Jak poradzić sobie z nadmierną emisją dźwięków w pomieszczeniach?

Problem z nadmiernym hałasem wydobywającym się z pomieszczeń nie jest obcy wielu branżom przemysłowym, ale także usługowym. Odpowiednie zadbanie o komfort osób przebywających poza nimi, ale także w wielu przypadkach w nich, jest kluczowy z wielu powodów. Jednym z najważniejszych jest ograniczenie emisji niepożądanych dźwięków, powstających na skutek działania wyjątkowo głośnych urządzeń, niezbędnych do poprawnego działania wielu zakładów pracy, ale niekoniecznie mile widzianych, a w zasadzie słyszanych przez okolicznych mieszkańców. Borykając się z tym problemem, wielu przedsiębiorców i właścicieli firm, ale także osób prywatnych, decyduje się na zastosowanie produktów k-flex – rozwiązania polegającego na wyciszeniu ścian, co ma swoje bardzo mocne zalety w praktyce.

Problem i jego rozwiązanie

Problem z hałasem pojawia się najczęściej w przypadku średniej i małej wielkości firm, działających najczęściej w śródmieściu, lub w gęsto zabudowanej urbanistyce danego miasta. Ograniczenie niechcianych dźwięków nie jest też obce wielu mieszkańcom domów czy mieszkań. Problemy wynikające z tego mogą bardzo szybko przełożyć się nie tylko na działanie zakładu pracy, jego efektywności, a w przypadku mieszkań na komfort ich lokatorów. Większość budynków starszego typu jest niestety narażona na zwiększoną emisję dźwięków z nich dochodzących, głównie za sprawą zupełnie innego podejścia architektury sprzed wielu lat, do problemu niechcianych dźwięków. Izolacja k-flex doskonale sobie z tymi problemami radzi.

Technologia

Wspomniana technologia opiera się na pochłanianiu dźwięku, a nie jego rozproszeniu, co jest istotne dla każdego zainteresowanego tą tematyką. Do wyboru mamy kilka rozwiązań producenta k-flex: użycie specjalistycznej maty wygłuszającej składającej się z gąbki akustycznej lub pianki, doskonale sprawdzającej się zarówno w mieszkaniach, domach i zakładach pracy oraz materiały wytwarzane przy użyciu spienionego kauczuku, posiadające właściwości dźwiękochłonne oraz antywibracyjne. Technologie te stosuje się zarówno jako główny element wyciszający, jak i dodatkowy, wspomagający pracę innego wcześniej zastosowanego. Każde pomieszczenie, w którym chcemy zastosować wygłuszanie ścian, potrzebuje zupełnie innego materiału i podejścia, dlatego odpowiednia diagnostyka problemu jest niezbędną częścią całego procesu.

Nie ma znaczenie, czy prowadzimy duży zakład pracy, pub, restaurację, czy może chcemy jedynie stłumić dźwięki zza ściany w mieszkaniu – wygłuszanie ścian jest o wiele prostsze przy zastosowaniu technologii k-flex, a co za tym idzie, gwarantuje komfort i wysoką jakość wykonanej usługi każdemu klientowi.