czwartek, Lipiec 2, 2020

Jak wybrać elektryczny piec piekarniczy?

0
piec

Ważnym elementem każdej piekarni, cukierni czy chociażby sklepu z pieczywem jest piec piekarniczy. Obecnie na rynku dominują piece zasilane elektrycznie. Duże zróżnicowanie modeli sprawia, że piece sprawdzają się zarówno w małych punktach, jak i dużych zakładach piekarniczych. Jeśli stajesz właśnie przed koniecznością zakupu nowego pieca, to przygotowany przez nas artykuł dostarczy Ci sporo cennych informacji.

Jaką budowę mają nowoczesne piece piekarnicze?

Kupując nowy piec piekarniczy, powinieneś wybrać model o budowie modułowej. Jego największą zaletą jest łatwość konfiguracji i możliwość doposażenia w nowe elementy. Twój piec piekarniczy może zostać wyposażony w komory wypiekowe, okap, komorę garowniczą i regał, który służy do odkładania blaszek. Jednym z kluczowych elementów jest ilość komór do wypieku, która wpływa bezpośrednio na ilość świeżego pieczywa wypiekanego w tym samym czasie.

Budowa modułowa pieca pozwala na wręcz nieograniczoną rozbudowę. Wielce prawdopodobne, że rozwój firmy wymusi na Tobie zwiększanie wydajności pieczenia. W takiej sytuacji możesz swobodnie rozbudować zakupiony piec modułowy. Modułowe piece piekarnicze pozwalają na rozbudowę do 6 komór.

Czym są niezależne komory piekarnicze?

Wybierając piec piekarniczy, zwróć uwagę na niezależność działania komór. Ta niezależność polega na osobnym zasilaniu każdej komory oraz możliwości indywidualnego sterowania. Grzałka dolna i górna w każdej z komór działają niezależnie. Podobnie powinien funkcjonować układ zaparowania dedykowany do każdej z komór.

Dlaczego ta niezależność jest tak ważna? Ponieważ pozwala na wypiek różnego rodzaju pieczywa w tym samym czasie. Dzięki temu oszczędzasz czas i masz możliwość przygotowania zróżnicowanych wypieków. Oprócz tego niezależna praca komór jest praktyczna w przypadku konieczności przygotowania niewielkiej ilości wypieków. Dzięki tej funkcji nie musisz uruchamiać wszystkich komór, co w sposób oczywisty generuje oszczędności.

Co zapewnia optymalne warunki wypieku?

Piece piekarnicze mają stworzyć idealne warunki do wypieku określonych rodzajów pieczywa. W związku z tym nowoczesne urządzenia są wyposażone w panel sterowania poszczególnych grzałek i wydajny system zaparowania. Dobrej jakości piece są wyposażone w kamienny blat, który pokrywa się specjalną powłoką. Dzięki temu ciasto nie przywiera do jego powierzchni. Daje to również możliwość przygotowania pieczywa z charakterystyczną, chrupiąca skórką.

Jak wygląda obsługa pieca piekarniczego?

Na jakość wypieku największy wpływ ma prawidłowa konfiguracja pieca. Dlatego ważnym elementem urządzenia jest prosty panel sterowania. Prostota i funkcjonalność ma w tym przypadku ogromne znaczenie. Panel sterowania musi być łatwy w obsłudze i nie sprawiać problemów pracownikom. Dzięki temu dużo łatwiej uniknąć błędów w przygotowaniu idealnego pieczywa.

Kupując piec piekarniczy, powinieneś dostosować go do potrzeb swojego lokalu. Weź pod uwagę przede wszystkim rodzaj i wielkość produkcji. Odwiedzając sklep internetowy ibis.net.pl, możesz zapoznać się z bogatą ofertą pieców piekarniczych. Specjaliści pracujący w firmie Ibis z chęcią pomogą dobrać urządzenie, które pozwoli połączyć wysoką jakość wypieków z wydajnością.

Malowanie płytek i kafelków – jak się do tego przygotować?

0
kafelki

Jeżeli zaczynamy dostrzegać w naszej łazience trochę monotonii i zaczynamy wiać za mną, to zapewne zastanawiamy się, czy dałoby się zmienić w niej coś nie wydając przy tym masy pieniędzy. Wymiana glazury jest dosyć kosztowne. Dodatkowo wiąże się z ogromnym kłopotem, wynoszenie mebli podkręcanie elementów wyposażenia, skuwanie starych płytek i tak dalej. Brzmi to jak jedna wielka katastrofa, ale przecież istnieją inne rozwiązania. Malowanie płytek i kafelków jest idealnym rozwiązaniem tego problemu. Do tego jest ono mniej inwazyjne, a przede wszystkim potrafi zdziałać nie małe cuda. Jeżeli chodzi o odnowienie wizualne twojej łazienki będzie to strzał w dziesiątkę. Twoje rozwiązanie idealnie sprawdzi się, w momencie kiedy planujesz odświeżenie wyglądu pomieszczenia, a nie remont generalny łącznie z wymianą rur.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/malowanie-plytek-i-kafelkow/

Jak przygotować się na malowanie płytek i kafelków?

Przede wszystkim trzeba zastanowić się jakich zmian chcemy dokonać. Przemyślmy kolory i wzornictwo. Następnie możemy pójść o krok dalej i pomyśleć o rzeczach praktycznych. Po wielu latach użytkowania na naszej ścianie mogą pojawić się ubytki, trzeba będzie je wypełnić. Następne w kolejności będzie mycie. Obecnie w sklepach możemy znaleźć specjalne preparaty do mycia kafelków oraz płytek. Wymieszanie ich z wodą spowoduje usunięcie zanieczyszczeń z tłuszczu oraz gromadzącego się na nich brudu. Bywa również tak, że płytki będą wymagały zamontowania, a następnie usunięcia powstałego pył. Na sam koniec kładziony jest preparat gruntujący.

Specjalne farby do malowania glazury

Kiedy na początku spojrzymy na takie farby nie różnią się one praktycznie niczym od zwykłych farb do malowania ścian. Różnica tkwi jednak w tym że są one o wiele trwalsze i przyczepne do powierzchni. Ten sposób efekt jest solidny i użyteczny przez wiele lat. Dodatkowo farba ta jest o wiele bardziej odporna na wilgoć. W łazience nie ciężko jest o dużą ilość wilgoci, właśnie dlatego taka farba będzie idealna. Możemy skorzystać również z farb epoksydowych, dzielą się one na farby jedno oraz dwuskładnikowe. Są one jeszcze bardziej trwalsze, ale również droższe od tych akrylowych. Ich skład opiera się na żywicy epoksydowej i polifenolach. To sprawia, że żywica trwale przylega do powierzchni płytek. Farba trwała jest również na wilgoć i wodę.

Zobacz też: http://www.odpowiedzialne-inwestowanie.pl/remont-lazienki/

Biuro księgowe online – wygodne rozwiązanie dla firm

0
księgowość online

Prowadzenie księgowości na własną rękę często jest trudne, a w dodatku istnieje duże ryzyko popełnienia błędu w obliczeniach. Właśnie dlatego warto skorzystać z usług biura rachunkowego online, gdyż przez Internet będziesz mieć do niego dostęp przez całą dobę. Wraz z rozwojem firmy liczba dokumentów do przygotowania wzrasta, dlatego dużym wsparciem będzie profesjonalne doradztwo księgowe online. Doświadczeni pracownicy biura w razie wątpliwości zaproponują najkorzystniejsze rozwiązania.

Księgowa online – zakres obowiązków

Księgowość online obejmuje wiele zagadnień, a ich wybór oraz zakres podejmowanych czynności zależy w głównej mierze od potrzeb Klienta i specyfiki jego działalności. Księgowa odpowiada m.in. za pełną księgowość, prowadzenie ksiąg przychodów oraz przychodów, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, deklaracje podatkowe, a także pomaga w regulacjach zaległości.

Usługi księgowe online – dla kogo i dlaczego warto skorzystać?

Księgowość online jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla tych wszystkich, którzy nie mają czasu lub możliwości, by osobiście przychodzić do biura księgowego. Dla wielu osób, którzy chcą obniżyć koszty, tania księgowość Warszawa prowadzona online będzie znacznie wygodniejszym rozwiązaniem. Zazwyczaj taka usługa jest oferowana albo jako program do księgowości, albo dostęp do biura rachunkowego online. W przypadku tej drugiej opcji zalet jest znacznie więcej, ponieważ profesjonalni księgowi zajmą się w takim wypadku składaniem niezbędnych dokumentów do urzędów czy przygotowywaniem rozliczeń. Zadbają także o skrupulatne księgowanie kosztów, a Ty będziesz miał pełny wgląd w te działania. Dzięki temu, że nie będziesz musiał kontaktować się z urzędami i śledzić na bieżąco zmieniających się przepisów, znajdziesz więcej czasu na rozwijanie swojego biznesu.

Tax Expert 24– licencjonowane biuro rachunkowe w Warszawie

Rachunkowość online oferują liczne firmy księgowe. Najlepiej jednak stawiać na te sprawdzone, które od lat są obecne na rynku i świadczą kompletne usługi. To kwestia zarówno komfortu, jak i bezpieczeństwa. Księgowość jest tak ważną sprawą, że osoby, które się nią zajmują muszą być godne zaufania. Firma Tax Expert 24 powstała głównie z myślą o potrzebach firm z sektora MSP, start-upów, spółek prawa handlowego oraz firm z udziałem kapitału zagranicznego.

Dlaczego warto zaufać firmie Tax Expert 24

Firma Tax Expert 24 to biuro, któremu można zaufać. Poniżej najważniejsze powody, dlaczego.

  1. Biuro rachunkowe ma licencję Ministerstwa Finansów od 2005 roku

Właściciel firmy, pani Agnieszka Zatorska, ma wieloletnie doświadczenie na stanowiskach takich jak samodzielna księgowa, główna księgowa, dyrektor finansowy, prokurent. Od 2005 roku posiada licencję Ministerstwa Finansów na samodzielnie usługowe prowadzenie działalności w zakresie rachunkowości/księgowości.

  1. Tworzy go zespół doświadczonych księgowych, którzy są ekspertami w obsłudze spółek kapitałowych czy podmiotów wymagających nieszablonowego podejścia

W biurze pracuje kilkunastu doświadczonych księgowych (w tym 2 ekspertów ds. kadr i płac). Główne specjalizacje to obsługa spółek kapitałowych, firm z udziałem kapitału zagranicznego, podmiotów, które wymagają niestandardowego podejścia do obsługi i dopasowania do specyficznych wymagań.

  1. Księgowość jest prowadzona również w języku angielskim

Biuro oferuje swoje usługi zagranicznym podmiotom, które specjalizują się w księgowości po angielsku. Pracownicy biura posługują się językiem angielskim, a dodatkowo współpracują z native speakerem. Zatrudnieni posiadają duże doświadczenie we wprowadzaniu firm zagranicznych na rynek polski. Oferta dla firm, które planują rozpoczęcie działalności w Polsce, obejmuje przygotowanie dokumentacji do rejestracji działalności, usługi wirtualnego biura polegające na udostępnieniu adresu do założenia działalności oraz prowadzenia korespondencji, a także fachowe doradztwo podatkowe i prawne.

  1. Usługi księgowe są realizowane przez system Comarch ERP XT Optima, jednak możliwa jest także praca w systemach księgowych Klientów

W firmie Tax Expert 24 wprowadzane są na bieżąco innowacje elektroniczne, co pozwala zapewnić efektywniejszy obieg dokumentacji księgowej oraz usprawnić sam proces wymiany informacji z Klientem. Podstawowym systemem księgowym jest Comarch ERP XT Optima, ale można zlecić także pracę na własnych systemach księgowych takich jak INSERT (Rewizor/Gratyfikant/Subiekt), RAKS, SYMFONIA. Firma posiada także doświadczenie we wdrażaniu i pracy w systemie SAP.

Bezpieczna i sprawna księgowość online

Tax Expert 24 to firma, która oferuje księgowość online i doradztwo podatkowe Warszawa na najwyższym poziomie, dopasowanym w pełni do oczekiwań Klientów. Specjaliści pracujący w firmie gwarantują, że usługi księgowe online zostaną zrealizowane na czas, zgodnie z wymogami prawami a dane będą bezpiecznie przechowywane. Nawet w razie przerwania połączenia internetowego dokumenty nie zostaną utracone.

Biuro działa na terenie Warszawy i ma dwie siedziby. Główna znajduje się przy ul. Modlińskiej 129 lok. U10. Nowa lokalizacja to lokalizacja znajduje się przy ulicy Kasprzaka 31, lokal 209. Dzięki dostępowi do usług online z oferty biura rachunkowego Warszawa można jednak skorzystać bez względu na lokalizację swojego biznesu.

Co to jest leasing? Najważniejsze informacje

0
leasing

Chciałbyś kupić sobie nowy samochód, ale Twój budżet jest zbyt mały, aby pozwolić sobie na wymarzony model? Na szczęście nie jest to powód, przez który musisz rezygnować z zakupu a pomóc może Ci leasing. Na czym on polega, kto może z niego skorzystać i kiedy się opłaca? Na te wszystkie pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Leasing samochodu – na czym to polega?

Leasing to produkt, który łączy w sobie elementy kredytu oraz dzierżawy. Najprościej mówiąc, Ty jako leasingobiorca możesz korzystać z samochodu na warunkach, które określone są w umowie leasingowej. Warto pamiętać o tym, że podczas trwania takiej umowy samochód nie staje się Twoją własnością – jest Ci on tylko udostępniany na określony czas. Po zakończeniu trwania umowy masz możliwość wykupienia auta, z którego korzystałeś w atrakcyjnej cenie. Zazwyczaj wartość takiego samochodu jest niższa niż cena rynkowa, dlatego jest to opłacalne rozwiązanie.

Leasingobiorca jest zobowiązany do tego, aby co miesiąc płacić leasingodawcy określoną sumę za użytkowanie auta. Wielu osobom kojarzy się to więc z zakupami na raty, jednak nie jest to tym samym. Co ciekawe przedmiotem leasingu może być nie tylko samochód, mimo że jest to zdecydowanie najbardziej znana forma takiego zobowiązania.

Na co można wziąć leasing?

Jeśli prowadzisz własną firmę, to musisz wiedzieć, że samochód nie jest jedyną rzeczą, którą możesz wziąć w leasing. W taki sposób możesz nabyć też sprzęty niezbędne do prowadzenia biznesu oraz nieruchomości. Przedmiotem leasingu może być komputer, specjalistyczna maszyna produkcyjna, meble, drukarka, wyposażenie biurowe i oprogramowanie. Możliwości jest naprawdę sporo.

Kto może wziąć przedmioty w leasing?

Leasing kojarzymy zazwyczaj z przywilejem, który dotyczy jedynie firm. Jest tak, ponieważ można go wliczyć w koszta prowadzenia działalności bez zmniejszenia swojej zdolności kredytowej. Właśnie z tego powodu wiele firm korzysta z możliwości, jakie daje leasing. Leasing aut, sprzętów i wyposażenia biurowego może odciążyć budżet firmy i ułatwi sprawne zarządzanie finansami. Warto jednak wiedzieć, że istnieje też coś takiego jak leasing konsumencki, który przeznaczony jest dla osób, które nie prowadzą własnej działalności gospodarczej.

Leasing konsumencki to dobre rozwiązanie dla osób prywatnych, które chcą mieć nowy samochód, ale nie stać ich na zakup za gotówkę. Bardzo często leasing jest tańszy od pożyczki lub kredytu bankowego i bardziej się nam opłaci. Leasing https://habzafinanse.com.pl/leasing/, to też rozwiązanie dla osób, które mają zbyt małą zdolność kredytową, aby otrzymać kredyt w banku.

Na czym polega leasing zwrotny?

Kolejnym rodzajem leasingu jest leasing zwrotny. Decydując się na niego, zmieniasz prawo własności w prawo do użytkowania majątku. Taki rodzaj leasingu może przyczynić się do poprawy płynności finansowej firmy. Jest tak, ponieważ w tym przypadku to firma leasingowa odkupuje środek trwały, który należy do przedsiębiorstwa. Leasingowany przedmiot dalej należy do firmy, jednak firma leasingowa z niego korzysta i opłaca raty.

Na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy leasingu?
Przed podpisaniem każdej umowy należy zwrócić szczególną uwagę na jej warunki. Nie inaczej jest w przypadku umowy leasingowej. Zanim ją podpiszesz, zwróć uwagę na: wysokość raty i termin spłaty, kary za nieterminową spłatę, sposób rozliczania umowy w przypadku jej wypowiedzenia, warunki wykupu przedmiotu leasingu, warunki ubezpieczenia, zabezpieczenie. Jeśli będziesz miał stu procentową pewność, że umowa jest dla Ciebie korzystna, to dopiero wtedy zdecyduj się na jej podpisanie.

7 zalet kampanii reklamowej w Google Ads

0
7 zalet kampanii reklamowej w Google Ads

Reklama w Sieci zyskuje coraz większą popularność. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ zalet takiej reklamy jest naprawdę bardzo dużo. Docieranie do znacznie szerszego grona odbiorców, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnej reklamy, to tylko jedna z nich. Przyjrzyjmy się zatem, jakie dokładnie zalety niesie za sobą odpowiednio przygotowana kampania reklamowa Google Ads.

Jakie książki warto przeczytać w 2020 roku?

0
książki

Chcąc zacząć prowadzić firmę przecinek z pewnością nurtujące cię pytania:”Jak skutecznie negocjować?” , „Jakie są prawa marketingu ? „, oraz wiele, wiele innych. Na te oraz inne pytania znajdziesz odpowiedź czytając pozycje znajdujące się na liście poniżej. Warto czytać książki, ponieważ jeżeli mamy problem Lub Stoimy przed ciężkim wezwaniem, z pewnością tak ale która ułatwi nam rozwiązanie zadania. Oto lista książek, które dadzą Ci ogromną dawkę wiedzy. Dzięki nim, uda ci się bez problemu zmieść konkurencje ze sceny. Jesteście ciekawi co to za pozycje? Sprawdźcie sami!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/co-warto-przeczytac/

„22 niezmienne prawa marketingu” – Al Ries i Jack Trout 

Klasykiem, do którego należy zajrzeć nawet jeżeli marketing nie jest naszym głównym zajęciem czy też hobby. Jest to pozycja prawdziwych guru ze świata reklamy oraz promocji. Dzięki nim dowiemy się dlaczego lepiej jest być pierwszym niż najlepszym oraz co tak naprawdę napędza odwieczny koncernów coca-coli oraz Pepsi. 

Dowiemy się również dlaczego, za wszelką cenę należy ustanowić własną kategorię, w której będziemy pierwsi oraz jaką nagrodę dostaniemy jeżeli zawładnie myśleniem konsumentów. Steve Jobs nie wyprodukowano pierwszego telefonu bez przycisków, ale jego iPhone, dla masy ludzi, stał się określeniem smartfona. Te oraz inne ciekawostki znajdziemy w książce pod tytułem ” 22 niezmienne prawa marketingu „. Autorzy ostrzegają również, że lojalnie łamiesz te prawa na własne ryzyko. Intryguje prawda?

„Narzędzia tytanów. Taktyki, zwyczaj i nawyki milionerów, ikon popkultury i ludzi wybitnych ” – Timothy Ferriss

Książka ta, to taktyki oraz triki ludzi, którzy odnieśli w życiu wielki sukces. Autor w książce rozmawiał ze specjalistami z przeróżnych dziedzin. Właśnie dlatego podzielił tę książkę na trzy części:

• zdrowie 

• bogactwo 

• mądrość

Każdego odbiorcę może zatem inspirować inna część. Jeżeli posiadasz firmę, z pewnością będzie interesowała cię kategoria bogactwo. Z książki możemy dowiedzieć się między innymi dlaczego warto zdobyć 1000 szczęśliwych klientów oraz jak w prosty sposób zwiększyć swoją produktywność i zarobić więcej pieniędzy. W książce możemy znaleźć również sporo niespodzianek. Koniecznie ją sprawdźcie! 

” Zasady „– Rey Dalio

Autor jest inwestorem oraz milionerem on jest zwykle zbudowanych horyzontach kropka zarabia on wielkie pieniądze oraz bada świat przyrody aby dotrzeć do prawdy w jaki sposób działa rzeczywistość. Ułożył on pewne równanie:

Marzenia + Rzeczywistość + Determinacja = Udane życie

Z książki możemy dowiedzieć się w jaki sposób autor popiołu się na szczyt swojej kariery oraz dzięki jakim zasadą życia oraz w pracy osiągnął swój sukces.

Oto jedna z opisywanych zasad pracy:

Stwórz własną kulturę:

• Pokładaj miarę radykalne prawdomówności oraz radykalne przejrzystości

• Pielęgnuj wartościową pracę oraz wartościowe relacje

• Utwórz kulturę, w której wolno popełniać błędy ale nie wolno nie wyciągać z nich nauki

• Osiągnij stan synchronizacji oraz pozostań w nim

• Podejmuj decyzję zgodne, które ważne są wiarygodnością

• Naucz się przezwyciężać konflikty

Autor jest praktykiem który twardo stąpa po ziemi. Nie znajdziemy u niego motywacji czy niesprawdzonych teorii. Mówi on prosto oraz zrozumiale.

„Negocjuj, jakby od tego zależało Twoje życie „– Chris Voss

Książka Chrisa Voss’a, uznawana jest za bezcenną. W księgarniach półki na książki z negocjacją uginają się, pod ich ciężarem. Książka naszego autora jednak wyróżnia się od nich wszystkich. Nie wyróżnia się ona tylko tym, że Voss jest praktykiem, który na co dzień pracuję w tym obszarze ale również dlatego, że nie pozwala on sobie na bluźnierstwo. Według niego Nikt nie jest zadowolony z kompromisu więc lepiej jest o nich zapomnieć. Autor ryzykuje również tezą że lepiej jest rozstać się niż zawrzeć fałszywy kompromis.

Zobacz też: http://www.odpowiedzialne-inwestowanie.pl/programy-i-inne-narzedzia-online-ktore-ulatwia-ci-prowadzenie-firmy/

Czy komputery poleasingowe to sprzęt w który warto zainwestować?

0
Komputery poleasingowe

Szukając wysokiej jakości komputera w sklepach ze sprzętem komputerowym, niejednokrotnie do zakupu zniechęca nas bardzo wysoka cena tego sprzętu. Dobrej jakości sprzęt komputerowy jest efektywnym narzędziem do pracy, jednak szybko rozwijająca się technologia sprawia, iż zakup komputera za 5 tysięcy złotych może być teraz udaną inwestycją, jednak za rok ten sam sprzęt okażę się przestarzałym echem dawnej myśli technologicznej. Jak w takim razie wyposażyć się w dobrej jakości, świetny technicznie komputer, za który nie zapłacimy fortuny? Postawmy na komputery poleasingowe.

Czym są komputery poleasingowe?

Komputery poleasingowe to sprzęt, który przez okres amortyzacji został używany przez firmy, biurowce oraz przedsiębiorstwa. Ze względu na bardzo duże zapotrzebowanie ilości sprzętu, firmy czasem wolą zainwestować w leasing komputera niż kupować na własność 500 sztuk urządzenia. Leasing sprzętu komputerowego ma swój okres, a po wygaśnięciu okresu leasingu taki sprzęt wraca do leasingodawcy i może być sprzedany za ułamek swojej fabrycznej ceny. Komputery poleasingowe są w zdecydowanej większości sprzętem zachowanym w doskonałym stanie. Firmy często używają sprzętu z należnym mu szacunkiem, a w niektórych branżach komputer jest wykorzystywany bardzo rzadko. Dlatego niejednokrotnie komputer poleasingowy jest w stanie podobnym do komputera zupełnie nowego.

Jakich firm komputery poleasingowe są w sprzedaży?

Firmy, zgłaszając zapotrzebowanie na komputery firmowe, z reguły korzystają z produktów znanych producentów komputerów. Bardzo często w ofercie komputerów poleasingowych możemy spotkać sprzęt marki HP, Dell, Lenovo, Asus czy Acer. Są to wysokiej jakości komputery uznanych marek, których specyfikacja techniczna, a także jakość wykonania pozwala nam na zadowolenie sprzętu przez bardzo długi okres. Cena komputera poleasingowego może różnić się w zależności od parametrów technicznych, jakości wykonania oraz marki komputera.

Czy warto inwestować w sprzęt poleasingowy?

Sprzęt poleasingowy może być doskonałym rozwiązaniem zarówno dla naszej firmy, jak i do użytku domowego. Za ułamek ceny fabrycznie nowego sprzętu, jesteśmy w stanie stać się posiadaczami bardzo wysokiej jakości komputera, któremu wprawdzie minął okres amortyzacji, jednak jest on zachowany w doskonałym stanie. Komputery poleasingowe są receptą na posiadanie świetnego sprzętu za małe pieniądze. Warto śledzić oferty komputerów poleasingowych, gdyż w zależności od okresu oraz sytuacji, mamy możliwość zakupienia bardzo dobrych komputerów znanych marek za wyjątkowo atrakcyjną cenę.

Jakie są formy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

0
Jakie są formy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych

Jeśli pracujemy „na etacie”, odprowadzaniem zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych zajmuje się za nas pracodawca. Nie musimy sami jej wyliczyć ani pamiętać o tym, aby przesłać ją w terminie. Jest to o tyle istotne, że popełnienie jakiegokolwiek błędu w tym zakresie mogłoby się dla nas nieprzyjemnie skończyć.

Inaczej wygląda sprawa, jeśli chodzi o osoby prowadzące własną działalność. Same muszą one zajmować się kwestią terminowego wpłacania zaliczek na konto ZUS, do tego oczywiście we właściwej wysokości. Jest to w pewnym sensie rekompensowane faktem, że mają one możliwość samodzielnego dokonania wyboru odnośnie formy opodatkowania, dzięki czemu mogą dużo zaoszczędzić. W takim razie jakie są formy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

Rozliczanie się na zasadach ogólnych

Rozliczanie się na zasadach ogólnych to metoda wybierana przez wielu przedsiębiorców, ponieważ pozwala na dokonywanie korzystnych optymalizacji podatkowych, głównie z uwagi na liczne możliwe ulgi. W tej formie opodatkowania za podstawę opodatkowania przyjmuje się przychód firmy pomniejszony o koszty uzyskania przychodu (między innymi koszt zakupu towarów czy paliwa).

Stawka podatku dochodowego przy rozliczaniu się na zasadach ogólnych zależy od podstawy obliczania podatku i  wynosi:

  • 17% – przy podstawie obliczania podatku do 85 528 złotych
  • 14 539,76 złotych + 32% nadwyżki ponad 85 528 złotych – przy podstawie obliczania podatku powyżej 85 528 złotych.

Jak widać, wysokość podatku jest stosunkowo korzystna, ale tylko pod warunkiem, że nie osiągamy wysokich dochodów. Pewnym rozwiązaniem tego problemu może być rozliczanie się wspólnie z małżonkiem, który ma niższe dochody i obowiązuje go niższa stawka podatku.

Podatek liniowy

Podatek liniowy wynosi zawsze 19%, niezależnie od tego, czy osiągamy przychód w wysokości miliona złotych, czy stu złotych. Jest to więc forma opodatkowania korzystna dla osób o wysokich dochodach, które nie mają możliwości rozliczania się po niższej stawce na zasadach ogólnych.

Ryczałt od przychodów ewidencjowanych

Ryczałt nie ma jednej stałej stawki – wszystko tutaj zależy od rodzaju prowadzonej działalności. Może on być bardzo niski i wynosić 10, 3, a nawet zaledwie 2%, może jednak dochodzić nawet do 20%. Dlatego też sprawdzić, czy kategoria naszej działalności pozwala na rozliczanie się poprzez ryczałt i ile będzie w takim wypadku wynosić jego stawka.

Karta podatkowa

Karta podatkowa to unikalna forma opodatkowania, ponieważ jest ona zupełnie niezależna od przychodu naszej firmy. Ustala się ją na podstawie takich czynników, jak rodzaj wykonywanych usług i wielkość zatrudnienia. Mogą z niej korzystać tylko osoby działające w określonych branżach (np. zajmujące się opieką nad dziećmi).

Artykuł powstał przy współpracy z blogiem https://finanse.net.pl/

Czy audyt nieruchomości jest potrzebny?

0
audyt nieruchomości

Wiele osób ciągle inwestuje w nieruchomości, mimo że od pewnego czasu ceny mieszkań rosną. Z tej przyczyny posiadanie domu na stałe bardzo się opłaca. Zawsze istnieje pole do jego zagospodarowania. Nawet jak właściciel w nim nie mieszka, to bardzo często go wynajmuje, uzyskując dodatkowe źródło dochodu. Gdy przed kupnem, zainteresowana osoba nie jest pewna co do stanu budynku i opłacalności inwestycji, może w każdej chwili zlecić jego sprawdzenie, które wykona specjalista, przeważnie będący prawnikiem.

Cel

Kupno nieruchomości nierozerwalnie wiąże się z ryzykiem. Z tego powodu zawsze przyda się przeprowadzenie audytu nieruchomości, który określi, jak bardzo opłacalna może być inwestycja. Zainteresowana takim audytem osoba zgłasza się do prawnika, który uruchamia procedurę. Specjalista sprawdzi typ i przeznaczenie nieruchomości oraz przeanalizuje księgi wieczyste, zawierające wiele cennych informacji, szczególnie obciążenia i roszczenia innych osób. Takie działania wykluczą wyłożenie sporej ilości pieniędzy w zadłużony budynek o niepewnej historii.

Czym jest analiza przeznaczenia nieruchomości?

Ta na pierwszy rzut oka trudna czynność znaczy tyle, że zainteresowana osoba zostanie zapoznana z zapisami planu zagospodarowania przestrzennego. Jeśli ma się do czynienia z zabudowaną nieruchomością, zostaną przeanalizowane wszystkie decyzje, które zapadły podczas budowy, szczególnie samo pozwolenie na użytkowanie budynku. Kolejnym z zadań, jakie prawnik decyduje się wykonać, jest weryfikacja stosunku posesji do ochrony środowiska. W trakcie sprawdzania często okazuje się, iż historyczna nieruchomość figuruje w rejestrze zabytków. Rozkładana na czynniki pierwsze jest cała historia budynku. Analizie poddaje się umowy jej dotyczące. Dopiero takie sprawdzenie daje pełny pogląd na stan prawny obiektu i po przeprowadzeniu powyższych czynności można ocenić ryzyko inwestycji.

Korzyści

Najważniejszą zaletą audytu nieruchomości jest ustalenie faktycznego stanu obiektu oraz określenie ryzyka, jakie niesie ze sobą inwestycja. Zebranie jak największej liczby danych pozwala na stwierdzenie, czy warto zdecydować się na kupno posesji, czy należy szukać dalej. Każdy zainteresowany zakupem kieruje się wnioskami wynikającymi z audytu nieruchomości, więc przeprowadzenie go stanowi podstawę każdego zaangażowania większej ilości gotówki. Przed decyzją o przeprowadzeniu takiego prześwietlenia, należy znaleźć doświadczonego specjalistę, który wyda opinię o nieruchomości zgodną ze stanem faktycznym.

Czym jest kredyt konsolidacyjny i kiedy warto go rozważyć?

0
Czym jest kredyt konsolidacyjny

Pożyczanie pieniędzy jest w dobie internetu i bankowości mobilnej bardzo proste, jednak niesie ze sobą dokładnie takie same konsekwencje, jak zawsze – jeżeli przesadzimy, może być nam trudno spłacić wszystkie swoje zobowiązania, co może skończyć się nawet wpadnięciem w spiralę długów. Istnieją jednak narzędzia i mechanizmy, które pozwalają na poradzenie sobie z natłokiem należności, jeżeli takie posiadamy. Jednym z nich jest właśnie kredyt konsolidacyjny.

  1. Czym jest kredyt konsolidacyjny?
  2. Jak działa kredyt konsolidacyjny?
  3. Czy kredyt konsolidacyjny się opłaca?
  4. Co zrobić, gdy mamy wiele zobowiązań do spłaty?

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt gotówkowy konsolidacyjny to specyficzna forma kredytu, który zaciągamy nie na różne dobra czy usługi, ale na inne kredyty. Jego najważniejszym zadaniem jest złączenie wartości naszych innych zobowiązań i przekształcenie wielu różnych rat w jedną, co pozwala nam łatwiej i sprawniej zarządzać naszymi finansami. Przykładowo, jeżeli płacimy w miesiącu raty za trzy pożyczki – jedną pierwszego dnia miesiąca, drugą dziesiątego i trzecią piętnastego, kredyt konsolidacyjny pozwoli nam na połączenie tych zobowiązań i sprawi, że zamiast o trzech różnych terminach będziemy musieli pamiętać tylko o jednym. Następnie podmiot, u którego skorzystaliśmy z tej formy pożyczki, rozdzieli naszą ratę na poszczególne drobniejsze umowy, dzięki czemu nie będziemy zajmować się tym sami.

Jak działa kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny często pozwala obniżyć miesięczną ratę, co polega na tym, że płacimy w jego ramach mniej, niż po zsumowaniu naszych pojedynczych zobowiązań. Wiąże się to jednak z wydłużeniem czasu spłaty, a co za tym idzie – większym kosztem, jaki musimy oddać w odsetkach. Jeżeli jednak nie jesteśmy w stanie spłacać naszych zobowiązań osobno. kredyt konsolidacyjny może być dobrym wyjściem z sytuacji. Jeżeli nasze problemy są przejściowe, zawsze będziemy mogli renegocjować umowę z bankiem lub nadpłacić kredyt, by szybciej się go pozbyć.

Czy kredyt konsolidacyjny się opłaca?

Jeżeli mamy problem z wyjściem z zadłużenia, konsolidacja naszych dotychczasowych zobowiązań może być dla nas opłacalna nie tyle w kwestii zmniejszenia odsetek i ilości rat, ile w rozłożeniu spłaty na trochę dłuższy okres. Czasem jest to zabieg przydatny pod kątem zmniejszenia obciążenia tu i teraz, tak że wprawdzie wyjdziemy z długów później, niż planowaliśmy, ale jednak „nie zajedziemy się” próbując uregulować wszelkie należności. Należy jednak pamiętać, że kredyt konsolidacyjny musi być przez nas traktowany poważnie i absolutnie nie może być zamiennikiem dla kolejnej pożyczki. Jeżeli jesteśmy już na tym etapie, gdzie nie potrafimy zapanować nad naszymi ratami osobno, to najwyższy czas, by bardzo dokładnie zaplanować spłacenie wszelkich zobowiązań.

Co zrobić, gdy mamy wiele zobowiązań do spłaty?

Jeżeli znajdujemy się w trudnej sytuacji finansowej, przede wszystkim nie powinniśmy panikować. Istnieje wiele różnych sposobów na radzenie sobie z długami. Najbardziej efektownym może okazać się spłacenie najpierw najmniejszych i najprostszych zobowiązań – widząc postęp nasz mózg zareaguje na to z entuzjazmem, przez co my odetchniemy z ulgą, a z drugiej strony nabierzemy też więcej pewności siebie w kwestii walki z większymi należnościami. Jeżeli nie jesteśmy jednak zbyt pewni, jak powinniśmy rozwiązać nasze problemy, być może warto udać się do doradcy finansowego, który użyczy nam swojego doświadczenia i pomoże w opracowaniu planu uwolnienia się od długów.

ZOBACZ TEŻ