Broker kurierski bądź firma kurierska

Wysłanie paczki wbrew pozorom wcale nie jest tak prostym zajęciem, jak mogłoby się początkowo wydawać. Wynika to przede wszystkim z mnogości działających na rynku firm kurierskich, a także faktu, że każda z nich dysponuje własnym cennikiem, zasobem usług oraz szeregiem procedur.

Popularne firmy kurierskie w jednym miejscu

Niestety solidne zorientowanie się w ofertach różnych firm kurierskich to wymagające oraz niezwykle czasochłonne zajęcie. Coraz więcej osób zatem chętnie korzysta z usług pośrednika, jakim jest broker kurierski, np. https://allekurier.pl/

Działanie brokera kurierskiego można śmiało porównać do funkcjonowania porównywarki internetowej. Po wprowadzeniu we właściwe pola danych dotyczących paczki, broker wyświetli kilka opcji, rozpoczynając od najtańszej. Jednocześnie prócz ceny wyświetlone powinny zostać inne informacje jak czas dostawy przesyłki, droga transportu, co jest istotne w przypadku przesyłek zagranicznych czy dane dotyczące usług dodatkowych. Wszystkie te elementy bowiem mają wpływ nie tylko na cenę, ale również na zadowolenie klienta. Wysłać można małą kopertę, dużą paczkę, a nawet paletę. Kierunki? Dowolne polskie miasto, ale też wiele zagranicznych destynacji. Paczka do Francji czy Australii nie stanowi dla brokera kurierskiego żadnego wyzwania.

Zalety korzystania z brokera kurierskiego

Nie da się ukryć, że mimo narastającej popularności brokera kurierskiego wciąż bardzo wiele osób z chęcią udaje się osobiście do firmy kurierskiej. Przyczyn takiego zachowania jest wiele i ciężko wskazać jedną. Może być to wynik wciąż zbyt małej świadomości społeczeństwa, a może obawy związanej z korzystaniem z usług pośredników.

Broker, jak zostało już wspomniane, pełni funkcję pośrednika pomiędzy klientem a firmą kurierską faktycznie świadczącą usługę transportowo-doręczycielską. Jednak właśnie między innymi z tego powodu dysponuje lepszą ofertą. Niejednokrotnie bowiem okazuje się, że koszt nadania przesyłki jest znacznie mniejszy przy skorzystaniu z oferty brokera, niż miałoby to miejsce bezpośrednio w dostawcy. Przyczyna jest nader prosta oraz oczywista, ponieważ jako pośrednik broker kurierski dysponuje specjalnymi ofertami, które są niedostępne dla przeciętnego klienta.

Dodatkową zaletą jest szybkie oraz sprawne działanie względem przesyłek dostarczanych za pobraniem. Korzystając z usług firmy kurierskiej, na dostawę pieniędzy trzeba czekać zwykle od kilku do kilkunastu dni. W przypadku nadania przesyłki za pomocą brokera kurierskiego zdarza się wielokrotnie, że gotówka zostaje dostarczona do klienta już na następny dzień po dostarczeniu paczki.

Zamówienie kuriera

Korzystanie z usług brokera jest nadzwyczaj prostą czynnością. Wystarczy wprowadzić dane paczki oraz wybrać najbardziej odpowiadającą potrzebom ofertę. Wtedy przychodzi pora na zamówienie kuriera, co może niestety nastręczyć niektórym osobom problemów.

W przypadku zamawiania kuriera bezpośrednio u firmy dostawczej występuje mnogość możliwości. Kuriera zamówić można poprzez stronę internetową, telefonicznie, ale istnieje też opcja osobistej dostawy paczki do punktu. Podobnie jest z dokonaniem płatności, gdyż można wykonać zarówno płatność mobilną, jak również opłacić usługę gotówką u kuriera lub w punkcie. List przewozowy także można wydrukować samemu bądź poprosić o jego przygotowanie przez firmę.

Tymczasem możliwości świadczone przez pośrednika są odrobinę bardziej ubogie w alternatywy. Owszem, kurier może podjechać po paczkę bądź można dostarczyć ją osobiście do punktu, jednak płatności należy dokonać elektronicznie, żeby w ogóle doszło do zamówienia usługi. Co więcej, trzeba dysponować własną drukarką albo inną możliwością wydrukowania listu przewozowego, gdyż musi być on już przytwierdzony do przesyłki w trakcie jej odbierania przez kuriera.