Transport to bardzo ważny element działalności każdej firmy. W końcu to wówczas możemy ponieść największe straty, jeśli coś nam się zepsuje. Z kolei zaś dobrze przeprowadzony transport oferuje nam całkiem niezłe zyski… Co zatem trzeba uczynić, aby nasz transport był odpowiedni?

Cechy dobrego transportu

Na początek warto odpowiedzieć sobie na pytanie – co to w zasadzie oznacza, że transport jest odpowiedni? Otóż przede wszystkim musi być on bezpieczny i to zarówno dla towaru, jak i dla pracowników, którzy go przewożą. Ponadto dobrze by było, gdyby w jednym pojeździe transportowym zmieściło się jak najwięcej towarów. Wówczas bowiem możemy pozwolić sobie na wysłanie mniejszej ilości przewozów, co generuje oszczędności. Jak zatem zadbać o dobry transport? Oczywiście na pewno ważny jest pojazd, niemniej jednak należy także zwrócić uwagę na pojemniki do transportu.

Wybór pojemników transportowych

Oczywiste jest przecież, że wszelkie towary nie są przewożone luzem, lecz właśnie w pojemnikach do transportu. Na co trzeba koniecznie zwrócić uwagę przed ich zakupem tak, aby cały transport był bezpieczny?

1) pojemność pojemników do transportu

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, jaką pojemność mają poszczególne pojemniki transportowe. Czego potrzebujemy? Czy do naszych towarów lepiej będą pasowały pojemniki do transportu o małej pojemności czy o dużej?

2) Jakość wykonania

Najtańsze na rynku pojemniki do transportu mogą niestety charakteryzować się dość niską jakością wykonania. Mogą one szybko pęknąć i zepsuć się i w efekcie więcej wydamy na naprawdę szkód i zakup nowych pojemników do transportu. Warto zatem od razu zwracać uwagę na wytrzymałość danego pojemnika.

3) pojemniki do transportu a rodzaj towaru

Patrzmy też uważnie na to, czy dane pojemniki transportowe będą na pewno nadawały się do przewożenia naszego towaru. Przykładowo do owoców i warzyw lepiej sprawdzają się skrzynie transportowe, zaś do wielu niebezpiecznych substancji, konieczne są szczególne pojemniki transportowe.

4) bezpieczeństwo załadunku

Dobre skrzynie transportowe czy pojemniki powinny cechować się tym, że mają jakąś formę zabezpieczenia przed zsunięciem się i upadkiem. Najczęściej takie pojemniki transportowe posiadają od spodu specjalne formy zatrzasków, które powodują lekkie nałożenie się jednej skrzyni transportowej na drugą tak, że ta górna nie zsunie się łatwo ani nie spadnie.

5) wygoda i komfort

Pamiętajmy także, że takie skrzynie transportowe będą przecież przenoszone z magazynów do samochodów dostawczych itd. Muszą zatem mieć wygodne uchwyty.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.schoellerallibert.com/pl/news/products/pojemniki-transportowe-pomog-ujarzmi-demony-logistyki/