Wielu przedsiębiorców korzysta już z takich rozwiązań jak wirtualne biura, które w swoim założeniu mają pozwolić na zaoszczędzenie środków finansowych. Takie możliwości dają również inne usługi, które coraz śmielej poczynają sobie w naszym nadwiślańskim kraju. Jedną z nich jest wirtualna asystentka.

Czym, a właściwie kim, jest wirtualna asystentka? To osoba, której zadaniem jest odciążenie Cię z Twojej pracy i wykonywanie takich prac biurowych, na które Ty nie masz czasu! Ten niezwykle prosty i skuteczny sposób zdania części obowiązków biurowych. No dobrze, ale jak to wszystko działa i komu jest to w ogóle potrzebne? Rozpocznijmy od odpowiedzi na drugie pytanie.

Dla kogo?

Oferta skierowana jest do wszystkich osób, które nie chcą już dłużej zajmować się osobiście obsługą telefonu służbowego, odczytywaniem maili czy formułowaniem umów. To również doskonała opcja dla jednostek, które czują, że przez “pracę papierkową” zaniedbują inne obszary działalności zawodowej lub, co gorsza, życie prywatne. Nikt z nas nie chciałby poświęcać zbyt mało uwagi najbliższym nam osobom, bez względu na to czy są to członkowie rodziny czy przyjaciele. Jeśli masz już dość organizacji czasu i życia biura, tworzenie i nadzorowanie eventów przerasta Twoje siły, a rekrutacja i prowadzenie szeroko pojętego marketingu nie spełnia już Twoich ambicji, to warto rozważyć oddanie tych zadań w ręce profesjonalistów. Dzięki temu będziesz mógł skupić się wyłącznie na zadaniach, które lubisz i w których czujesz się naprawdę pewnie.

Stereotypy

Wiele osób uważa, że zatrudnienie asystentek godzi się jedynie w dużych korporacjach, zaś małe firmy nie potrzebują tego typu pomocy. Jest to oczywiste nieporozumienie. Każda asystentka pozwoli Ci na zredukowanie Twojego czasu pracy, który będziesz mógł poświęcić np. na dalszy rozwój Twojej firmy. Fakt faktem, niewielkie przedsiębiorstwa nie posiadają zazwyczaj zbyt wiele wolnego miejsca w swoich budynkach, stąd doskonałym rozwiązaniem wydaje się być wirtualna asystentka. Wykonuje ona swoje zadania zdalnie, dzięki czemu pracodawca nie ponosi żadnych strat w biurze. Myślisz, że pracownik, którego szef nie ma na oku, jest nieefektywny i trudno dostępny? Nic bardziej mylnego. Wirtualna asystentka dostępna jest w określonych godzinach pracy, a efekty jej pracy są łatwo dostępne i, bez żadnych problemów, mierzalne.

Jeśli nie chodzi o miejsca i dostępność, to zapewne o pieniądze. Przecież koszt zatrudnienia asystentki. W końcu koszt zatrudnienia pracownika to nie tylko jego pensja, lecz również składki emerytalne, rentowe, ubezpieczenie zdrowotne, zaliczka na podatek oraz ubezpieczenie zdrowotne i podatek do Urzędu Skarbowego. Lekko licząc, dodatkowe koszta wynoszą ponad 1100 złotych. Zatrudnienie wirtualnej asystentki umożliwi Ci uniknięcie tych kosztów. Jedynym obciążeniem, które będziesz musiał ponieść będzie wynagrodzenie Twojego nowego pracownika.

Jak wybrać wirtualnego asystenta

Choć na rynku pojawia się coraz więcej tzw. wolnych strzelców, również w dziedzinie pomocy biurowej, to warto zaufać firmom, które zajmują się oferowaniem takich usług w sposób profesjonalny. Wybór sprawdzonego pośrednika zagwarantuje Ci pewność w działaniach prowadzonych przez Twojego nowego pracownika. Ponadto, firmy zrzeszające wirtualne asystentki, dysponują co najmniej kilkoma pracownikami, którzy mogą obsługiwać Twoją firmę. Dzięki temu zyskasz sporą elastyczność w prowadzeniu prac.

Koniecznie chcesz się dowiedzieć, jaką firmę wybrać? Mamy swój typ! Choć rynek rozrasta się coraz dynamiczniej, to kilka marek jest prawdziwymi pionierami w tej dziedzinie. My, osobiście, polecamy BrandAssist. Firma jest znana i rozpoznawana na rynku, posiada korzystny cennik oraz rozbudowaną ofertę. Dzięki BrandAssist możesz zatrudnić nie tylko wirtualną asystentkę, lecz również  asystenta blogera, a także otworzyć wirtualną recepcję.

Wirtualna asystentka jest rozwiązaniem dla wszystkich osób, które pragną zmienić swój dotychczasowy tryb pracy i oddać część zadań w ręce profesjonalistów.