czwartek, Luty 27, 2020

Zdobądź wiedzę z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw. Zobacz jak!

0
Zdobądź wiedzę z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw

Być może już kiedyś w jakimś kontekście słyszałeś termin zarządzanie łańcuchem dostaw, a być może te słowa są dla Ciebie zupełnie nowe. W każdym z tych przypadków, jeżeli w Twojej branży wymagana jest dobra znajomość tego pojęcia i praktyczne umiejętności związane właśnie z zarządzaniem łańcuchem dostaw – jesteś w dobrym miejscu. Wyjaśnimy Tobie co oznacza ten na pozór skomplikowany termin i z czym to się je. Poznaj możliwości systemu zarządzania łańcuchem dostaw i dowiedz się jakie korzyści mogą płynąć z jego wdrożenia. Sprawdź co może dać Tobie szkolenie w tym zakresie i jakie praktyczne umiejętności możesz dzięki niemu nabyć. Usprawnij swoją pracę na obecnym stanowisku i zwiększ swoją skuteczność! Zobacz jak!

Co oznacza zarządzanie łańcuchem dostaw? 

Zarządzanie łańcuchem dostaw, z języka angielskiego supply chain management, oznacza sposób zarządzania przepływami między ogniwami łańcucha dostaw. Dzięki wdrożeniu w przedsiębiorstwie systemu zarządzania łańcuchem dostaw możliwe jest sprawniejsze projektowanie, planowanie, realizowanie, kontrola oraz monitorowanie łańcucha dostaw. System zajmuje się koordynacją przepływu informacji, produktów i usług. Zarządzanie łańcuchem dostaw dzieli się na wewnętrzne i zewnętrzne. Wewnętrzne SCM obejmuje zagadnienia związane z zaopatrzeniem, produkcją i dystrybucją, natomiast zewnętrzne SCM integruje przedsiębiorstwo z jego dostawcami i klientami. 

Szkolenie z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw

Jak w przypadku każdej dziedziny branżowej, nie jest łatwo pojąć w mig całej wiedzy w obrębie jednego zagadnienia. Dlatego, świetnym rozwiązaniem są dedykowane pracownikom bądź menedżerom szkolenia, np. z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw. 

Szkolenie z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw poświęcone jest nauce teoretycznej o tym zagadnieniu oraz praktyce w sterowaniu produkcją. Szkolenie porządkuje i daje solidną porcję wiedzy z zakresu zintegrowanego systemu planowania. Realizowane jest w oparciu o najlepsze światowe standardy m.in.: organizacji APICS (twórcy MRP, MPRII) i organizacji Oliver’a Wight’a, która wymyśliła i wspiera wdrożenia zintegrowanego planowania MRPII/ERP. 

Podczas szkolenia z zarządzania łańcuchem dostaw dowiesz się: jak znaleźć złoty środek pomiędzy wielkością zapasów a wydajnością; jak utrzymać tę równowagę, gdy codziennie pojawiają się zmiany; jak budować jeden wspólny plan dla sprzedaży, produkcji i zaopatrzenia; jak  właściwie podzielić kompetencje w planowaniu oraz jak skuteczniej wykorzystać narzędzia informatyczne w planowaniu.

Dowiedz się więcej na temat zarządzania łańcuchem dostaw i już teraz zacznij usprawniać swoje działania na obecnym stanowisku pracy. A może szukasz zmiany i szkolenie z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw może otworzyć przed Tobą nowe możliwości? W każdym z tych przypadków, warto zgłosić się do specjalistów od szkoleń w tym zakresie: https://www.mpm24.com/. Program szkolenia wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób, którym zależy na efektywnym wdrożeniu w życie wiedzy uzyskanej na szkoleniu – pomagają w tym liczne innowacyjne metody. Poznaj je i zobacz jak łatwo można przyswoić wiedzę z zakresu SCM. Sprawdź najbliższe terminy i zapisz się na szkolenie już dziś! Nie czekaj!

Magazyny wysokiego składowania – jak wyglądają i jakie są ich zalety?

0
Magazyny wysokiego składowania

Magazynowanie to temat rzeka i choć idea przechowywania własnych towarów zdaje się banalnie prosta to każdy, kto miał choć odrobinę do czynienia z magazynami wie, jak skomplikowane może być to zagadnienie. Zapewnienie towarom odpowiednich warunków i zorganizowanie sprawnego procesu logistycznego to klucz do prężnie działającej firmy dlatego tak ważne jest znalezienie jak najlepszej metody magazynowania naszego asortymentu. Dziś na warsztat bierzemy magazyny wysokiego składowania. Czym są i czym się charakteryzują? Zapraszamy do lektury!

Czym są magazyny wysokiego składowania?

Choć na rynku istnieje wiele rodzajów magazynowania towarów, to właśnie magazyny wysokiego składowania zyskują sobie w ostatnim czasie coraz szersze grono zwolenników. Dlaczego? To proste – chodzi oczywiście o efektywność składowania. Wysokie, wielometrowe regały sięgające pod sam dach olbrzymich hal to ogromny potencjał powierzchniowy, wykorzystujący maksymalnie dostępną przestrzeń w ramach danego magazynu. Co ważne, wielopoziomowe regały to rozwiązanie, które można wdrożyć do niemal każdej branży, bez względu na rodzaj produktu i środowisko przemysłowe. Umieszczanie towarów na kolejnych piętrach regału w ramach wysokiej konstrukcji pozwala zaoszczędzić bardzo dużo miejsca, co jest kluczowe dla każdego przedsiębiorcy, bez względu na to, czy posiada on swój magazyn, czy korzysta z wynajętego.

Kiedy warto skorzystać z magazynów wysokiego składowania?

Skoro już wiemy czym są magazyny wysokiego składowania warto od razu przejść do pytania, kiedy opłaca się skorzystać z tego typu opcji? Odpowiedź brzmi – praktycznie zawsze, pod warunkiem, że obracamy towarem adekwatnym do magazynowania regałowego. Jeżeli mamy środki na wynajęcie takiego magazynu bądź wdrożenie regałów piętrowych w swoim własnym budynku, to warto taką opcję rozważyć. Ważne jest jednak to, by pamiętać, że ten sposób składowania wymaga nie tylko odpowiednich regałów, ale także obsługi i infrastruktury. Tylko dobrze zorganizowana obsługa, zdolna do szybkiej identyfikacji towarów oraz zapewniająca sprawne ściągnięcie i przetransportowanie pozycji z i na regał pozwoli w pełni skorzystać z oszczędności miejsca i potencjału, który drzemie w tej metodzie. Warto jednak wspomnieć o tym, że wraz z rozwojem technologii, rozwijają się także systemy oraz narzędzia wspierające tę metodę składowania, dzięki czemu dziś mamy dostęp choćby do regałów automatycznych, które znacznie ułatwiają i usprawniają proces transportu.

Jak wybrać firmę pożyczkową

0
Jak wybrać firmę pożyczkową

Oferta pożyczek do wypłaty jest obecnie bardzo bogata. Trudno jest wybrać dobrą firmę pożyczkową, która udziela chwilówek na atrakcyjnych warunkach. Jak wybrać pożyczkodawcę, by nie przepłacić? Listę rzetelnych firm pozabankowych można sprawdzić na serwisie porównywarczym pożyczek do wypłaty. Znajdziesz tak tylko aktualne informacje oraz wygodny ranking pożyczkowy. To sprawi, że wybór dobrej chwilówki do wypłaty nie będzie stanowić żadnego problemu.

Jak sprawdzić pożyczkodawcę

Codziennie jesteśmy bombardowani w internecie reklamami tanich kredytów do wypłaty. Jak wybrać najlepszą ofertę, by później nie żałować? Najważniejszym krokiem jest sprawdzenie firmy pozabankowej. Przede wszystkim przeczytaj opinię prawdziwych klientów o wybranym serwisie. Sprawdź też dane teleadresowe instytucji finansowej. Jeśli masz wątpliwości, warto skontaktować się z konsultantem firmy przez telefon, mail lub czat.

Przydatną może się okazać baza Związku Firm Pożyczkowych. Każda instytucja, która znajduje się w w tej bazie, jest rzetelnie sprawdzana pod kątem wiarygodności. Więc pożyczkobiorca może być pewien, że firma działa na legalnych zasadach. Warto też zweryfikować czy pożyczkodawca posiada certyfikaty. To wszystko sprawia dokonanie odpowiedniego wyboru i zaciągnięcie pożyczki na wygodnych warunkach.

Umowa pożyczki do wypłaty – na co uważać

Umowa pożyczki również jest bardzo ważna podczas wyboru dobrej firmy pożyczkowej. Wzór umowy można znaleźć na stronie internetowej pożyczkodawcy i zapoznać się z nim jeszcze przed podpisaniem. Zwróć szczególną uwagę na warunki pożyczania, ewentualne haczyki i niejasne zapisy. Lepiej zrezygnować z umowy, której wcale nie rozumiesz. To uchroni konsumenta przed problemami w przyszłości. Rzetelne firmy pozabankowe udzielają chwilówek do wypłaty na przejrzystych zasadach.

Pożyczka do wypłaty – inne ważne kwestie

Aby do końca udzielić odpowiedzi na pytanie jak wybrać dobrą firmę pożyczkową należy sprawdzić również inne ważne warunki:

 • możliwość wcześniejszej spłaty;
 • konsekwencje braku spłaty;
 • opcja odstąpienie od umowy;
 • możliwość przedłużenia terminu spłaty;
 • rozłożenie na raty;
 • rabaty, zniżki, programy lojalnościowe.

Dobre firmy zawsze idą na rękę swoim klientom i zapewniają wygodne rozwiązanie w przypadku powstania niespodziewanych problemów finansowych.

Systemy ERP i ich rola w przedsiębiorstwach różnej wielkości

0
Systemy ERP i ich rola w przedsiębiorstwach różnej wielkości

Systemy ERP dla przedsiębiorstw to nic innego jak innowacyjne techniki będące ułatwieniem w procesie planowania z zakresu różnych gałęzi firmy korzystającej z takich rozwiązań. Pomagają uzyskać najwyższy poziom efektywności w holistycznym procesie zarządzania firmą. Mogą być wykorzystywane w dużych przedsiębiorstwach, jak i średnich podmiotach.

Wybieramy wózek na mały magazyn sklepu internetowego

0
Wybieramy wózek na mały magazyn sklepu internetowego

Zaadaptowany na magazyn garaż o powierzchni około 70 m kw to zaplecze sklepu internetowego sprzedającego tekstylia i elementy wyposażenia wnętrz. Poza opracowaniem procedur dostaw i wysyłek, przyda się pomoc w postaci wózka transportowego – jak go wybrać?

W sklepach i magazynach każdej wielkości pracują proste wózki platformowe z jedną burtą. Stanowią one najprostszy sposób na transport pełnych kartonów, ciężkich elementów, a nawet odpadów. Ilość zadań, w jakich uczestniczą wózki platformowe na magazynach sklepów, sprawia, że w ofertach specjalistycznych firm nimi handlujących jest mnóstwo modeli. Mamy wózki z poręczami spawanymi, składanymi, wózki wysuwane, z różnymi materiałami pokrywającymi burtę, rozmaite ładowności, średnice kół i dodatkowe rozwiązania. Jak się w tym wszystkim nie zgubić i wybrać coś odpowiedniego do małego sklepu internetowego. 

Wielkość magazynu, dynamika dostaw i wagi 

W zależności od specyfiki sklepu, ilości osób pracujących na magazynie oraz ich potrzeb zaczynamy weryfikację funkcji wózków platformowych. Dla sklepu z tekstyliami i lekkim wyposażeniem wnętrz zupełnie wystarczy wózek o ładowności do 150-200 kg i długości do 1 m. Jeśli dostawy odbywają się niewielkich odcinkach czasu, a magazyn charakteryzuje się sporą zmiennością asortymentu, najlepiej zaopatrzyć się w dwa wózki, z czego jeden wystarczy mieć ze spawaną burtą, drugi może mieć burtę składaną lub tylko przykręcaną.

Jaka burta?

W przypadku drobnych, lekkich ładunków, które transportujemy w niewielkich kartonach, warto wziąć pod uwagę wózki platformowe z burtą z siatki lub ścianą z materiału, z jakiego wykonana jest platforma. Dzięki temu unikamy gubienia przez pracowników magazynu towaru załadowanego na wózek. Na magazynach, gdzie nie ma ciężkich towarów do transportu, niekoniecznie trzeba stosować wózki z burtą spawaną – znacznie lepiej sprawdzą się te, z możliwością składania.

Jaka platforma?

Wśród najpopularniejszych materiałów, z jakich robione są platformy mamy blachę, sklejkę, stal lub drewno. Wybór materiału zależy przede wszystkim od towarów, jakie zamierzamy wozić, jednak najbardziej uniwersalnym, najłatwiejszym w utrzymaniu materiałem zdaje się blacha, która może być pokryta nieco grubszą powłoką lakierniczą. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć odprysków na platformie.

Szczegóły, które mają znaczenie

Kółka, w jakie wyposaża się większość wózków platformowych, najczęściej występują w układzie: dwa stałe i dwa skrętne. Dobrze jest wybierać opcję kółek z pełnej gumy, które zapewniają dobrą amortyzację na każdego rodzaju podłożu, a do tego są bezobsługowe. Niezależnie od wielkości magazynu, warto zadbać o jego wygląd, montując odbojnice narożne, zakotwiczone do podłoża za pomocą płaskownika. Dzięki nim wózki magazynowe nie będą obijać regałów i innych mebli na magazynie. Jeśli mamy do czynienia z towarem “ruchliwym” warto zadbać o to, by platforma dodatkowo wyposażona była w siatkę antypoślizgową. Zaś w przypadku bardzo małych towarów przyda się w wózkach możliwość zamontowania dodatkowej półki na burcie.

Jak najlepiej zwolnić się z pracy?

0
Formy rozwiązania stosunku pracy

Nie zawsze zwolnienie z pracy jest proste i przebiega bez komplikacji. Zwłaszcza wtedy, gdy zależy nam na pewnych korzyściach, takich jak skrócenie okresu wypowiedzenia lub otrzymanie zasiłku z Urzędu Pracy.

Formy rozwiązania stosunku pracy

Zgodnie z Kodeksem pracy, zarówno pracownik, jak i pracodawca mają możliwość rozwiązania współpracy w następujący sposób:

 • umowa kończy się zgodnie z terminem w niej zawartym,
 • umowa może zostać wypowiedziana z zachowaniem konkretnego okresu wypowiedzenia, za porozumieniem stron,
 • umowa może zostać wypowiedziana bez zachowania okresu wypowiedzenia.

Czy można się zwolnić z pracy, z dnia na dzień?

Aby stosunek pracy mógł zostać rozwiązany bez okresu wypowiedzenia, należy spełnić pewne warunki, takie jak:

 • pracownik ma prawo do wypowiedzenia umowy o pracę, ze skutkiem natychmiastowym tylko wtedy, gdy posiada orzeczenie lekarskie, które stwierdza, że nie jest w stanie wykonywać danej pracy zarobkowej, ponieważ ma szkodliwy wpływ na jego zdrowie. Jeżeli pracodawca nie ma możliwości zmienić warunków pracy pracownika, wtedy może on wypowiedzieć umowę z dnia na dzień;
 • pracownik ma prawo wypowiedzieć umowę w trybie natychmiastowym, wtedy gdy doszło do ciężkiego naruszenia jego podstawowych obowiązków przez przełożonego. Mowa tutaj o braku zapłaty za wykonywaną pracę, nieprzestrzeganie czasu pracy, czy mobbing. W takiej sytuacji oprócz możliwości natychmiastowego zakończenia stosunku pracy, pracownik może domagać się odszkodowania.

Należy pamiętać, że zakończenie współpracy, bez okresu wypowiedzenia zawsze musi być zawarte na piśmie, z podaniem uzasadnienia takiej sytuacji.

Przeczytaj też: https://www.bezpresji.pl/czym-jest-najem-okazjonalny/

Jak się zwolnić z pracy, żeby dostać zasiłek?

Wiele osób liczy na uzyskanie zasiłku dla bezrobotnych, po zakończeniu stosunku pracy z danym pracodawcą. Jak to jest z tym zasiłkiem? Komu się należy? Zgodnie z ustawą o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, zasiłek nie przysługuje osobie, która w przeciągu pół roku przed rejestracją w Urzędzie Pracy zakończyła stosunek pracy lub służbowy za wypowiedzeniem.

W sytuacji, gdy doszło do rozwiązania stosunku pracy, bez zachowania okresu wypowiedzenia, z winy pracodawcy, taki zasiłek dla bezrobotnych, jak najbardziej należy się byłemu pracownikowi.

O zasiłek dla bezrobotnych mogą się również ubiegać osoby, które rozwiązały stosunek pracy za porozumieniem stron, z zachowaniem okresu wypowiedzenia z powodu:

 • zmiany adresu zamieszkania pracownika,
 • upadłości lub likwidacji zakładu pracy,
 • zmniejszenia zatrudnienia, z przyczyn które dotyczą pracodawcy.

Źródło: https://przyciagnijsukcesy.pl/

Kto i kiedy nie musi płacić ZUSu?

0
Kto i kiedy nie musi płacić ZUSu

Prowadzenie działalności gospodarczej przez młodych przedsiębiorców bywa często problematyczne. Pełna księgowość małej firmy to podstawa dobrego funkcjonowania i szybkiego rozwoju. W początkowej fazie „rozkręcania” działalności gospodarczej poza oczywistą ekscytacją i chęcią pracy pojawiają się przeszkody w formie składek ZUS, które niestety trzeba opłacić. Czy jednak ta konieczność zachodzi zawsze? Kto i kiedy może skutecznie uniknąć płacenia składek ZUS nie łamiąc przy tym prawa?

Studenci do 26 roku życia 

Bycie studentem ma wiele zalet. Poza poszerzaniem swojej wiedzy i zdobywaniem nowego doświadczenia studenci mogą także liczyć na wsparcie przy prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Osoby, które nie ukończyły 26 roku życia i posiadają status studenta, a także są zleceniobiorcami danej usługi mogą liczyć na ulgę w postaci odliczenia składek ZUS. Dzięki takiemu działaniu zdecydowanie łatwiej „wbić się” na rynek pracy, oraz rozszerzyć swoją działalność.

Osoby bez zarejestrowanej działalności gospodarczej 

Otwarcie własnej firmy i posiadanie do niej unikalnego numeru NIP to z pewnością ogromna radość dla młodego przedsiębiorcy. Jednak i w tym wypadku nie ma się co śpieszyć! Im dłużej dana działalność gospodarcza pozostaje niezarejestrowana- tym dłuższy jest czas, w którym składki ZUS nie są obowiązkowe. Mówiąc prościej – bez zarejestrowanej firmy nie jesteśmy zobowiązani wobec ZUSu do odprowadzania składek. Jak jednak to zrobić, aby cała działalność była zgodna z prawem, a przy tym pozwalała na swobodny samorozwój? Należy spełnić dwa warunki:

 • Po pierwsze osoba decydująca się na założenie własnej działalności gospodarczej bez rejestracji nie może prowadzić innego biznesu przez okres 60 miesięcy poprzedzający założenie niezarejestrowanej działalności.
 • Drugim warunkiem jest suma dochodów osiąganych co miesiąc przez danego przedsiębiorcę. Wynagrodzenie nie może bowiem wynosić więcej niż połowę minimalnej pensji krajowej. W roku 2019 było to 2250 zł.

Osoby bezrobotne i uzależnione 

Kolejny sposób jak uniknąć składek ZUS należy do osób poszukujących pracy, a także uzależnionych od nałogów. Podczas zakładania działalności gospodarczej przez ww. osoby warto wiedzieć, że istnieje możliwość stworzenia spółdzielni socjalnej. Ten specjalny rodzaj filmy charakteryzuje się możliwością funkcjonowania, bez konieczności opłacania ogromnych sum. Warunkiem stworzenia spółdzielni socjalnej jest posiadanie przynajmniej pięciu osób w spółce, oraz realizacja celów uwzględnionych w statucie działalności gospodarczej. Owym celem może być pozyskanie środków na leczenie uzależnień, zdobycie funduszy na wynajęcie mieszkania, budowę domu (osoby bezdomne) czy też zdobycie stałego zatrudnienia, jako alternatywa dla bezrobotnych. Firma bez ZUS działająca na zasadach spółdzielni socjalnej jest zwolniona z opłat, dzięki temu dużo łatwiej jest rozwinąć pełną działalność i sprawniej zdobywać kolejne szczeble kariery.

Pełna księgowość spółka z o. o. 

Prowadzenie działalności gospodarczej to ciężki kawałek chleba dla każdego. Niezależnie od stażu i doświadczenia na każdym etapie mogą pojawić się trudności, które potrafią zaskoczyć przedsiębiorcę. Aby skutecznie i sukcesywnie działać w wybranym przez siebie kierunku warto zaufać intuicji i poświęcić pełną księgowość firmie, która cechuje się rzetelnością, a także indywidualnym podejściem do każdego klienta. Księgowa prowadząca rachunki całej działalności gospodarczej to także osoba godna zaufania i znająca wszystkie obowiązujące prawa i obowiązki danej spółki.

Aby poznać inne sposoby uniknięcia opłaty składek ZUS warto zajrzeć do tego wpisu – 3 sposoby jak nie płacić składek ZUS w firmie. Odpowiednie przygotowanie teoretyczne, a także praktyka to z pewnością coś, co pozwoli przez długie lata cieszyć się własną działalnością gospodarczą bez przeszkód i nieprzyjemnych przygód, utrudniających wykonywanie ulubionych obowiązków. Praca wcale nie musi być ciężka i żmudna – wystarczy tylko podejść do niej z głową.

Tusze do Canon Pixma mg3650 – czy da się je kupić taniej?

0
Tusze do Canon Pixma mg3650 – czy da się je kupić taniej

Żadne biuro czy firma nie mogłyby normalnie funkcjonować bez chociaż jednej sprawnej drukarki. Setki dokumentów, sprawozdań i innych papierów powstaje tam każdego miesiąca, a nawet dnia! Tak duża eksploatacja wiąże się ze sporymi kosztami. Podpowiadamy, jak znaleźć do Canon Pixma mg3650 tusze w niższej cenie!

Nawet niedrogie drukarki mogą generować duże wydatki. Wielofunkcyjna drukarka Canon Pixma mg3650 jest popularna w wielu biurach, ponieważ przy swojej przystępnej cenie (ok. 270 zł) posiada również funkcje skanowania oraz ksero. Jeśli w Twojej firmie korzysta się właśnie z tych modeli, warto zmniejszyć koszty ich eksploatacji. Wyjaśniamy w jaki sposób można taniej zakupić tusze do Canon Pixma mg3650 !

Tusze do Canon Pixma mg3650 – ile trzeba za nie zapłacić w ciągu roku?

Tusze do Canon Pixma mg3650 są dość kosztownymi częściami. Podstawowe kartridże (według informacji podanych przez producenta na oficjalnej stronie) mają 8 ml i starczają na ok. 180 stron. Czarny wkład kosztuje ok. 90 zł, a kolorowy – ok. 120 zł. Jeśli wybierze się bardziej wydajne wersje, należy zapłacić za nie ok. 140 zł. Czerń wystarczy na ok. 600 stron (21 ml), kolor zaś na ok. 400 (15 ml). Nieco taniej wychodzi kupno zestawów, które zawierają pełny zestaw barw CMYK (Cyjan – niebieski, Magenta – różowy, Yellow – żółty, Key colour – czarny), w cenie do ok. 250 zł.

Według różnych badań statystycznych, polski pracownik biurowy drukuje średnio ok. 30 stron dziennie. Zakładając taką eksploatację, nowe wkłady należałoby kupować minimalnie raz w miesiącu. Daje to ponad 3000 zł rocznie, i to za zużycie jednego pracownika na jednym urządzeniu! Decydując się na zakup tuszów do Canon Pixma mg3650 w niższej cenie pomaga znacznie odciążyć budżet.

Czy zakup oryginalnych tuszów do Canon Pixma mg3650 zawsze ma sens?

Pierwszym krokiem, jaki można zrobić w stronę oszczędności na druku, może być rezygnacja z kupna kolorowych wkładów. Większość dokumentów to proste pliki tekstowe, dlatego nie wszystkie drukarki w firmie muszą posiadać komplet kolorów. Wydatki spadną prawie o połowę, ale nadal będą duże. Warto wtedy zastanowić się, czy nie lepszym rozwiązaniem będą tusze zastępcze do Canon Pixma mg3650. Są to wkłady pasujące do tego modelu, dające bardzo zbliżoną jakość wydruku. W przypadku czerni trudno zauważyć jakąkolwiek różnicę. Przy tym są one nawet o połowę tańsze! W ten sposób można zaoszczędzić kilka (a nawet kilkanaście!) tysięcy złotych na materiały eksploatacyjne w firmie.

Niektórzy niechętnie podchodzą do tuszów zastępczych, obawiając się, że te mogą być niekompatybilne z urządzeniem lub zbyt awaryjne. Współcześnie produkuje się tak dobre odpowiedniki, że nie ma z nimi absolutnie żadnych problemów. Jeśli zaś otrzyma się uszkodzony, niekompletny czy wadliwy produkt – można go wymienić, tak jak u producenta! Wiele osób ucieszy także fakt, że coraz częściej także w ich przypadku stawia się na bardziej ekologiczne metody produkcji. Z tuszami zastępczymi do Canon Pixma mg3650 można w korzystny, rozsądny sposób zaopatrzyć wszystkie urządzenia tego typu w firmie!

Gdzie zamówić tusze do Canon Pixma mg3650?

Kupowanie tuszów do Canon Pixma mg3650 w sklepie czy na stronie producenta jest najdroższym rozwiązaniem. Najlepiej jest rozejrzeć się za innymi źródłami, w Internecie. Na serwisach takich jak np. TonerPartner można w wygodny sposób odnaleźć pasujące wkłady. W ofercie znajdują się zarówno wysokiej jakości zamienniki, jak i oryginalne tusze do Canon Pixma mg3650 w hurtowej cenie. Co więcej, firmy mogą wziąć udział w jeszcze korzystniejszym programie lojalnościowym! Intuicyjna wyszukiwarka pomaga wybrać odpowiedni wkład, nawet jeśli nie pamięta się pełnej nazwy modelu drukarki. W razie kłopotów pomocą służą konsultanci telefoniczni i na czacie online.

Tusze do Canon Pixma mg3650 to drogie części eksploatacyjne, ale jakże kluczowe dla sprawnego działania biura. Zrezygnuj z zamawiania ich ze strony producenta! Sprawdź ceny w Internecie, a znacznie zmniejszysz wydatki firmowe!

Kredyt hipoteczny – od czego zacząć?

0
Kredyt hipoteczny

Ubieganie się o kredyt hipoteczny nie jest prostym zadaniem, a do tego nigdy nie można mieć pewności, że twój wniosek zostanie pozytywnie przyjęty. Ale można zrobić wszystko, aby tak się stało. Od czego zacząć?

Porównanie kredytów hipotecznych

Porównanie kredytów hipotecznych nie przebiega tak, jak w przypadku kredytów gotówkowych czy pożyczek. Dlaczego? Bo w gruncie rzeczy większe znaczenie będzie mieć to, czy bank zechce ci przyznać środki, niż to, gdzie ty byś wolał je otrzymać.

Na co zwracać uwagę podczas takiego porównywania? Oczywiście, oprocentowanie i prowizje są ważne, ale ważniejsza będzie wymagana wysokość wkładu własnego, a także warunki oceny zdolności kredytowej – np. jakie formy zatrudnienia są brane pod uwagę, czy bank akceptuje różne źródła dochodów.

Analiza ta powinna być pogłębiona i tak naprawdę w dużej mierze opierać się na bardziej szczegółowych wymaganiach banku. I tutaj mamy wskazówki – często najprzychylniej będzie patrzeć na ciebie bank, z którego usług korzystasz od lat. Nie jest to oczywiście regułą, ale może w pierwszej kolejności warto wziąć pod uwagę właśnie tę opcję?

Znalazłeś kredyt, i co dalej? Musisz złożyć wniosek.

Jak złożyć wniosek o kredyt hipoteczny?

Jak złożyć wniosek o kredyt hipoteczny radzi blog www.okredyt.pl, skąd dowiesz się, jakie dokumenty będą potrzebne. Jest to przystępnie opisane, dlatego nie będziemy powielać tych informacji – jeśli chcesz poznać niezbędne wymagania, zapoznaj się z tym artykułem.

Co nie oznacza, że nie mamy dla ciebie kilku praktycznych wskazówek. Nigdy nie składaj więcej niż trzech wniosków do trzech różnych banków. Dlaczego? Teoretycznie mogłoby się wydawać, że wtedy zwiększasz swoją szansę na to, że staniesz się kredytobiorcą jednego z nich. W praktyce jednak tak to nie działa. Za każdym razem, gdy składasz wniosek, informacja o tym pojawia się w bazie Biura Informacji Kredytowej. Jeśli jest ich więcej, obniża się twój scoring, czyli punktacja. A jak może się domyślasz, im niższa punktacja, tym mniejsze szanse na uzyskanie kredytu, ale o tym jeszcze za chwilę.

Zobacz, czy bank, w którym składasz wniosek, nie przygotował tzw. check listy dokumentów niezbędnych do złożenia. To znacznie ułatwi sprawę, zwłaszcza jeśli bank ma nietypowe wymagania. Koniecznie doczytaj też, jakie zaświadczenia muszą być wypełnione na drukach przygotowanych przez bank – tak jest często np. z zaświadczeniem o dochodach od pracodawcy.

Zdolność kredytowa a kredyt hipoteczny

O tym, czy kredyt zostanie przyznany, decydować będzie twoja zdolność kredytowa, czyli zdolność do spłaty zobowiązania wraz z należnymi odsetkami w wyznaczonym terminie. A już tak bardziej obrazowo wyjaśniając, bank będzie analizować, czy stać cię na płacenie comiesięcznych rat. Pod uwagę branych jest wiele różnych czynników, m.in. wiek i wysokość dochodów wnioskodawcy, inne obciążenia finansowe, koszty życia.

Od razu podpowiemy, że swoją zdolność kredytową możesz poprawić. W jaki sposób? Spłacając wszystkie zobowiązania (inne kredyty), zamykając karty kredytowe, limity na kontach debetowych czy… zaciągając i spłacając inne zadłużenia. Jak to? W ten sposób budujesz pozytywną historię kredytową, bank widzi, że nie masz problemów z płynnością finansową i na czas regulujesz wszystkie raty. Historię kredytową możesz szybko zbudować, zaciągając pożyczki gotówkowe w banku czy dokonując zakupu na raty. Oczywiście, ważna tu będzie terminowość spłaty.

Dobrze jest też zgromadzić wkład własny w wysokości min. wymaganych 20% wartości nieruchomości. Co prawda w niektórych bankach zostanie przyznany kredyt, gdy zgromadzisz mniejszą sumę, ale to będzie wiązać się z dodatkowymi kosztami. Za to im wyższy wkład własny, tym lepsza zdolność kredytowa.

Mieszkanie naszych marzeń – cegła na ścianach

0
cegła na ścianach

Kiedy jeszcze w szkole podstawowej, na lekcjach plastyki musieliśmy rysować swoje wymarzone wnętrze, każdy z nas puszczał wodze fantazji i rysował często futurystyczne, nowoczesne przestrzenie, gdzie były płaskie telewizory, płytki w kolorze białym, a sami mieszkańcy często zamiast chodzić unosili się w powietrzu lewitując. Czy dziś nasze wnętrze marzeń wyglądałoby tak samo? Zapewne nie, gdyż gusta tak szybko się zmieniają. Jak więc dziś możemy określić i zilustrować nasze mieszkanie marzeń? Może jesteśmy tymi szczęśliwcami, którzy są już właścicielami mieszkania swoich marzeń i nic by w nim nie zmienili?

ZOBACZ TEŻ