fotowoltaika cena

Rachunki za prąd z roku na rok stają się coraz wyższe. Motywuje nas to do tego, aby skorzystać z alternatywnych źródeł energii, które są zarówno darmowe, jak i korzystne dla naszego środowiska. Co powinniśmy wiedzieć na temat fotowoltaiki? W jaki sposób działa instalacja fotowoltaiczna? Ile kosztuje nas fotowoltaika? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Podstawowe informacje na temat fotowoltaiki

Fotowoltaika jest powszechnie znana ze względu na możliwość zamiany energii słonecznej w energię elektryczną. Cały zestaw załączany jest z reguły do istniejącej już instalacji elektrycznej, dlatego też dodatkowe prace budowalne nie są konieczne. W konsekwencji mamy darmowy prąd w gniazdkach, który może być przez nas pożytkowany w dowolny sposób. Całość jest bezobsługowa- nie musimy niczego wymieniać, a wszelkie komponenty są uważane za bezawaryjne. Zapewne dlatego producenci oferują tak długie okresy gwarancji.

Instalacja fotowoltaiczna – w jaki sposób działa?

Jeśli chcielibyśmy uzyskiwać energię elektryczną ze słońca, nie obędzie się bez profesjonalnej instalacji fotowoltaicznej. Są to moduły, które zbudowane są z ogniw połączonych szeregowo w ramie. Wcześniej wspomniane ogniwa to w praktyce niewielkie kwadraciki, w których to dochodzi do efektu fotowoltaicznego. Wówczas odbywają się skomplikowane procesy związane z fizyką kwantową. Instalacja wytwarza prąd stały, następnie falownik przetwarza go na prąd zmienny. Energia wyprodukowana w taki sposób zupełnie nie różni się od tej, którą większość osób ma w gniazdkach.

Fotowoltaika cena

Ile wynosi fotowoltaika cena? Otóż dużo w tym przypadku zależy od rozmiaru, rodzaju, a także od jakości poszczególnych komponentów. Wpływ może mieć także rodzaj dachu, na którym poszczególne komponenty są montowane. Do całości musimy także wliczyć koszt związany z montażem, który również zależy od kilku aspektów, jak chociażby doświadczenie firmy, instalator, a także miejsce montażu. Na podstawie tych informacji możemy wywnioskować, że końcowy koszt może być różny. Jednakże uśredniając wszelkie wartości- po dokonaniu obliczeń musimy liczyć się z kwotą od 15 000 zł do 25 000 zł. Wpływ na jej dokładną wartość ma moc wybranej instalacji, rodzaj paneli, a także dofinansowanie, które być może uda nam się uzyskać. Dokładne ustalenie fotowoltaiki ceny jest więc możliwe dopiero po uzgodnieniu niezbędnych parametrów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here