Matematyka studia

Nie każdy musi być matematykiem. To prawda stara jak świat choć  matematyka jest przecież wokół nas. Wybrańcy rozumieją tę dziedzinę nauki, a niektórzy nawet decydują się na podjęcie studiów matematycznych. Naukę można rozpocząć na uniwersytecie lub na politechnice. Jaka jest różnica między jedną uczelnią  a drugą? Politechnika to szkoła typowo techniczna, a co za tym idzie wiedza studenta powinna być bardziej praktyczna. Przecież po ukończeniu studiów otrzymujemy tytuł magistra inżyniera. Kwestia porównania kierunków matematycznych jest bardziej skomplikowana, bo zdania są podzielone. Niektórzy twierdzą, że studia na politechnice są trudniejsze ale łatwiej się tam dostać.

 

Rekrutacja

 

Matematyka studia            Podjęcie nauki na studiach o kierunku – matematyka, wiąże się oczywiście ze spełnieniem pewnych warunków. Po pierwsze i chyba to najważniejsze, trzeba dobrze się czuć w tym ogródku, czyli po prostu być pasjonatem matematyki. Dalej to już jest bardzo prosto, wystarczy dobrze zdać maturę. Przedmioty, jakie brane są pod uwagę przy rekrutacji jest oczywiście matematyka, informatyka, fizyka oraz język obcy. Studia matematyczne otwierają wiele możliwości. Jeszcze niedawno krążył pogląd, że po tym kierunku można być tylko nauczycielem. Nie jest to w żadnym wypadku prawda. Matematyka uczy przecież analitycznego myślenia, taka cecha to ogromny atut na rynku pracy. Oczywiście decydując się na studia matematyczne można bliżej poznać kolejne działy królowej nauk w zależności jaką specjalizację się wybierze. Istnieje możliwość studiowania matematyki w ekonomii, analizy danych, matematyki komputerowej czy analizy danych.

 

Absolwent matematyki

 

Kończąc studia na kierunku matematyka, świat stoi przed nami otworem. Oczywiście zależy to od wielu składników, jak choćby przedsiębiorczość czy umiejętność autoprezentacji młodego człowieka oraz od tego gdzie absolwent chce pracować. Zatrudnienie można znaleźć w szkole na stanowisku nauczyciela matematyki i informatyki. Ukończenie studiów matematycznych daje też szansę zatrudnienia w biurach rachunkowych, bankach czy w agencjach maklerskich. Ponadto można tworzyć programy komputerowe oraz  pracować na stanowisku analityka danych lub  administratora sieci. Oczywiście po studiach o kierunku matematyka, można kontynuować karierę naukową, zdobyć kolejny tytuł naukowy.

Niewątpliwie w dzisiejszych czasach królowa nauk, jest dziedziną bardzo istotną. Każdy z nas posługuje się przecież programami komputerowymi. Idąc do sklepu trzeba umieć chociażby odliczyć pieniądze na zakupy. Co jeśli chcemy pomalować pokój i musimy określić ile potrzebujemy farby? Znowu matematyka. Ponadto wiele dziedzin nauki nie może wręcz istnieć bez wyliczeń, popatrzmy na socjologię, ekonomię, chemię czy politologię. W związku z wszechobecnością matematyki, wydawałoby się, że jest ona nauką prostą. Nic bardziej mylnego, wielu z nas ma poważne problemy z jej zrozumieniem.