kurier

Jeżeli zabieramy się do wysyłania przesyłek za granicę, to przede wszystkim zależy nam na szybkości oraz optymalnej cenie. Na pewno w takich okolicznościach będziemy musieli się skoncentrować na kilku formalnych kwestiach, które będą dotyczyły naszych przesyłek. Jeżeli ma być to paczka do Wielkiej Brytanii lub do innego kraju, musimy tu bardzo dokładnie sprawdzić czas przewozu. W dzisiejszych czasach, jak wiadomo, mamy dostęp do przesyłek lotniczych oraz drogowych. Warto tu jednak wziąć pod uwagę fakt, że lotnicze przesyłki zawsze będą trochę bardziej kosztowne, a na takich odległościach czas dostawy będzie mniej więcej taki sam. Najważniejsze jest skoncentrowanie się na wszystkich kwestiach związanych z bezpieczeństwem. Czasami też warto ubezpieczyć paczkę.

Jak powinna być zapakowana paczka?

Jedną z ważniejszych kwestii będzie na pewno to, abyśmy mogli liczyć na bezpieczne dostarczanie naszej przesyłki. Jeżeli interesuje nas paczka do Wielkiej Brytanii, to musimy się tu zastanowić nad tym, jak najlepiej będzie ją zabezpieczyć. Dużo też będzie zależało oczywiście od tego, co konkretnie będziemy przesyłali do naszych znajomych albo rodziny, czy też kontrahentów, jeżeli chodzi o przesyłkę biznesową. Statystyki jednak wyraźnie pokazują, że najczęściej w takich okolicznościach zabezpieczamy przesyłki z wykorzystaniem folii bąbelkowej. To rozwiązanie najbardziej optymalne w dzisiejszych czasach i niezwykle skuteczne. Jakkolwiek jednak nie będziemy podchodzili do takiego tematu, warto też posłuchać, co mają do powiedzenia wykwalifikowani doradcy klienta. Każdy, kto interesuje się więc paczką do Wielkiej Brytanii, najpierw powinien skontaktować się z konsultantem. Inaczej przecież będziemy musieli zapakować książki lub zabawki, a całkiem inaczej elementy szklane lub elektroniczne.

Jakie wymiary może mieć paczka?

Bardzo często też osoby, które pierwszy raz nadają przesyłki, zastanawiają się nad tym, jakie rozmiary może mieć paczka do Wielkiej Brytanii? Nie ma tutaj w zasadzie żadnych ograniczeń i możemy wysyłać tak duże i ciężkie paczki, jak to się nam tylko podoba. Trzeba tylko pamiętać, że im większe gabaryty i większy ciężar, tym większe będą opłaty. Poza tym, jeżeli w takiej paczce do Wielkiej Brytanii będą się znajdowały rzeczywiście bardzo kosztowne produkty, to powinniśmy też taką przesyłkę bardzo skrupulatnie wycenić i odpowiednio ubezpieczyć. W tym zresztą zawsze pomogą nam właśnie wykwalifikowani doradcy klienta, którzy dobrze wiedzą jak powinna przebiegać taka procedura.