Najlepsze sposoby na redukcję zmarszczek

Walka ze zmarszczkami stanowi nie lada wyzwanie. Pierwsze oznaki starości potrafią pojawiać się na twarzy już w okolicach 25 roku życia, wraz z upływem lat jest ich tylko więcej. Chociaż umiejętna pielęgnacja może sporo zdziałać, to jednak w wielu przypadkach okazuje się niewystarczająca. W takiej sytuacji, z pomocą przychodzi nam medycyna estetyczna. W ostatnich latach cały czas się rozwija i obecnie ma sporo do zaoferowania – zarówno kobietom, jak i mężczyznom!

Dlaczego warto korzystać z zabiegów medycyny estetycznej?

Istnieje mnóstwo korzyści wynikających z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Przede wszystkim, pozwalają one na osiągnięcie takich efektów, jakich nigdy nie osiągnęlibyśmy za pomocą kremów i maseczek do twarzy. Dzieje się tak, ponieważ zawarte w nich substancje aktywne nie są w stanie przekroczyć bariery naskórka. Chociaż aplikuje się je na całą twarz, jedynie kilka procent z cennych składników trafią w głąb naskórka. Natomiast podczas zabiegów z zakresu medycyny estetycznej sprytnie omija się barierę naskórkową, dzięki czemu preparaty witaminowe wchłaniają się w całości aż do głębszych warstw skórnych, przynosząc o wiele lepsze efekty. W jaki sposób do tego dochodzi? Wykorzystuje się między innymi iniekcje. Za pomocą cienkiej igły preparat aplikowany jest podskórnie, jak ma to miejsce przy mezoterapii igłowej. Pozytywny wpływ na cerę mają nie tylko substancje aktywne, ale też same nakłucia, które pobudzają skórę do regeneracji i produkcji kolagenu oraz elastyny.

Najlepsze zabiegi odmładzające

Jeśli chodzi o działanie anti-aging, to z pomocą medycyny estetycznej można naprawdę sporo osiągnąć! Wcale nie trzeba od razu decydować się na inwazyjne operacje chirurgiczne. Istnieje mnóstwo bezpiecznych zabiegów, które wykonywane regularnie wygładzają zmarszczki i optycznie odmładzają całą twarz. Przykładem jest mezoterapia igłowa – to jedna z najchętniej wykorzystywanych terapii, na którą decydują się kobiety i mężczyźni w każdym wieku. W zależności od potrzeb klienta, używa się w jej trakcie innych substancji aktywnych. Dużą popularnością cieszy się osocze bogatopłytkowe. Innym, skutecznym zabiegiem jest HIFU Warszawa. Stosuje się go na skórze twarzy i szyi w celu redukcji zmarszczek oraz poprawy jej napięcia. W trakcie zabiegu wykorzystuje się ultradźwięki o wysokiej częstotliwości. Doskonałe efekty przynoszą też terapie z wykorzystaniem kwasu hialuronowego – może on służyć do nawilżania i odżywiania cery albo bezpośrednio do wypełniania zmarszczek.