piątek, Maj 29, 2020

7 zalet kampanii reklamowej w Google Ads

0
7 zalet kampanii reklamowej w Google Ads

Reklama w Sieci zyskuje coraz większą popularność. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ zalet takiej reklamy jest naprawdę bardzo dużo. Docieranie do znacznie szerszego grona odbiorców, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnej reklamy, to tylko jedna z nich. Przyjrzyjmy się zatem, jakie dokładnie zalety niesie za sobą odpowiednio przygotowana kampania reklamowa Google Ads.

Jakie książki warto przeczytać w 2020 roku?

0
książki

Chcąc zacząć prowadzić firmę przecinek z pewnością nurtujące cię pytania:”Jak skutecznie negocjować?” , „Jakie są prawa marketingu ? „, oraz wiele, wiele innych. Na te oraz inne pytania znajdziesz odpowiedź czytając pozycje znajdujące się na liście poniżej. Warto czytać książki, ponieważ jeżeli mamy problem Lub Stoimy przed ciężkim wezwaniem, z pewnością tak ale która ułatwi nam rozwiązanie zadania. Oto lista książek, które dadzą Ci ogromną dawkę wiedzy. Dzięki nim, uda ci się bez problemu zmieść konkurencje ze sceny. Jesteście ciekawi co to za pozycje? Sprawdźcie sami!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/co-warto-przeczytac/

„22 niezmienne prawa marketingu” – Al Ries i Jack Trout 

Klasykiem, do którego należy zajrzeć nawet jeżeli marketing nie jest naszym głównym zajęciem czy też hobby. Jest to pozycja prawdziwych guru ze świata reklamy oraz promocji. Dzięki nim dowiemy się dlaczego lepiej jest być pierwszym niż najlepszym oraz co tak naprawdę napędza odwieczny koncernów coca-coli oraz Pepsi. 

Dowiemy się również dlaczego, za wszelką cenę należy ustanowić własną kategorię, w której będziemy pierwsi oraz jaką nagrodę dostaniemy jeżeli zawładnie myśleniem konsumentów. Steve Jobs nie wyprodukowano pierwszego telefonu bez przycisków, ale jego iPhone, dla masy ludzi, stał się określeniem smartfona. Te oraz inne ciekawostki znajdziemy w książce pod tytułem ” 22 niezmienne prawa marketingu „. Autorzy ostrzegają również, że lojalnie łamiesz te prawa na własne ryzyko. Intryguje prawda?

„Narzędzia tytanów. Taktyki, zwyczaj i nawyki milionerów, ikon popkultury i ludzi wybitnych ” – Timothy Ferriss

Książka ta, to taktyki oraz triki ludzi, którzy odnieśli w życiu wielki sukces. Autor w książce rozmawiał ze specjalistami z przeróżnych dziedzin. Właśnie dlatego podzielił tę książkę na trzy części:

• zdrowie 

• bogactwo 

• mądrość

Każdego odbiorcę może zatem inspirować inna część. Jeżeli posiadasz firmę, z pewnością będzie interesowała cię kategoria bogactwo. Z książki możemy dowiedzieć się między innymi dlaczego warto zdobyć 1000 szczęśliwych klientów oraz jak w prosty sposób zwiększyć swoją produktywność i zarobić więcej pieniędzy. W książce możemy znaleźć również sporo niespodzianek. Koniecznie ją sprawdźcie! 

” Zasady „– Rey Dalio

Autor jest inwestorem oraz milionerem on jest zwykle zbudowanych horyzontach kropka zarabia on wielkie pieniądze oraz bada świat przyrody aby dotrzeć do prawdy w jaki sposób działa rzeczywistość. Ułożył on pewne równanie:

Marzenia + Rzeczywistość + Determinacja = Udane życie

Z książki możemy dowiedzieć się w jaki sposób autor popiołu się na szczyt swojej kariery oraz dzięki jakim zasadą życia oraz w pracy osiągnął swój sukces.

Oto jedna z opisywanych zasad pracy:

Stwórz własną kulturę:

• Pokładaj miarę radykalne prawdomówności oraz radykalne przejrzystości

• Pielęgnuj wartościową pracę oraz wartościowe relacje

• Utwórz kulturę, w której wolno popełniać błędy ale nie wolno nie wyciągać z nich nauki

• Osiągnij stan synchronizacji oraz pozostań w nim

• Podejmuj decyzję zgodne, które ważne są wiarygodnością

• Naucz się przezwyciężać konflikty

Autor jest praktykiem który twardo stąpa po ziemi. Nie znajdziemy u niego motywacji czy niesprawdzonych teorii. Mówi on prosto oraz zrozumiale.

„Negocjuj, jakby od tego zależało Twoje życie „– Chris Voss

Książka Chrisa Voss’a, uznawana jest za bezcenną. W księgarniach półki na książki z negocjacją uginają się, pod ich ciężarem. Książka naszego autora jednak wyróżnia się od nich wszystkich. Nie wyróżnia się ona tylko tym, że Voss jest praktykiem, który na co dzień pracuję w tym obszarze ale również dlatego, że nie pozwala on sobie na bluźnierstwo. Według niego Nikt nie jest zadowolony z kompromisu więc lepiej jest o nich zapomnieć. Autor ryzykuje również tezą że lepiej jest rozstać się niż zawrzeć fałszywy kompromis.

Zobacz też: http://www.odpowiedzialne-inwestowanie.pl/programy-i-inne-narzedzia-online-ktore-ulatwia-ci-prowadzenie-firmy/

Czy komputery poleasingowe to sprzęt w który warto zainwestować?

0
Komputery poleasingowe

Szukając wysokiej jakości komputera w sklepach ze sprzętem komputerowym, niejednokrotnie do zakupu zniechęca nas bardzo wysoka cena tego sprzętu. Dobrej jakości sprzęt komputerowy jest efektywnym narzędziem do pracy, jednak szybko rozwijająca się technologia sprawia, iż zakup komputera za 5 tysięcy złotych może być teraz udaną inwestycją, jednak za rok ten sam sprzęt okażę się przestarzałym echem dawnej myśli technologicznej. Jak w takim razie wyposażyć się w dobrej jakości, świetny technicznie komputer, za który nie zapłacimy fortuny? Postawmy na komputery poleasingowe.

Czym są komputery poleasingowe?

Komputery poleasingowe to sprzęt, który przez okres amortyzacji został używany przez firmy, biurowce oraz przedsiębiorstwa. Ze względu na bardzo duże zapotrzebowanie ilości sprzętu, firmy czasem wolą zainwestować w leasing komputera niż kupować na własność 500 sztuk urządzenia. Leasing sprzętu komputerowego ma swój okres, a po wygaśnięciu okresu leasingu taki sprzęt wraca do leasingodawcy i może być sprzedany za ułamek swojej fabrycznej ceny. Komputery poleasingowe są w zdecydowanej większości sprzętem zachowanym w doskonałym stanie. Firmy często używają sprzętu z należnym mu szacunkiem, a w niektórych branżach komputer jest wykorzystywany bardzo rzadko. Dlatego niejednokrotnie komputer poleasingowy jest w stanie podobnym do komputera zupełnie nowego.

Jakich firm komputery poleasingowe są w sprzedaży?

Firmy, zgłaszając zapotrzebowanie na komputery firmowe, z reguły korzystają z produktów znanych producentów komputerów. Bardzo często w ofercie komputerów poleasingowych możemy spotkać sprzęt marki HP, Dell, Lenovo, Asus czy Acer. Są to wysokiej jakości komputery uznanych marek, których specyfikacja techniczna, a także jakość wykonania pozwala nam na zadowolenie sprzętu przez bardzo długi okres. Cena komputera poleasingowego może różnić się w zależności od parametrów technicznych, jakości wykonania oraz marki komputera.

Czy warto inwestować w sprzęt poleasingowy?

Sprzęt poleasingowy może być doskonałym rozwiązaniem zarówno dla naszej firmy, jak i do użytku domowego. Za ułamek ceny fabrycznie nowego sprzętu, jesteśmy w stanie stać się posiadaczami bardzo wysokiej jakości komputera, któremu wprawdzie minął okres amortyzacji, jednak jest on zachowany w doskonałym stanie. Komputery poleasingowe są receptą na posiadanie świetnego sprzętu za małe pieniądze. Warto śledzić oferty komputerów poleasingowych, gdyż w zależności od okresu oraz sytuacji, mamy możliwość zakupienia bardzo dobrych komputerów znanych marek za wyjątkowo atrakcyjną cenę.

Jakie są formy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

0
Jakie są formy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych

Jeśli pracujemy „na etacie”, odprowadzaniem zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych zajmuje się za nas pracodawca. Nie musimy sami jej wyliczyć ani pamiętać o tym, aby przesłać ją w terminie. Jest to o tyle istotne, że popełnienie jakiegokolwiek błędu w tym zakresie mogłoby się dla nas nieprzyjemnie skończyć.

Inaczej wygląda sprawa, jeśli chodzi o osoby prowadzące własną działalność. Same muszą one zajmować się kwestią terminowego wpłacania zaliczek na konto ZUS, do tego oczywiście we właściwej wysokości. Jest to w pewnym sensie rekompensowane faktem, że mają one możliwość samodzielnego dokonania wyboru odnośnie formy opodatkowania, dzięki czemu mogą dużo zaoszczędzić. W takim razie jakie są formy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

Rozliczanie się na zasadach ogólnych

Rozliczanie się na zasadach ogólnych to metoda wybierana przez wielu przedsiębiorców, ponieważ pozwala na dokonywanie korzystnych optymalizacji podatkowych, głównie z uwagi na liczne możliwe ulgi. W tej formie opodatkowania za podstawę opodatkowania przyjmuje się przychód firmy pomniejszony o koszty uzyskania przychodu (między innymi koszt zakupu towarów czy paliwa).

Stawka podatku dochodowego przy rozliczaniu się na zasadach ogólnych zależy od podstawy obliczania podatku i  wynosi:

  • 17% – przy podstawie obliczania podatku do 85 528 złotych
  • 14 539,76 złotych + 32% nadwyżki ponad 85 528 złotych – przy podstawie obliczania podatku powyżej 85 528 złotych.

Jak widać, wysokość podatku jest stosunkowo korzystna, ale tylko pod warunkiem, że nie osiągamy wysokich dochodów. Pewnym rozwiązaniem tego problemu może być rozliczanie się wspólnie z małżonkiem, który ma niższe dochody i obowiązuje go niższa stawka podatku.

Podatek liniowy

Podatek liniowy wynosi zawsze 19%, niezależnie od tego, czy osiągamy przychód w wysokości miliona złotych, czy stu złotych. Jest to więc forma opodatkowania korzystna dla osób o wysokich dochodach, które nie mają możliwości rozliczania się po niższej stawce na zasadach ogólnych.

Ryczałt od przychodów ewidencjowanych

Ryczałt nie ma jednej stałej stawki – wszystko tutaj zależy od rodzaju prowadzonej działalności. Może on być bardzo niski i wynosić 10, 3, a nawet zaledwie 2%, może jednak dochodzić nawet do 20%. Dlatego też sprawdzić, czy kategoria naszej działalności pozwala na rozliczanie się poprzez ryczałt i ile będzie w takim wypadku wynosić jego stawka.

Karta podatkowa

Karta podatkowa to unikalna forma opodatkowania, ponieważ jest ona zupełnie niezależna od przychodu naszej firmy. Ustala się ją na podstawie takich czynników, jak rodzaj wykonywanych usług i wielkość zatrudnienia. Mogą z niej korzystać tylko osoby działające w określonych branżach (np. zajmujące się opieką nad dziećmi).

Artykuł powstał przy współpracy z blogiem https://finanse.net.pl/

Czy audyt nieruchomości jest potrzebny?

0
audyt nieruchomości

Wiele osób ciągle inwestuje w nieruchomości, mimo że od pewnego czasu ceny mieszkań rosną. Z tej przyczyny posiadanie domu na stałe bardzo się opłaca. Zawsze istnieje pole do jego zagospodarowania. Nawet jak właściciel w nim nie mieszka, to bardzo często go wynajmuje, uzyskując dodatkowe źródło dochodu. Gdy przed kupnem, zainteresowana osoba nie jest pewna co do stanu budynku i opłacalności inwestycji, może w każdej chwili zlecić jego sprawdzenie, które wykona specjalista, przeważnie będący prawnikiem.

Cel

Kupno nieruchomości nierozerwalnie wiąże się z ryzykiem. Z tego powodu zawsze przyda się przeprowadzenie audytu nieruchomości, który określi, jak bardzo opłacalna może być inwestycja. Zainteresowana takim audytem osoba zgłasza się do prawnika, który uruchamia procedurę. Specjalista sprawdzi typ i przeznaczenie nieruchomości oraz przeanalizuje księgi wieczyste, zawierające wiele cennych informacji, szczególnie obciążenia i roszczenia innych osób. Takie działania wykluczą wyłożenie sporej ilości pieniędzy w zadłużony budynek o niepewnej historii.

Czym jest analiza przeznaczenia nieruchomości?

Ta na pierwszy rzut oka trudna czynność znaczy tyle, że zainteresowana osoba zostanie zapoznana z zapisami planu zagospodarowania przestrzennego. Jeśli ma się do czynienia z zabudowaną nieruchomością, zostaną przeanalizowane wszystkie decyzje, które zapadły podczas budowy, szczególnie samo pozwolenie na użytkowanie budynku. Kolejnym z zadań, jakie prawnik decyduje się wykonać, jest weryfikacja stosunku posesji do ochrony środowiska. W trakcie sprawdzania często okazuje się, iż historyczna nieruchomość figuruje w rejestrze zabytków. Rozkładana na czynniki pierwsze jest cała historia budynku. Analizie poddaje się umowy jej dotyczące. Dopiero takie sprawdzenie daje pełny pogląd na stan prawny obiektu i po przeprowadzeniu powyższych czynności można ocenić ryzyko inwestycji.

Korzyści

Najważniejszą zaletą audytu nieruchomości jest ustalenie faktycznego stanu obiektu oraz określenie ryzyka, jakie niesie ze sobą inwestycja. Zebranie jak największej liczby danych pozwala na stwierdzenie, czy warto zdecydować się na kupno posesji, czy należy szukać dalej. Każdy zainteresowany zakupem kieruje się wnioskami wynikającymi z audytu nieruchomości, więc przeprowadzenie go stanowi podstawę każdego zaangażowania większej ilości gotówki. Przed decyzją o przeprowadzeniu takiego prześwietlenia, należy znaleźć doświadczonego specjalistę, który wyda opinię o nieruchomości zgodną ze stanem faktycznym.

Czym jest kredyt konsolidacyjny i kiedy warto go rozważyć?

0
Czym jest kredyt konsolidacyjny

Pożyczanie pieniędzy jest w dobie internetu i bankowości mobilnej bardzo proste, jednak niesie ze sobą dokładnie takie same konsekwencje, jak zawsze – jeżeli przesadzimy, może być nam trudno spłacić wszystkie swoje zobowiązania, co może skończyć się nawet wpadnięciem w spiralę długów. Istnieją jednak narzędzia i mechanizmy, które pozwalają na poradzenie sobie z natłokiem należności, jeżeli takie posiadamy. Jednym z nich jest właśnie kredyt konsolidacyjny.

  1. Czym jest kredyt konsolidacyjny?
  2. Jak działa kredyt konsolidacyjny?
  3. Czy kredyt konsolidacyjny się opłaca?
  4. Co zrobić, gdy mamy wiele zobowiązań do spłaty?

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt gotówkowy konsolidacyjny to specyficzna forma kredytu, który zaciągamy nie na różne dobra czy usługi, ale na inne kredyty. Jego najważniejszym zadaniem jest złączenie wartości naszych innych zobowiązań i przekształcenie wielu różnych rat w jedną, co pozwala nam łatwiej i sprawniej zarządzać naszymi finansami. Przykładowo, jeżeli płacimy w miesiącu raty za trzy pożyczki – jedną pierwszego dnia miesiąca, drugą dziesiątego i trzecią piętnastego, kredyt konsolidacyjny pozwoli nam na połączenie tych zobowiązań i sprawi, że zamiast o trzech różnych terminach będziemy musieli pamiętać tylko o jednym. Następnie podmiot, u którego skorzystaliśmy z tej formy pożyczki, rozdzieli naszą ratę na poszczególne drobniejsze umowy, dzięki czemu nie będziemy zajmować się tym sami.

Jak działa kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny często pozwala obniżyć miesięczną ratę, co polega na tym, że płacimy w jego ramach mniej, niż po zsumowaniu naszych pojedynczych zobowiązań. Wiąże się to jednak z wydłużeniem czasu spłaty, a co za tym idzie – większym kosztem, jaki musimy oddać w odsetkach. Jeżeli jednak nie jesteśmy w stanie spłacać naszych zobowiązań osobno. kredyt konsolidacyjny może być dobrym wyjściem z sytuacji. Jeżeli nasze problemy są przejściowe, zawsze będziemy mogli renegocjować umowę z bankiem lub nadpłacić kredyt, by szybciej się go pozbyć.

Czy kredyt konsolidacyjny się opłaca?

Jeżeli mamy problem z wyjściem z zadłużenia, konsolidacja naszych dotychczasowych zobowiązań może być dla nas opłacalna nie tyle w kwestii zmniejszenia odsetek i ilości rat, ile w rozłożeniu spłaty na trochę dłuższy okres. Czasem jest to zabieg przydatny pod kątem zmniejszenia obciążenia tu i teraz, tak że wprawdzie wyjdziemy z długów później, niż planowaliśmy, ale jednak „nie zajedziemy się” próbując uregulować wszelkie należności. Należy jednak pamiętać, że kredyt konsolidacyjny musi być przez nas traktowany poważnie i absolutnie nie może być zamiennikiem dla kolejnej pożyczki. Jeżeli jesteśmy już na tym etapie, gdzie nie potrafimy zapanować nad naszymi ratami osobno, to najwyższy czas, by bardzo dokładnie zaplanować spłacenie wszelkich zobowiązań.

Co zrobić, gdy mamy wiele zobowiązań do spłaty?

Jeżeli znajdujemy się w trudnej sytuacji finansowej, przede wszystkim nie powinniśmy panikować. Istnieje wiele różnych sposobów na radzenie sobie z długami. Najbardziej efektownym może okazać się spłacenie najpierw najmniejszych i najprostszych zobowiązań – widząc postęp nasz mózg zareaguje na to z entuzjazmem, przez co my odetchniemy z ulgą, a z drugiej strony nabierzemy też więcej pewności siebie w kwestii walki z większymi należnościami. Jeżeli nie jesteśmy jednak zbyt pewni, jak powinniśmy rozwiązać nasze problemy, być może warto udać się do doradcy finansowego, który użyczy nam swojego doświadczenia i pomoże w opracowaniu planu uwolnienia się od długów.

Import z Chin – firma importerska. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

0
Import z Chin

Jest wielu importerów, którzy szukają w Google hasła import z Chin firma. Część z nich szuka agencji, która zorganizuje wszystko od A do Z. Część zaś potrzebuje firmy, która pomoże im na konkretnym etapie przedsięwzięcia. Na co zwrócić uwagę decydując się na współpracę z konkretną agencją?

Zanim przejdziemy do porad na temat kwestii, jakie trzeba wziąć pod uwagę wybierając firmę zajmującą się importem z Chin, warto wyjaśnić podstawowe pojęcia. Czym jest taka firma? To inaczej agencja pośrednicząca, która pomaga innym firmom i osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą w sprowadzaniu towarów z Chin do Polski. A jak może pomóc? O tym w dalszej części tekstu.

Co składa się na import z Chin?

Import z Chin to duże i wieloetapowe przedsięwzięcie. Obejmuje kilka etapów, takich jak wyszukanie dostawcy, negocjacje ceny i warunków produkcji czy kontrola produkcji. Do tego dochodzi zorganizowanie transportu jednym z kilku możliwych środków transportu (morskim, lotniczym lub kolejowym), a także przejście odprawy celnej, transport towaru do siedziby firmy oraz rozliczenie z Urzędem Skarbowym.

Ponieważ jest tego tak dużo, wielu importerów decyduje się podjąć współpracę z agencją importową. Taka współpraca może mieć charakter kompleksowy, jak i ograniczać się do pomocy tylko na wybranym etapie. Takich firm jest w Polsce coraz więcej, a wiec wybór staje się coraz trudniejszy. Dlatego w drugiej części artykułu zamieściliśmy kilka porad dla importerów, którzy zastanawiają się z kim warto podjąć współpracę oraz wpisują w Google hasło import z Chin firma.

Import z Chin firma. Na co zwrócić uwagę wybierając agencję?

Jedną z prężnie działających agencji pośrednictwa jest w Polsce Fullbax. To firma zarejestrowana w Polsce, co już jest ogromnym plusem. Dlaczego? Ponieważ wielu polskich przedsiębiorców boi się podpisywać umowy z chińskimi fabrykami. Chodzi m.in. o problemy z dokumentacją potrzebną do rozliczenia VAT. Fullbax umożliwia podpisanie umowy bezpośrednio z podmiotem polskim. Czyli najpierw agencja podpisuje umowę z Chińczykami, a polska firma dopiero potem podpisuje umowę z polską agencją nic nie ryzykując.

Ponadto dużym atutem Fullbax jest fakt, iż pracownicy tej firmy mieszkają na miejscu w Chinach. W ramach współpracy są w stanie osobiście spotkać się z wszystkimi dostawcami i osobiście ocenić warunki fabryki, która ma produkować zamówiony towar. Polski importer nie musi nawet fatygować się do Chin, lecz zostawia etap kontroli produkcji w rękach partnerów z Fullbax.

Elastyczność i pomoc na poszczególnych etapach importu

Na koniec warto jeszcze dodać, że ta firma jest bardzo elastyczna pod względem oferowanych usług. Firma może zorganizować import od A do Z, czym zainteresowane są przeważnie początkujące polskie firmy dopiero rozpoczynające import z Chin. Fullbax może także pomóc na konkretnym etapie i zająć się np. tylko kontrolą produkcji, bez wyzuwania dostawcy i organizowania transportu. Wszystko zależy od tego, czym zainteresowany jest polski partner. Musicie przyznać, że to duże ułatwienie i możliwość dostosowania oferty takiej firmy do realnych potrzeb. Dlatego warto współpracować właśnie z takimi firmami.

Jak zabezpieczyć stronę internetową?

0
Jak zabezpieczyć stronę internetową

Coraz częściej słyszymy o cyberatakach. Zagrożone są nimi nie tylko firmy i ich systemy, osoby prywatne, ale również właściciele stron internetowych. Tymczasem w łatwy sposób można ograniczyć zagrożenie.

Dlaczego lina kotwicząca jest tak ważnym zabezpieczeniem?

0
Lina kotwicząca

Praca w bardzo trudnych i niebezpiecznych warunkach wymaga przede wszystkim zabezpieczenia życia ludzkiego. Do tego celu wykorzystywać można różne sposoby, jednym z nich jest użycie liny kotwiczącej. Zwana jest czasami również liną lub linią życia. W dzisiejszym poradniku sprawdzimy w jaki sposób może ona uratować życie i zdrowie pracownika. Dowiemy się także jak należy jej używać zgodnie z przeznaczeniem.

Pracownik na uwięzi

By wykorzystać linę życia w odpowiedni sposób, należy przede wszystkim zważyć na to gdzie wykonywane są prace. Lina kotwicząca może być bowiem używana jedynie wtedy, gdy mamy do czynienia z płaską powierzchnią, po której porusza się pracownik. Nosi on specjalny pas, który posiada zaczep umożliwiający doczepienie liny. Następnie może on wejść w niebezpieczne miejsce, np. tam gdzie znajdują się szkodliwe gazy i istnieje zagrożenie utratą przytomności. Gdyby doszło do takiej sytuacji i osoba zabezpieczona upadnie, można natychmiast wyciągnąć ją z tarapatów po prostu pociągając linę. Zwykle wykorzystuje się do tego celu kilka osób, by jak najszybciej wyciągnąć poszkodowanego pracownika. W ten właśnie sposób lina kotwicząca może uratować życie osobie, która musiała wykonać jakieś prace w niebezpiecznym otoczeniu.

Miejsce wykorzystania

Ponieważ lina życia przeznaczona jest do używania nawet w sytuacjach ekstremalnych, bardzo często korzysta z niej straż pożarna. Dzięki temu nie ma ryzyka, że jeden ze strażaków wchodzący na teren pełen dymu i ognia straci przytomność, co spowoduje jego zgon. Lina kotwicząca umożliwia wyciągnięcie go z opresji, by ryzykowania życiem innych osób, które inaczej musiałyby wejść na obszar ogromnego niebezpieczeństwa. Wykorzystuje się ją także w przemyśle, tam gdzie do czynienia mamy z trującymi gazami i dojdzie do jakiejś awarii, przez co dane pomieszczenie zostanie napełnione gazem bądź dymem. Wtedy wysyła się na miejsce pracownika, który jest zabezpieczony liną życia i można go w każdej chwili wyciągnąć. Należy przy tym zapamiętać, że korzystanie z liny kotwiczącej jest możliwe tylko i wyłącznie na płaskiej powierzchni. Osoba zabezpieczona nie może więc przemieszczać się w pionie, wchodząc na inne piętra.

Dowiedzieliśmy się właśnie do czego stosowana jest lina kotwicząca. Jest ona bardzo prostym, a jednocześnie niesamowicie skutecznym rozwiązaniem, które może uratować ludzkie życie i zdrowie. Wykorzystuje się ją powszechnie w straży pożarnej, a także w różnych przedsiębiorstwach, które pracują z niebezpiecznymi substancjami.

Wideodomofon i jego zalety

0
Wideodomofon i jego zalety

Wideodomofon to urządzenie, które może znacznie podnieść poziom bezpieczeństwa w domu. Jest dobrym uzupełnieniem systemu alarmowego i monitoringu. Zobacz, jakie korzyści może przynieść ci zainstalowanie go przy wejściu.

Zapewnienie kompleksowego bezpieczeństwa domu wymaga instalacji kilku systemów. Obecnie nie wystarczy tylko monitoring i system alarmowy. Na rynku dostępnych jest wiele innowacyjnych urządzeń, dlatego warto zainteresować się tym tematem zanim wydamy pieniądze na kolejne systemy. Być może okażą się one zbędne. Na pewno jednym z urządzeń, które przynoszą wiele korzyści jest wideodomofon, który pozwala podejrzeć teren przy wejściu, jak i wokół domu. W dalszej części artykułu wyjaśniamy, jakie są najważniejsze powodu przemawiające za kupnem tego urządzenia.

Wideodomofon – co to jest? Jak kupić tani wideodomofon?

Każdy z nas zna domofony. Urządzenia, które montowane były już w latach 90. w większości bloków mieszkalnych pozwalały porozmawiać z osobą stojącą przed wejściem. Obecnie jednak sama możliwość rozmowy to za mało. Zanim wpuścimy kogoś do domu chcemy go zobaczyć. I właśnie w tym celu montowane są wideodomofony, czyli domofony wyposażone w kamerkę pozwalającą podejrzeć, kto stoi pod drzwiami.

Jeśli planujesz kupić tani wideodomofon, warto zerknąć na gotowe zestawy.  Zawierają one najczęściej zewnętrzny panel z kamerą wyposażoną w szerokokątny obiektyw. Ponadto w skład gotowych zestawów wchodzi puszka do montażu podtynkowego, zasilacz systemowy oraz dotykowy ekran.

Możliwości technologiczne a bezpieczeństwo

Dużą zaletą systemów wideodomofonowych jest fakt, iż możemy zintegrować je z systemem monitoringu. Wówczas obraz z kamer zewnętrznych przesyłany jest do rejestratora, który zapisuje nagranie. Wideodomofon można też rozbudować o kolejne panele i zamieścić nad każdym wejściem. Dlatego to rozwiązanie sprawdza się nie tylko w domach jednorodzinnych, ale też w apartamentowcach i biurowcach.

Kolejną korzyścią jest możliwość zdalnej obsługi wideodomofonu za pomocą smartfona. Takie właśnie możliwości daje postęp technologiczny. Współcześnie niemal każdy producent tworzy do swoich wideodomofonów dedykowaną aplikację mobilną. Za jej pomocą której można obsługiwać wiele funkcji przez telefon. Są aplikacje działające przez WiFi oraz takie dostępne w ramach standardowego GSM.

Na przykład jeśli z powodu przeszkody architektonicznej wideodomofon nie może dokładnie uchwycić twarzy osoby stojącej przed wejściem, możemy przełączyć widok na inną kamerę w systemie monitoringu. Warunkiem jest, aby była podłączona do systemu.

ZOBACZ TEŻ