Masz długi? To tak jak ponad 2,7 mln Polaków . Jeśli już zdarzyło się, że w nie wpadłeś, czas rozpocząć spłatę zobowiązań. Aby to zrobić, nie musisz nawet wychodzić z domu. Dług możesz bowiem uregulować przez internet. Zobacz, jakie to proste!
Płatności on-line są coraz powszechniej stosowanym rozwiązaniem. Każdego roku wzrasta popularność elektronicznych metod płatności – zwłaszcza podczas dokonywania zakupów on-line. To jednak nie koniec możliwości. Dziś przez internet możesz bez trudu spłacać także swoje długi.
Jak spłacić dług on-line?
Przez internet dług możesz spłacić na kilka sposobów.
1. Wykonaj przelew elektroniczny na konto wierzyciela
To rozwiązanie, które wymaga od ciebie podania konta bankowego wierzyciela i wykonania standardowego przelewu elektronicznego po zalogowaniu się do swojego banku. Aby z niego skorzystać, ustal wcześniej z wierzycielem warunki spłaty – zwłaszcza, jeśli chcesz regulować zadłużenie w ratach.
2. Zaloguj się na portalu obsługi zadłużenia
Ta opcja jest dostępna dla ciebie, gdy jesteś klientem firmy takiej jak np. Ultimo. Wówczas możesz uregulować zobowiązanie on-line w kilka chwil. Wystarczy, że zalogujesz się do serwisu i wybierzesz opcję spłaty kolejnej raty. Portal przeprowadzi cię przez cały proces, a należność uiścisz w wygodnym oraz dobrze znanym systemie płatności elektronicznych np. przy pomocy kodu BLIK lub przelewu bankowego.
Czemu warto korzystać z możliwości spłaty długu on-line?
Regulowanie płatności on-line oznacza przede wszystkim pełen komfort opłacania rachunków, oszczędność czasu, a także pieniędzy – za przelewy internetowe najczęściej nie ponosisz żadnych dodatkowych opłat (a już płacąc w okienku na poczcie – jak najbardziej tak).
To jednak nie jedyna korzyść, jaka płynie z tego rozwiązania. Możesz zalogować się na portal obsługi zadłużenia również, jeśli nie uzgodniłeś jeszcze warunków spłaty zobowiązania. Dzięki opcjom udostępnionym przez serwisy on-line ugodę można zaakceptować w kilka chwil.
Portale, o których mowa, umożliwiają:
- uzyskanie precyzyjnych informacji o aktualnej wysokości długu – pamiętaj, że do „kwoty bazowej”, tj. np. wartości nieopłaconych faktur doliczone są odsetki za zwłokę w zapłacie oraz, ewentualnie, inne dodatkowe koszty (wynikające z umowy z wierzycielem);
- sprawdzenie ofert ugody przygotowanych dla klienta – dowiesz się dzięki temu, na jakie raty możesz rozłożyć swoje zobowiązanie;
- zaakceptowanie ugody – a więc zatwierdzenie nowych warunków spłaty;
- szybkie uregulowanie kolejnych rat on-line;
- monitorowanie na bieżąco stanu zadłużenia – tak, abyś mógł wiedzieć, ile jeszcze pozostało ci do spłaty;
- szybki kontakt z doradcą – np. na czacie.
Czy zatem warto sięgnąć po nowoczesne narzędzia przy spłacie długów? Jak najbardziej tak! Dzięki nim szybko oraz wygodnie regulujesz swoje zaległości i masz pełną kontrolę nad swoimi finansami . Nie trać więc czasu i zacznij już dzisiaj.