MacBook

Apple proponuje ulepszony model MacBook Air z nowym chipem M1. Najnowocześniejszy procesor M1 gwarantuje wyjątkowo wydajną pracę i jeszcze dłuższy czas pracy na baterii. Sprawdź, dlaczego warto kupić nowego MacBooka Air. 

  1. Wydajność, jakiej nie było
  2. MacBook Air 13 – specyfikacja

Wydajność, jakiej nie było

Na lantre.pl pojawiły się obecnie najnowsze MacBooki Air z najnowszym procesorem, który zmienia wymiar pracy na laptopie: https://lantre.pl/c/116/macbook-air-mac.html. Chodzi o nową generację MacBook Air, który został uzupełniony o nowy procesor. To pierwszy procesor wyprodukowany bezpośrednio przez Apple, które do tej pory w swoich komputerach stosowało procesory marki Intel. Co to zmienia? Najnowszy czip M1 (który zamontowany został również w iPadach) posiada 16 miliardów tranzystorów. To nie abstrakcyjne dane, ale konkretne rozwiązania, które przekładają się na 3,5-krotnie szybsze CPU oraz 5-krotnie szybsze GPU. Te dwa parametry Apple wyprowadziło na zupełnie nowy poziom, co kompletnie zmienia wydajność i szybkość pracy sprzętu. Ważne jest tutaj także zastosowanie systemu Neural Engine, który przyczynia się do szybszego, nawet 9-krotonie, samouczenia się sprzętu. To z kolei przyczynia się na efektywniejszej pracy, skrócenia wielu procesów, a w efekcie to znacznie mniejszego zużycia energii. Wymierne doświadczenie? Nawet 18 godzin pracy na baterii.

Znacząco poprawia się oczywiście także wydajność codziennej pracy. I nie chodzi tylko o działania biurowe czy projektowe. Inżynierowie Apple zapewniają, że różnica jest odczuwalna także przy korzystaniu z bardziej zaawansowanych programów, a także podczas gry.

Warto wspomnieć także o zastąpieniu klasycznego wentylatora aluminiowym rozpraszaczem, który skutecznie odprowadza ciepło, natomiast nie powoduje właściwie żadnego hałasu.

MacBook Air 13 – specyfikacja

Podstawowa wersja MacBook Air https://lantre.pl/MacBook-Air-z-Procesorem-Apple-M1-8-core-CPU-7-core-GPU-8GB-RAM-256GB-SSD-2xThunderbolt-Space-Gray charakteryzuje się następującą specyfikacją:

  • Retina 13,3″, True Tone, Podświetlenie LED, w technologii IPS, w rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli.
  • Apple M1, 8 rdzeniowy procesor CPU + 7 rdzeniowy procesor GPU + 16 rdzeniowy procesor Neural Engine
  • 8GB RAM
  • 256GB SSD
  • Touch ID,
  • 2 x Thunderbolt
  • macOS Big Sur

Wyświetlacz Apple MacBook Air 13,3 cala M1/8GB/256GB SSD/macOS Złoty wyróżnia się wsparciem dla palety barw DCI-P3, jak również technologią True Tone. Plusem są zdecydowanie także dwa porty Thunderbolt/USB 4. Laptop waży jedynie 1,29 kg. Uznawany jest więc za jeden z najbardziej atrakcyjnych na rynku ultrabooków, dla którego przy procesorze M1 będzie bardzo trudno znaleźć realną konkurencję. Klawiatura wyposażona jest w mechanizm nożycowy, czytnik linii papilarnych Touch ID. W komputer wbudowane są mikrofony i kamera Face Time.