Porównanie taśm Hot-Melt z innymi rodzajami taśm klejących

0
72

Głównym przeznaczeniem taśm samoprzylepnych jest zaklejanie opakowań. Na rynku do dyspozycji klientów są taśmy klejące o różnych właściwościach i zastosowaniach. Szeroka gama dostępnych produktów sprawia, że taśmę można idealnie dopasować do swoich oczekiwań.

Taśma Hot-Melt i jej najważniejsze cechy

Do produkcji taśm Hot-Melt wykorzystywana jest folia polipropylenowa i termokurczliwy klej na bazie kauczuku syntetycznego. Z tego powodu ich przyczepność jest znacznie wyższa niż w przypadku taśm akrylowych. Siła klejenia tej taśmy wzrasta wraz z upływem czasu. Taśmy Hot-Melt to produkty o uniwersalnym przeznaczeniu. Świetnie zaklejają powierzchnie foliowe, plastikowe, kartonowe i szklane. Cechuje je dodatkowo duża elastyczność oraz wytrzymałość na działanie czynników atmosferycznych. Za pośrednictwem tych taśm można zaklejać opakowania wielkogabarytowe o średniej i dużej wadze. W porównaniu z innymi taśmami klejącymi mieszczą się w średnim zakresie cenowym.

Taśmy z klejem akrylowym

Taśmy akrylowe produkowane są również na podłożu wykonanym z folii PP. Warstwę klejącą w tych produktach stanowi klej wodny. Najlepszą skuteczność uzyskują w temperaturach od -2°C do +80°C. Są odporne na działanie promieni UV, wilgoci oraz na starzenie. Najczęściej wykorzystywane są do zaklejania gładkich, a zarazem śliskich powierzchni. Powinno się je aplikować w temperaturze powyżej 0℃, w niezapylonych pomieszczeniach. Zaleca się ich stosowanie do zaklejania opakowań o niewielkiej masie. Świetnie sprawdzają się również w warunkach biurowych, np. do zaklejania korespondencji.

Taśmy solventowe

Taśmy z klejem na bazie kauczuku naturalnego wykazują najwyższe parametry klejące pośród wymienionych powyżej typów taśm. Klej solventowy jest gwarancją trwałego łączenia taśmy z podłożem. Idealnie sprawdzają się do zaklejania zarówno gładkich, jak i porowatych powierzchni. Co więcej, taśmy solventowe zachowują swoje właściwości w skrajnych temperaturach (od +60°C do -20°C), jednak sam proces aplikacji musi odbywać się w temperaturze dodatniej. Sprawdzają się najlepiej ze wszystkich taśm do pakowania produktów, które będą przechowywane w niskich temperaturach. W tym miejscu warto również wspomnieć o taśmach papierowych jako ekologicznej alternatywie dla tradycyjnych foliowych taśm klejących. Do ich wykonania służy pochodzący z recyklingu papier Kraft oraz klej na bazie kauczuku naturalnego. To wytrzymały i odporny na czynniki zewnętrzny nośnik klejący. Opakowanie oklejone taśmą papierową może zostać poddane recyklingowi wraz z opakowaniem kartonowym.

Taśma Hot-Melt – kiedy będzie idealnym wyborem?

Taśmy z klejem Hot-Melt to akcesoria do pakowania o najbardziej uniwersalnym zastosowaniu. Dzięki swoim walorom są powszechnie wybierane przez sektor e-commerce. Chodzi tutaj przede wszystkim o ich wysoką odporność na działanie czynników zewnętrznych oraz łatwą aplikację. Sklepy internetowe chętnie wykorzystują w swojej działalności taśmy Hot-Melt również dlatego, że sprawdzają się do zabezpieczania przesyłek o dużych gabarytach i zaklejania różnych powierzchni. Ze względu na wzrost przyczepności taśmy wraz z upływem czasu mogą być idealnym rozwiązaniem do magazynowania towarów.

Postaw na jakość i funkcjonalność z taśmami klejącymi od TCM Service!

Taśmy klejące to niezbędne akcesoria do magazynowania oraz wysyłki towarów. Jeśli chcemy mieć pewność, że paczka dotrze do odbiorcy w nienaruszonym stanie, warto postawić na wysokiej jakości produkty. Takie znajdziemy w ofercie wiodącego dostawcy taśm samoprzylepnych, TCM Service. To producent z wieloletnim doświadczeniem, dysponujący nowoczesnym parkiem maszynowym. Swoim klientom proponuje taśmy klejące o doskonałych parametrach, które sprawdzą się w trudnych warunkach. Współpraca z TCM Service to gwarancja sukcesu w biznesie.