teren budowy

Inwestycja budowlana kojarzy się przede wszystkim z konkretną budowlą, który ma powstać lub jest remontowana. Każdy budowlaniec wie jednak, że oprócz zadań typowo budowlanych, trzeba pamiętać o szeregu czynności zabezpieczających plac budowy. Chodzi tu zarówno o zabezpieczenie znajdujących się na terenie pracowników, jak i osób z zewnątrz. W kwestii pracowników obowiązują głównie przepisy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Konieczność ogrodzenia realizowanej inwestycji wynika natomiast z przepisów budowlanych.

Obowiązek zabezpieczenia i ogrodzenia budowy

Przepisy budowlane nakładają bezwzględny nakaz właściwego zagospodarowania placu budowy jeszcze przed jej faktycznym rozpoczęciem. W skład czynności zabezpieczających wchodzi odpowiednie ogrodzenie terenu. Warto wskazać, że odpowiedzialność w tej sprawie ponosi inwestor wraz z kierownikiem budowy.

Ogrodzenie ma być zorganizowane w taki sposób, aby uniemożliwić wejście osobom nieupoważnionym. Powinno być w takim stanie, że nie będzie stanowiło zagrożenia dla ludzi i jednocześnie dobitnie informowało, że nie można przekraczać granicy placu budowy. Projekty budowlane mają to do siebie, że trwają jakiś określony czas. Standardem stało się zatem korzystanie z ogrodzeń tymczasowych.

Rodzaje ogrodzeń tymczasowych

Na rynku dostępne są różne rodzaje ogrodzeń tymczasowych. Firma Easy Fence, która specjalizuje się w dostarczaniu tego typu asortymentu, oferuje swoim klientom:

  • barierki metalowe,
  • barierki plastikowe,
  • bramy i furtki ażurowe,
  • ogrodzenia ażurowe,
  • ogrodzenia pełne,
  • przesłony do ogrodzeń panelowych,
  • akcesoria do ogrodzeń, w tym kółka jezdne, podpory, zawiasy,
  • fale świetlne.

Wybór zależy przede wszystkim od miejsca i typu projektu budowlanego, a także czasu jego realizacji. W opcji są ogrodzenia zasłaniające realizowaną inwestycję, jak i produkty ażurowe. Warto wskazać, że oferowane wyroby spełniają wszelkie normy w zakresie konstrukcji oraz wymiarów. Do tego są proste w montażu, demontażu i transporcie. Nadają się nie tylko na place budowy, ale sprawdzają również przy okazji festynów, koncertów, wydarzeń sportowych.

Firma Easy Fence proponuje swoim klientom także stróżówki, kontenery i pawilony. Budowle te zapewniają odpowiednie warunki dla osób dozorujących plac budowy, jak i ekipy budowlanej.

Czy można wynająć takie ogrodzenia?

Właściciele firmy Easy Fence mają świadomość, że niektórzy inwestorzy zamiast kupować ogrodzenie, wolą je wynająć. Warto przejrzeć ofertę firmy w tym zakresie. Znajduje się ona pod adresem internetowym:  https://easyfence.pl/uslugi/ogrodzenie-tymczasowe/.

Wszystkie zainteresowane osoby mogą kontaktować się z obsługą firmy telefonicznie oraz poprzez formularz internetowy. Załoga Easy Fence służy fachową pomocą w zakresie wyboru odpowiedniego rodzaju ogrodzenia.