Język obcy
Fot. Pexels.com

Obecnie bardzo wiele osób zna co najmniej jeden język obcy jakim jest angielski. Dlaczego warto się go uczyć? W czym może pomóc jego znajomość, a w czym przeszkadza brak tej umiejętności?

Przeczytaj też: http://www.garg.pl/jezyki-obce-dlaczego-warto-sie-ich-uczyc/

Język obcy, a praca

Jedną z pierwszych rzeczy o jakich myślimy w kontekście nauki języków jest znalezienie dobrej pracy. Wiele firm współpracuje z klientami z innych krajów dlatego opanowanie w stopniu komunikatywnym innego języka jest bardzo ważne.

Ponadto zatrudniając się w międzynarodowej korporacji niejednokrotnie współpracuje się z oddziałami z innych krajów. W takiej sytuacji angielski jest podstawowym językiem komunikacji. W niektórych firmach można uzyskać instrukcję wdrożenia czegoś w oddziałach firm. Takie instrukcje będą właśnie po angielsku.

Istnieje też kilka zawodów, które dość mocno wiążą się z językami obcymi. Należą do nich tłumacz, spedytor czy handlowiec.

Język obcy, a podróże

Nie jest to najważniejsza rzecz, ale jakże przyjemna. Wyjeżdżając do obcego kraju możemy poczuć się pewniej dzięki możliwości przeczytania szyldów, menu, informacji w komunikacji miejskiej. Ważnym aspektem jest także możliwość poproszenia o pomoc w przypadku zgubienia drogi.

Znanie języka kraju, do którego się przyjechało jest świetne w sytuacji kiedy chcemy robić coś co robią osoby tam mieszkające, coś nie turystycznego. Wiele krajów kryje w sobie ciekawe atrakcje, o których turyści nigdy nie słyszeli.

Język obcy, a poznawanie muzyki, filmów, seriali, książek

Jest to bardzo przyjemne kiedy możemy poznać daną kulturę. A muzyka, literatura, kinematografia to właśnie elementy danej kultury. Pozwala to na uzyskanie innego kontekstu danego dialogu czy zdania.

Z tego powodu korzystają najczęściej osoby, które wręcz kochają dany kraj. Najczęściej najpierw zaczyna się od tradycyjnych podróży, nawet bez znajomości słowa w danym języku.

Nauka języków obcych jest ważna z wielu aspektów. Oczywiście praca jest jednym z nich. Warto pomyśleć o indywidualnych korzyściach jakie możemy uzyskać ze znajomości danego języka. Stwórz swoją listę i w chwilach zwątpienia zerkaj na powód dla którego uczysz się danego języka.

Zobacz też: http://www.odpowiedzialne-inwestowanie.pl/do-czego-nam-facebook/