Ciekawe pomysły na biznes z zagranicy

Podróże kształcą i rozwijają naszą kreatywność. Dzięki nim poznajemy nowe zwyczaje i  inne kultury. Uczymy się języków ale też zyskujemy takie cechy jak otwartość na odmienność. Zatem kochani, podróżujmy, tym bardziej, że podczas takiej ekspedycji może narodzić się ciekawy pomysł na biznes. Możemy też podpatrzyć, jak robią w innych krajach i zapożyczyć biznes z zagranicy.

Stereotyp atutem

           

Ciekawe pomysły na biznes z zagranicy           Skąpy jak Szkot, Niemiec, uporządkowany, Francuz to żabojad. To zaledwie parę stereotypów obowiązujących w głowach Polaków. Ciekawe, że są też, inne, pozytywne i  związane z produktami z zagranicy, można je wykorzystać chcąc założyć własny biznes. Stolicą mody jest przecież Mediolan. Można zatem pokusić się na otwarcie butiku z włoskimi ubraniami i dodatkami. Kobiety, na przykład  chętnie kupują włoskie torebki. Ciekawym pomysłem na biznes z zagranicy może być oczywiście restauracja. Branża gastronomiczna jest ma chyba najszersze spektrum możliwości. Każdy kraj posiada własne potrawy, na które Polacy chętnie się skuszą. Możemy zatem otworzyć restaurację z amerykańskimi burgerami, włoską pizzą i spaghetti.  Będąc przy gastronomii, nie wolno nam zapominać o ulubionym napoju Anglików, czyli o herbacie. Wśród Polaków również  można znaleźć  jej amatorów. Zatem  sklep z herbatami z zagranicy może się okazać ciekawym pomysłem na biznes. Można również uczyć klientów jak parzyć różne rodzaje herbat, oraz sprzedawać dodatkowo akcesoria. Bo inaczej przecież przyrządza się napój z zielonej herbaty, a inaczej yerbamate. Dodatkowo, kolorytu może dodawać sposób przekazania wiedzy, przy okazji zaznajomić można klientów z historią krajów, skąd pochodzą wspomniane napoje.

W ostatnich latach swoistą furorę robi chemia z Niemiec. Istnieje przekonanie, że produkty chemiczne z tego kraju są lepsze gatunkowe, niż te produkowane na rynek polski. Są na pewno wydajniejsze, a więc tańsze. Dlaczego zatem nie otworzyć sklepu z chemią z Niemiec?

Inne podejście do problemu

            Franczyza, to jeszcze jeden ciekawy pomysł na biznes pochodzący z zagranicy.  Nazwa wydaje się dość egzotyczna. Co to takiego? Franczyza to, w wielkim skrócie, to współpraca między przedsiębiorcami. Jeden z nich pragnie założyć własny biznes ale nie posiada wystarczającej siły przebicia i nie bardzo też chce poświęcać czas na kreowanie własnych produktów, dlatego decyduje się na współpracę z większą firmą, która posiada dobrze znaną markę. To wspomniana marka i wiedza na jej temat jest przedmiotem współpracy. Franczyzobiorca przyjmuje te elementy i podejmuje się ich sprzedaży. Ciekawych pomysłów na franczyzę jako biznes  jest wiele, na naszym rynku górują marki pochodzące z zagranicy. Najbardziej znane, restauracje Mc Donald’s czy Burger King. Branża spożywcza również przedstawia ciekawych kandydatów do współpracy we własnym biznesie, oczywiście pochodzą one z zagranicy. Są to takie marki jak: Intermarche, E.Leclerc czy Carrefour. Dziedzin, w których działa franczyza jest  wiele, od branży spożywczej do kosmetyków, zatem szans na ciekawy biznes, również z zagranicy jest mnóstwo.