środa, Wrzesień 23, 2020

Co sprawdzają banki przed udzieleniem kredytu?

0
kredyt

W obecnych czasach rzeczy, które jeszcze kilkanaście lat temu zajmowały kilka dni czy nawet tygodni można zrobić bez większego problemu o wiele szybciej. Mowa tu, chociażby o pożyczaniu pieniędzy z banku oraz od prywatnych firm pożyczkowych. Kiedyś na rozpatrzenie wniosku kredytowego nie można było liczyć w kilka minut. Obecnie, dzięki stale rozwijającej się technologii jest to możliwe. Warto jednak wiedzieć, że cały proces, mimo że jest nowocześniejszy, to nie zawsze będzie przebiegał w bardzo szybki sposób. Ze względu na zasady bezpieczeństwa oraz formalności, które trzeba wypełnić, niektóre kredyty jest trudniej otrzymać niż pozostałe. Tyczy się to w szczególności zobowiązań długoterminowych takich jak kredyt hipoteczny czy kredyt konsolidacyjny. Co sprawdza bank przed ich udzieleniem?

Dlaczego banki tak dokładnie weryfikują swoich klientów?

Wiele osób z pewnością zauważyło, że firmy pożyczkowe o wiele chętniej niż tradycyjne banki udzielają swoje produkty. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim dlatego, że specyfika działania obu tych miejsc jest bardzo różna. Działanie wszystkich banków jest ściśle regulowane przez prawo a konkretnie przez specjalną ustawę Prawo Bankowe. Z kolei firmy pożyczkowe działają na podstawie Kodeksu Cywilnego.

Duże różnice można też zauważyć w ofertach obu tych miejsc. Firmy pożyczkowe oferują zazwyczaj szybkie pożyczki oraz chwilówki. Są to produkty finansowe, które opiewają na niewielkie kwoty, które trzeba spłacić w 30-90 dni od podpisania umowy. Takie pożyczki są też wysoko oprocentowane, a otrzymać je mogą nawet osoby bez dobrej zdolności kredytowej.

Banki działają na zupełnie innej zasadzie. Zanim udzielą komukolwiek pieniędzy, dokładnie sprawdzą zdolność kredytową swojego klienta. Bank nie może podejmować bowiem, zbyt dużego ryzyka udzielając komukolwiek pieniędzy. Plusem pożyczania pieniędzy w takim miejscu jest jednak to, że oprocentowanie jest z reguły niższe niż w firmach pożyczkowych. Dodatkowo oferta jest bardziej różnorodna. Można tam znaleźć zarówno kredyty krótkoterminowe, jak i długoterminowe. Do najpopularniejszych zobowiązań można zaliczyć kredyt gotówkowy, hipoteczny, samochodowy i konsolidacyjny https://splatapozyczek.pl/kredyt-konsolidacyjny/.

Co sprawdza bank przed udzieleniem kredyt?

Na samym początku bank sprawdza, czy wszystkie dane we wniosku kredytowym są poprawne oraz, czy załączone zostały wszystkie wymagane dokumenty. Nie obejdzie się również bez potwierdzenia tożsamości wnioskującego za pomocą dowodu osobistego. Zweryfikowanie tożsamości kredytobiorcy jest bardzo ważne, ponieważ nie można dopuścić do sytuacji, w której ktoś posłuży się cudzymi danymi.

Jeśli z wnioskiem kredytowym jest wszystko dobrze, to nadchodzi czas na ocenę zdolności kredytowej. Składa się na nią wiele różnych czynników m.in.: dochody, koszt utrzymania, wykształcenie, forma zatrudnienia oraz historia kredytowa. Bank zapyta Cię też z pewnością o wiek i stan cywilny, co wbrew pozorom ma wpływ na zdolność kredytową.

Ocena zdolności kredytowej jest szczególnie dokładna, jeśli klient banku ubiega się o bardzo wysoką kwotę. W takiej sytuacji może być on pewny, że pracownicy instytucji będą dopytywać o wiele szczegółów związanych z jego sytuacją finansową oraz codziennym życiem.

Jeśli klient banku chce ubiegać się o kredyt hipoteczny, to bank zweryfikuje również to, czy posiada on wkład własny. Powinien on wynosić ok. 20-30% wartości nieruchomości. Konieczne będzie też wykupienie ubezpieczenia.

Wygodne regały przesuwne

0
regał

W wielu firmach, a także różnorodnych urzędach, dokumentacja potrafi zajmować nie tylko całe półki i regały, ale wręcz pokoje. W celu jej usystematyzowania oraz odpowiedniego rozmieszczenia niezwykle ważniejszy wykorzystanie całej przestrzeni w sposób adekwatny do przechowywanych materiałów. Najlepszym rozwiązaniem jest w tym wypadku wykorzystanie regałów przesuwnych, które odznaczają się całym szeregiem zalet. Rozpatrzmy, jakich i w jakiej konfiguracji najlepiej będzie je wykorzystać.

Zalety regałów przesuwnych

Meble przesuwne są doceniane w wielu przedsiębiorstwach ze względu na swoją mobilność i łatwość dostosowania aranżacji wnętrza do aktualnych potrzeb. W urzędach i biurach często spotykane są fotele czy niewielkie, podręczne szafki na kółkach, dzięki czemu można swobodnie poruszać nimi i dostosowywać miejsce pracy do wymagań pracowników.

Niemniej ważne są jednak meble przesuwne w pomieszczeniach magazynujących i archiwizującej dokumentację. W tym przypadku muszą one jednak zostać wyposażone w znacznie bardziej sprawny i wytrzymały system przesuwania niż same kółeczka. Dlatego warto zastosować dedykowane do takich miejsc regały, które odznaczające będą dużą wytrzymałością całego systemu jezdnego. Dzięki temu nie trzeba się obawiać jego szybkie zacinanie ze względu na przewożone obciążenie.

Co niezwykle ważne, regały przesuwne pozwalają na zoptymalizowanie przestrzeni i wykorzystanie jej w sposób, który pozwala na pomieszczenie większej ilości dokumentów. Kiedy są złożone, mogą zająć cały środek w sposób ciasno upakowany. Wystarczy przesunąć wybrany regał, aby zrobić między nimi przejście i odnaleźć konkretną teczkę. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie jest konieczne posiadanie stałych przerw pomiędzy wszystkimi regałami, co przekłada się na możliwość umieszczenie wielu półek więcej na tym samym obszarze.

Kolejna zaleta regałów przesuwnych to zabezpieczenie dokumentacji przed warunkami zewnętrznymi. Ciasno zsunięte półki doskonale osłaniają znajdujące się na nich elementy przed kurzem czy wilgocią, co gwarantuje, że zawsze pozostaną one w tak samo dobrym stanie, jak podczas ich drukowania. W efekcie znacząco przedłuża się żywotność dokumentacji, a co za tym idzie, spada ryzyko utraty ważnych informacji.

Tradycyjne regały przesuwne

Klasyczne regały przesuwne posiadają napęd mechaniczny – zazwyczaj jest to jakiegoś rodzaju korba, zamocowana na węższym boku każdego regału. Wystarczy ją kilkakrotnie przekręcić, aby regały zostały przesunięte, tworząc przejście pomiędzy wybranymi dwoma partiami archiwum. Wszystko to dzieje się za sprawą szyn, na których montowane są szafy.

Napęd tradycyjny, mechaniczny, jest prosty w obsłudze, mało awaryjny i tani – zarówno w montażu, jak i użytkowaniu. Nie zawiedzie niezależnie od sytuacji i pozwoli na swobodny dostęp do dokumentów nawet w chwili awarii.

Regały z napędem elektrycznym

Nowoczesna forma regałów przesuwnych, oferowana przez FX Meble to szafy z napędem elektrycznym. Innowacyjny system Soft Touch pozwala za pomocą jednego dotknięcia na panelu sterującym ustawić regały w wybranej konfiguracji. Podobnie jak poprzednio, po wybraniu i zatwierdzeniu ustawień, szafy przesuwają się po specjalnie zamontowanych szynach.

Rozwiązanie to jest nowoczesne i niezwykle wygodne dla pracowników. Nie wymaga od nich nakładu żadnej siły fizycznej, dlatego może świetnie sprawdzić się w miejscach pracy osób niepełnosprawnych i starszych, którym trudno byłoby używać klasycznego napędu mechanicznego. Intuicyjność i szybkość sterowania Soft Touch to także udogodnienie dla każdego pracownika, który chciałby bez chwili zwłoki dostać się do odpowiednich dokumentów.

Wybierając jedno z tych rozwiązań, bez wątpienia zaoszczędzić można miejsce w swoim archiwum i na niewielkiej nawet przestrzeni doskonale zorganizować całą dokumentację. Co niezwykle ważne, rozwiązanie pozwala na ułatwienie pracy podwładnym, zarówno w tradycyjnym, jak i nowoczesnym modelu.

Fryzjer – praca na etat czy własna działalność?

0
salon fryzjerski

Pracując jako fryzjer z pewnością zastanawiasz się jaka forma zatrudnienia jest korzystniejsza. Nie wiesz czy bardziej opłaca się praca na etat czy prowadzenie własnej działalności gospodarczej? Fryzjer jest to osoba, która kształci cię cały czas. Nie może pozwolić sobie na to, aby zostać w tyle z trendami które panują w świecie fryzur. Być może jesteś świeżo po szkole i nie wiesz co zrobić, aby rozkręcić swój własny interes? Bez obaw, my postaramy się odpowiedzieć ci na nurtujące cię pytania.

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/fryzjer-etat-czy-wlasna-dzialalnosc/

Praca fryzjera na etacie

Jest to najczęstsza forma zatrudnienia zaraz po ukończeniu szkoły. Jeżeli zaczynamy od takiej formy pracy, musimy liczyć się z tym, że będziemy posiadali mniej swobody pod względem siebie. Pracując u kogoś musimy dostosować się pod niego, musimy pamiętać również o tym, że pracodawca będzie wysłał nas na szkolenia, a także ustalał grafik pracy. Pracując na etacie trudno jest też o elastyczny grafik, który pozwoli nam na wychodzenie z pracy, o której tylko zapragniemy. Musimy się bowiem liczyć z tym, że czeka nas wielogodzinna praca od poniedziałku do piątku.

Własna działalność fryzjera

Ogromną zaletą płynącą z pracy na własny rachunek jest przede wszystkim bycie szefem samym dla siebie. Decydujesz kiedy wychodzisz i kiedy zaczynasz pracę. Sam ustalasz sobie swoje zarobki oraz cennik, do którego będą stosować się Twoi klienci. Oczywiście dużym minusem prowadzenia własnej działalności są koszta, które ponosimy w trakcie. Nie każdego stać jest na taki wydatek. Potrzebny nam jest bowiem lokal. Jest to już spory wydatek na początek. Trzeba liczyć się z opłatami za wynajem, ubezpieczenie, podstawowe rachunki takie jak woda, prąd czy gaz i ogrzewanie. Nie jest to proste do płacenia, szczególnie kiedy dopiero rozkręcamy swój interes. Należy pamiętać o tym, aby zamówić szyldy, które będą reklamować nasz salon, a tym samym zachęcać ludzi do skorzystania z naszych usług. Każdą markę należy budować od podstaw i jeden niewłaściwy ruch może czasami na stworzyć dużo problemów. 

Zobacz też: http://www.odpowiedzialne-inwestowanie.pl/jak-wyglada-praca-behawiorysty-wymagania-i-obowiazki/

Chcesz kupić wymarzony samochód? To prostsze niż myślisz!

0
Chcesz kupić wymarzony samochód

Coraz więcej z nas poszukuje dobrych, wręcz luksusowych samochodów zarówno dla siebie, jak i dla swoich firm. Pragniemy poruszać się po naszych, jak i zagranicznych drogach w jak najbardziej komfortowych warunkach, a także z dużą szybkością. Sposobem na to jest wykorzystanie możliwości, jakie daje leasing. Sprawdź sam, co możesz dzięki niemu mieć!

Czym jest leasing?

Leasing to atrakcyjna opcja, która łączy w sobie elementy kredytu i dzierżawy. Decydując się na leasing samochodu, otrzymujesz go do dyspozycji za stałą, ustaloną kwotę. Jednocześnie jednak nie staje się on twoją własnością, a pozostaje w posiadaniu firmy, która leasing ci udostępniła. Po okresie wypożyczenia możesz zdecydować się na zakup takiego samochodu, dzięki czemu jego ostateczna kwota będzie dużo niższa, niż wartość rynkowa.

Dla kogo leasing będzie najlepszy?

Przyjęło się uważać, iż z leasingu korzystają przede wszystkim osoby prowadzące działalność gospodarczą, które nie są w danej chwili w stanie zaciągnąć pełnego kredytu na zakup nowego auta. Skorzystać z niego mogą zarówno wieloletni, jak i nowi przedsiębiorcy. Jednakże na taki zabieg mogą się zdecydować także osoby, które nie prowadzą własnej działalności – będzie to wówczas tak zwany leasing konsumencki.

Jest to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto chciałby jak najszybciej wejść w posiadanie samochodu, ale bez zaciągania na niego ogromnej pożyczki. To także oferta dobra dla każdego, kto chciałby kwotę VAT za wynajem samochodu odliczyć od podatku, albo nie jest pewien, czy za kilka lat, kiedy leasing się skończy, chciałby posiadać właśnie takie auto. Po zakończeniu umowy wykup nie jest bowiem obowiązkowy, dzięki czemu możesz z łatwością zdecydować się na inne auto.

Dlaczego warto wybrać luksusowy samochód?

Komfort podróży to jedna z najważniejszych kwestii, pojawiająca się podczas każdego wyjazdu samochodem. Nie ulega wątpliwości, iż każdy z nas woli posiadać klimatyzację, wspaniałe głośniki czy wbudowany komputer, który posłuży zarówno jako GPS, jak również pomoże w parkowaniu.

Luksusowe auto to także miara prestiżu danej osoby lub firmy. Trudno sobie wyobrazić, aby prezes banku podjeżdżał na rozmowę z ważnym klientem biznesowym w starym Maluchu. Dlatego każdy, komu zależy na odpowiednim postrzeganiu jego osoby, powinien przywiązać wagę do posiadania odpowiedniego auta, które będzie go idealnie reprezentować.

Rozwiązaniem może być Porsche leasing, który gwarantuje wybór najlepszego auta w przystępnej cenie: zarówno raty, jak też końcowej sumy wykupu. Decydując się na niego, będziesz mógł skorzystać z samochodu, który zapewni ci najbardziej luksusowe wnętrze i komfort jazdy, a także zostanie pozytywnie odebrany przez wszystkie osoby z twojego otoczenia. Dodatkowym atutem będzie bez wątpienia niezawodność marki Porsche, która sprawi, że nawet po okresie leasingowania, gdy zdecydujesz się na zakup, samochód wciąż będzie wyglądał i sprawował się jak nowy.

Karta paliwowa – czerp z ogromu korzyści przy każdej wizycie na stacji

0
Karta paliwowa

Co możesz zyskać dzięki odpowiednio dobranej karcie paliwowej? Jakie benefity czekają na twoją firmę?

Leasing – kiedy się opłaca?

0
Leasing

Możliwości zakupu niezbędnego sprzętu do firmy czy pojazdów wykorzystywanych w codziennej działalności przedsiębiorstwa jest wiele. Właściciele mniejszych i większych firm często zastanawiają się nad tym, kiedy wziąć kredyt na zakup maszyn, a w jakich okolicznościach korzystniejszy okaże się leasing.

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie komunikacyjne?

0
ubezpieczenie komunikacyjne

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia komunikacyjnego jest niezwykle trudny. Z jednej strony, każda osoba chce za nie zapłacić możliwie jak najmniej, z drugiej warto wczytywać się w szczegóły i zastanowić, czy poszczególna opcja na pewno będzie odpowiednia. Mało tego, już na wstępie należy się zastanowić, czy cały pakiet, a więc OC, AC, assistance, NNW jest niezbędny, czy może lepiej ograniczyć się tylko do jednej lub dwóch opcji. Miejmy na uwadze, że nie wszystkie z wyżej wymienionych ubezpieczeń są niezbędne.

Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OC w Gdańsku jest obowiązkowe. Za brak OC grożą spore kary finansowe, które mają skutecznie zniechęcić od uchylania się od konieczności zapłaty tej polisy. Warto wspomnieć, że posiada ona identyczny zakres w każdej firmie. Tym samym, warunki ubezpieczenia, w zależności od wybranego towarzystwa praktycznie niczym się nie różnią, gdyż są ustalone z góry. Większość osób wybiera najtańsze ubezpieczenie OC. Jak zatem to zrobić? Warto w tym celu porównać różne oferty i zdecydować się na najkorzystniejszą. Samodzielne wykonanie tego zadania bywa czasochłonne i nierzadko można się w nim pogubić. Z tego też względu, najlepszą opcją jest zwrócenie się do multiagencji ubezpieczeniowej, w której specjaliści wskażą nam wszystkie dostępne rozwiązania i wspólnie pomogą wybrać najtańsze. Eurofinance to firma działająca na rynku od dawna, a tym samym można jej zaufać.

Jak wybrać najkorzystniejsze ubezpieczenie AC, Assistance, NNW?

Ubezpieczenie AC, Assistance, NNW są dobrowolne, jednakże opłacenie ich zabezpiecza nas i pozwala poczuć się bezpiecznie nawet wówczas, gdy bierzemy udział w najtrudniejszych sytuacjach, których przecież nie brakuje. Polisa AC chroni np. przy zdarzeniach losowych, ale również wówczas, gdy Ty sam spowodujesz uszkodzenia. Jej zasięg może być różny. W przeciwieństwo do OC, wybór najkorzystniejszego ubezpieczenia AC bywa trudny i należy wziąć tutaj pod uwagę szereg wytycznych. Różnego rodzaju wyjątki mają później kolosalny wpływ na kwotę odszkodowania. Na co zatem zwracać uwagę, wybierając AC? Przede wszystkim na to, czy suma ubezpieczenia jest stała, czy dane towarzystwo ubezpieczeń pomniejsza sumę ubezpieczenia po wypłacie odszkodowania, czy wprowadzono udziały własne przy szkodzie, czy jest zniesiona amortyzacja części, jaka jest suma polisy i co dokładnie obejmuje ona swym zasięgiem. Rozstrzał cen AC jest ogromny i wynika to z jej zakresu. Wybierając AC, należy porównać oferty wielu towarzystw. Eurofinance wykona to zadanie za nas, a profesjonalny agent ubezpieczeniowy przedstawi nam różnicę w poszczególnych opcjach.

Assistance to również dobrowolne ubezpieczenie, które zabezpiecza nas w razie holowania, zapewnienia pojazdu zastępczego i nie tylko. Posiadając ASS, możemy być spokojni nawet podczas najbardziej stresujących sytuacji. Jak wybrać ubezpieczenie Assistance? Przede wszystkim musimy określić odległość holowania, zastanowić się, czy wystarczy nam opcja podstawowa, czy może rozszerzona, obejmująca zasięgiem opłacenie kosztów noclegu, pojazd zastępczy itd.

Następstwa nieszczęśliwych wypadków, czyli NNW, to ubezpieczenie często proponowane do OC. Zabezpiecza ono w sytuacji utraty życia lub doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu. Wykupując polisę NNW, należy wziąć pod uwagę sumę ubezpieczenia i jego zakres.

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie komunikacyjne? Przede wszystkim należy porównać oferty różnych towarzystw. Warto również wziąć pod uwagę fakt, że kupując od jednej firmy kilka produktów, dostaniemy sporą zniżkę. Porównanie ofert dobrze jest powierzyć profesjonalistom. Eurofinance to firma, której można zaufać. Korzystając z jej usług, otrzymujemy gwarancję, że zostaną nam przedstawione wszystkie rozwiązania.

Jak dobrze wykorzystać przestrzeń magazynową?

0
Jak dobrze wykorzystać przestrzeń magazynową

Projektując magazyn, należy pamiętać o bezpieczeństwie. To najłatwiej jest osiągnąć, planując ruch jak najmniej kolizyjny. Jeżeli uda nam się to osiągnąć, to kolejnym krokiem jest jak najlepsze wykorzystanie przestrzeni magazynowej. Wybór wyposażenia magazynu jest uzależniony od wielu różnych czynników. Wpływ na to ma wielkość naszego magazynu czy też szybkość rotacji towarów w magazynie oraz oczywiście ich rodzaj i wiele, wiele innych czynników. Z powodu tak dużej ilości zmiennych trudno jest stworzyć projekt jednego, uniwersalnego magazynu, który będzie funkcjonalny dla każdego przedsiębiorstwa. Na szczęście mamy wiele możliwości, aby zaprojektować nasz magazyn najlepiej jak się da i dobrze wykorzystać przestrzeń magazynową. Na stronie https://wdx.pl/oferta/regaly-magazynowe/ znajdziecie wiele rodzajów regałów.

W magazynach bardzo często spotykamy regały półkowe. Znajdują one zastosowanie do składowania różnego rodzaju towarów, w różnych opakowaniach. Przeważnie zastosowanie znajdują w mniejszych magazynach. Regały półkowe cechuje bardzo duża różnorodność konstrukcji, co za tym idzie, znajdą one zastosowanie w bardzo wielu magazynach, dzięki temu, że łatwo możemy dopasować je do naszych potrzeb. Zaletą regałów półkowych jest możliwość regulacji wysokości czy też głębokości, co znacznie ułatwia dostęp.

regały wspornikowe

Kolejną grupą są regały wspornikowe

Regały te przeznaczone są do składowania materiałów dłużycowych. Obsługa tych regałów zazwyczaj wymaga suwnicy lub specjalnych wózków bocznych.

Kolejnym rozwiązaniem, właściwie najbardziej popularnym i spotykanym w każdym niemalże magazynie są półki paletowe stałe. Jest to rozwiązanie, które idealnie sprawdza się w centrach logistycznych. Można w nich przechowywać również metalowe kosze, paletopojemniki, szpule i inne. Na stronie https://wdx.pl/ znajdziecie bardzo szeroką ofertę. Regały magazynowe paletowe dają wręcz nieograniczone możliwości konfiguracji. Dzięki temu zależnie od kształtu czy też ciężaru towaru łatwo dobierzemy odpowiednie regały. Bardzo dobrze sprawdzają się rozwiązania paletowe do gęstego składowania, które umożliwiają optymalnie niemalże wykorzystać powierzchnię magazynów. Do takich regałów zaliczymy regały wjezdne Drive-In, regały przepływowe, regały push back oraz regały mobilne. Regały magazynowe umożliwiają przechowywanie różnorodnych towarów.

Jak widać, wybór regałów jest bardzo duży, a co za tym idzie, możemy zaprojektować nasz magazyn w taki sposób, aby jak najlepiej wykorzystać powierzchnię.

Karta paliwowa prepaid – na czym to polega?

0
Karta paliwowa prepaid

Czy słyszałeś o przedpłaconych kartach paliwowych? Jak z nich korzystać i jakie są zalety takiego rozwiązania?

Jak wybrać elektryczny piec piekarniczy?

0
piec

Ważnym elementem każdej piekarni, cukierni czy chociażby sklepu z pieczywem jest piec piekarniczy. Obecnie na rynku dominują piece zasilane elektrycznie. Duże zróżnicowanie modeli sprawia, że piece sprawdzają się zarówno w małych punktach, jak i dużych zakładach piekarniczych. Jeśli stajesz właśnie przed koniecznością zakupu nowego pieca, to przygotowany przez nas artykuł dostarczy Ci sporo cennych informacji.

Jaką budowę mają nowoczesne piece piekarnicze?

Kupując nowy piec piekarniczy, powinieneś wybrać model o budowie modułowej. Jego największą zaletą jest łatwość konfiguracji i możliwość doposażenia w nowe elementy. Twój piec piekarniczy może zostać wyposażony w komory wypiekowe, okap, komorę garowniczą i regał, który służy do odkładania blaszek. Jednym z kluczowych elementów jest ilość komór do wypieku, która wpływa bezpośrednio na ilość świeżego pieczywa wypiekanego w tym samym czasie.

Budowa modułowa pieca pozwala na wręcz nieograniczoną rozbudowę. Wielce prawdopodobne, że rozwój firmy wymusi na Tobie zwiększanie wydajności pieczenia. W takiej sytuacji możesz swobodnie rozbudować zakupiony piec modułowy. Modułowe piece piekarnicze pozwalają na rozbudowę do 6 komór.

Czym są niezależne komory piekarnicze?

Wybierając piec piekarniczy, zwróć uwagę na niezależność działania komór. Ta niezależność polega na osobnym zasilaniu każdej komory oraz możliwości indywidualnego sterowania. Grzałka dolna i górna w każdej z komór działają niezależnie. Podobnie powinien funkcjonować układ zaparowania dedykowany do każdej z komór.

Dlaczego ta niezależność jest tak ważna? Ponieważ pozwala na wypiek różnego rodzaju pieczywa w tym samym czasie. Dzięki temu oszczędzasz czas i masz możliwość przygotowania zróżnicowanych wypieków. Oprócz tego niezależna praca komór jest praktyczna w przypadku konieczności przygotowania niewielkiej ilości wypieków. Dzięki tej funkcji nie musisz uruchamiać wszystkich komór, co w sposób oczywisty generuje oszczędności.

Co zapewnia optymalne warunki wypieku?

Piece piekarnicze mają stworzyć idealne warunki do wypieku określonych rodzajów pieczywa. W związku z tym nowoczesne urządzenia są wyposażone w panel sterowania poszczególnych grzałek i wydajny system zaparowania. Dobrej jakości piece są wyposażone w kamienny blat, który pokrywa się specjalną powłoką. Dzięki temu ciasto nie przywiera do jego powierzchni. Daje to również możliwość przygotowania pieczywa z charakterystyczną, chrupiąca skórką.

Jak wygląda obsługa pieca piekarniczego?

Na jakość wypieku największy wpływ ma prawidłowa konfiguracja pieca. Dlatego ważnym elementem urządzenia jest prosty panel sterowania. Prostota i funkcjonalność ma w tym przypadku ogromne znaczenie. Panel sterowania musi być łatwy w obsłudze i nie sprawiać problemów pracownikom. Dzięki temu dużo łatwiej uniknąć błędów w przygotowaniu idealnego pieczywa.

Kupując piec piekarniczy, powinieneś dostosować go do potrzeb swojego lokalu. Weź pod uwagę przede wszystkim rodzaj i wielkość produkcji. Odwiedzając sklep internetowy ibis.net.pl, możesz zapoznać się z bogatą ofertą pieców piekarniczych. Specjaliści pracujący w firmie Ibis z chęcią pomogą dobrać urządzenie, które pozwoli połączyć wysoką jakość wypieków z wydajnością.

ZOBACZ TEŻ