funkcjami. Całkowitą nowością jest analiza składu ciała przeprowadzona przez zegarek, którą umożliwia czujnik BIA. Analiza składu ciała obejmuje między innymi ilość tkanki tłuszczowej i mięśniowej, masę mięśni szkieletowych, a nawet aktualny poziom nawodnienia organizmu. Co więcej, smartwatch Samsung Watch4 oferuje też lepsze monitorowanie spalanych w czasie wysiłku kalorii niż poprzednie modele, co jest szczególnie ważne dla osób, które się odchudzają lub budują tkankę mięśniową. Zegarek Galaxy Watch4 umożliwia  monitoruje również szczegółoweo monitorowanie jakościć snu, a nawet chrapanie oraz saturację krwi w czasie nocnego odpoczynku.

Wszystko to jest możliwe dzięki odpowiednim parametrom technicznym zegarka. Smartwatch Samsung Watch4 został wyposażony w procesor Exynos W920 oraz 1,5 GB RAM. Kolejną zaletą zegarka jest 16 GB pamięci.

Dla kogo przydatny będzie Smartwatch Samsung Watch4?

Zegarek Galaxy Watch4 jest doskonałym wyborem dla osób aktywnych fizycznie. Dzięki monitorowaniu parametrów takich jak ilość spalonych kalorii i tętno możliwe jest bardzo szczegółowe śledzenie swoich wyników. Szczegółowa analiza składu ciała pozwala również na obserwowanie postępów odchudzania lub budowania tkanki mięśniowej. Samsung Galaxy Watch4 jest też idealny dla osób, którym zależy na ogólnym monitorowaniu stanu zdrowia i sprawdzaniu jakości odpoczynku, co jest możliwe dzięki monitorowaniu jakości snu, saturacji i ciśnienia krwi. Zegarek Galaxy Watch4 to również świetny wybór dla każdego fana nowinek technologicznych, który chce możliwie usprawnić proces dokonywania płatności zbliżeniowych czy korzystać z ulubionych aplikacja bez konieczności wyciągania telefonu. Co więcej, Samsung Galaxy Watch4 dostępny jest w opcjach 40 mm i 44 mm, więc każdy może wybrać rozmiar odpowiedni dla siebie.