Jak kupować używane maszyny na aukcjach poleasingowych

Zakup używanych maszyn, zarówno tych specjalistycznych, przeznaczonych np. do prac budowlanych, jak i urządzeń rolniczych i medycznych, zawsze jest dobrą okazją do zaoszczędzenia pieniędzy. Jeśli maszyny takie są sprawdzone, ich stan techniczny bardzo dobry, a sprzedawca oferuje korzystną cenę, to może być to doskonały sposób na doposażenie własnego warsztatu, gospodarstwa czy firmy budowlanej. Od czego zacząć i jak kupować poprzez aukcje poleasingowe?

Czym są aukcje poleasingowe i jak na nich licytować?

Na początek warto wiedzieć czym są i jak działają popularne w Polsce aukcje poleasingowe. Są to najczęściej duże platformy internetowe, jak np. https://www.klaravik.pl/ na których znaleźć można szereg ofert na różne maszyny dostępne w wyjątkowo dobrej cenie. Ich właścicielami mogą być zarówno przedsiębiorcy, którzy dopiero co spłacili je po leasingu, ale i duże towarzystwa leasingowe, które szybko sprzedają prawie nowy, kilkuletni sprzęt i wymieniają go na kolejny.

Żeby moc licytować zakupy takich urządzeń, trzeba zarejestrować się na wybranej platformie aukcyjnej, znaleźć interesujące nas przedmioty i dokładnie wczytać się w ich opis. Znajdziemy w nim wszystko do dokonania mądrej decyzji, nierzadko również z wyceną techniczną dokonaną przez niezależnego rzeczoznawcę. Składamy ofertę, podając proponowaną cenę lub bierzemy udział w już trwającej licytacji. I to wszystko! Zasady są tutaj bajecznie proste.

Co można kupić na aukcjach?

Na aukcjach sprzedawane są najczęściej różne maszyny rolnicze poleasingowe. Mogą to być pojazdy rolnicze (nie tylko traktory, ale i szereg zaawansowanych technologicznie urządzeń wspomagających obróbkę pola i roślin), budowlane maszyny poleasingowe od tych najmniejszych, typu elektronarzędzia, bo wielkie dźwigi o specyficznych parametrach, sprzęt do asfaltu, betonu itd, aż po pojazdy ciężarowe, dostawcze i przeznaczone do transportu towarów niebezpiecznych.

Zakupu na aukcjach pozwalają na pozyskanie potrzebnych do firmy maszyn w cenie dużo lepszej niż rynkowa.