E-fakturowanie

W celu ujednolicenia systemu faktur w Polsce od 2022 roku mamy możliwość przystąpienia do Krajowego Systemu e-Faktur dzięki, któremu obieg dokumentów gospodarczych ma być o wiele prostszy i sprawniejszy zarówno dla przedsiębiorców, księgowości jak i fiskusa. Jeżeli szukasz sposobu na szybkie przyzwyczajenie do nowego systemu oraz wystawiania e-faktur – zachęcamy Cię do skorzystania z aplikacji Taxon. Wdrożyliśmy wszystkie niezbędne rozwiązania, aby nasi klienci cieszyli się pełną wygodą i szybkim załatwianiem formalności.

E-faktura – jak zmieni się sposób wystawiania dokumentów?

Od 2023 roku e-faktura będzie jednym obowiązującym formatem, którym będzie musiał posługiwać się każdy przedsiębiorca. Nie oznacza to jednak, że wszyscy będą musieli korzystać z KSeF – wciąż możliwe będzie prowadzenie księgowości zewnętrznej zintegrowanej z KSeF za pomocą interfejsu API. W takim wypadku podatnik będzie musiał wygenerować plik w formacie XML używając do tego przeznaczonego do tego oprogramowania, a następnie wysłać go do c go do bazy KSeF. Tam po nadaniu plikowi unikalnego numeru uzyska on status e-Faktura.  

Taką możliwość daje Ci nasza nowoczesna aplikacja Taxon. Biorąc pod uwagę nadchodzące zmiany i konieczności integracji systemów księgowych z KSeF dostosowaliśmy nasze narzędzie do e-faktur. Dzięki temu już dzisiaj możesz przekonać się, jak działa nowy system i przystosować się do nadchodzących standardów

Aplikacja do wystawiania faktur – poznaj Taxon

Taxon to aplikacja przeznaczona dla współczesnych przedsiębiorców, którzy cenią sobie wygodę i oszczędność czasu. Posiada ona wiele przydatnych funkcji, dzięki którym prowadzenie księgowości będzie zdecydowanie prostsze. To przede wszystkim sposób na uporządkowane i wygodne fakturowanie. Wszystkie formalności załatwisz za pomocą kilku kliknięć. Wszystko zostanie zapisane w systemie, dzięki czemu bez problemu znajdziesz dokumenty z przeszłości oraz w szybki sposób ponownie wystawisz fakturę.

Zyskujesz pełną kontrolę nad finansami swojego biznesu – otrzymasz co miesiąc szczegółowe informacje o wynikach podatkowych i należnościach VAT, PIT i ZUS. W razie wątpliwości masz możliwość szybkiego kontaktu ze swoim biurem rachunkowym.

Aplikacja dostępna jest w Google Play i AppStore i przeznaczona jest do urządzeń działających na systemach Android i iOS. Twoje dane przechowywane są bezpiecznie w chmurze i masz do nich dostęp 24/h. Zacznij korzystać z naszej aplikacji już dziś. Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie internetowej https://www.taxon.pl/ – zapraszamy.