środa, Listopad 14, 2018

Nowe oferty finansowania dla firm i wolnych zawodów

0
Nowe oferty finansowania dla firm i wolnych zawodów

Prowadząc firmę, potrzebny jest zastrzyk gotówki na dalszy rozwój. Jeśli więc szukasz idealnego finansowania dla swojej działalności gospodarczej, warto wziąć pod uwagę ofertę instytucji Centrum Finansowania Biznesu, a w szczególności proponowany kredyt na oświadczenie.

Jest to kredyt na oświadczenie ze wsparciem rządowym. Mogą z niego skorzystać osoby, które wykonują wolny zawód i prowadzą swoją firmę w formie jednoosobowej działalności gospodarczej. Oferujemy np. kredyt dla lekarza czy kredyt dla prawników. Dlaczego takie rozwiązanie się opłaca – przede wszystkim ze względu na to, że na decyzję kredytową oczekujesz tylko piętnaście minut. To znacznie krócej, niż na przykład bezpośrednio w instytucji bankowej, a do tego możesz liczyć na to, że Centrum Finansowania Biznesu wybierze najbardziej korzystną dla Ciebie ofertę. Najczęściej finansowanie jest możliwe, jeśli spełnisz określone warunki związane z przedstawieniem konkretnych dokumentów.

Starając się o kredyt na oświadczenie dla swojej firmy, musisz jedynie okazać dowód osobisty i jeden z dokumentów do wyboru: oświadczenie o wynikach finansowych z ostatniego kwartału, PIT z załącznikiem B za rok ubiegły lub podsumowanie miesięczne Książki Przychodów i Rozchodów za ostatnie pół roku. Nie są to wygórowane wymagania, a jeśli je spełnisz, istnieje większe prawdopodobieństwo, że otrzymasz finansowanie, które Cię w pełni usatysfakcjonuje.

Nie musisz analizować ofert instytucji bankowych krok po kroku – propozycja Centrum Finansowania Biznesu wypada bardzo korzystnie. Wyobraź sobie, że możesz pożyczyć nawet do 650 tysięcy złotych i spłacać taką kwotę maksymalne przez dwanaście lat. Nie musisz podawać na co chcesz przeznaczyć środki pieniężne, więc możesz nimi zarządzać tak, jak jest Ci wygodnie, w tym decydując się na konsolidację. Długi okres spłaty zachęca do wzięcia większej sumy pieniężnej, gdyż nawet wtedy budżet Twojej firmy nie będzie tak mocno obciążony. A środki na koncie bankowym ujrzysz bardzo szybko po zawarciu umowy.

Nawet w przeciągu jednego dnia roboczego pożyczone środki powinny znaleźć się na Twoim rachunku bankowym. Nie potrzebujesz poręczycieli ani żadnego zabezpieczenia finansowego, by wybrana przez Ciebie kwota mogła znaleźć się na Twoim koncie. Jeśli chodzi o wysokość przyznawanej sumy pieniężnej, to instytucja Centrum Finansowania Biznesu bierze pod uwagę zdolność finansową Twojej firmy, jednak nie tą obecną, ale tą, która jest realna w przyszłości. Jeśli szukasz idealnego finansowania dla swojej działalności, weź pod uwagę niskie oprocentowanie kredytu na oświadczenie, które jest możliwe dzięki gwarancji de minimis.

Planujesz założyć własną działalność? Wybierz odpowiednie biuro księgowe i powierz swoją dokumentację w ręce fachowców!

0
Planujesz założyć własną działalność? Wybierz odpowiednie biuro księgowe i powierz swoją dokumentację w ręce fachowców!

Zakładając własną działalność gospodarczą często boimy się, że sobie nie poradzimy. Głównie przeraża nas cała dokumentacja i papierologia. Możemy mieć również problemy z rozliczaniem faktur i ich archiwizowaniem, podatkami, składkami oraz pitami. Dlatego świetnym wyjściem z sytuacji jest powierzenie opieki nad naszą firmą dla biura rachunkowego.

Biura rachunkowe zajmują się – księgowością i rachunkowością. Księgowość to rodzaj ewidencjonowania stanu posiadanych składników majątkowych oraz źródeł ich finansowania. Polega na szerokiej dokumentacji i potwierdzeniach uzyskania przychodów pieniężnych oraz udokumentowanych zdarzeń gospodarczych, które miały wpływ na nasz majątek. Księgowość stanowi część większej dziedziny, jaką jest rachunkowość.

Rachunkowość składa się z dwóch głównych części – księgowości kalkulacyjnej oraz sprawozdawczej. Obejmuje perspektywę finansową, zarządczą oraz podatkową firmy.

Zakładając własną firmę powinniśmy, zatem udać się do wybranego biura księgowego i poprosić o pomoc nadzorowania dokumentacji naszej działalności. Biura księgowe pełnią formę usługową na rzecz różnych działalności gospodarczych. Zajmują się szeroko pojętą księgowością oraz doradztwem podatkowym. Zapewniają fachowe i kompleksowe usługi księgowe i podatkowe.

Czym zajmują się biura rachunkowe?

W ofercie większości biur podatkowych znajdziemy – księgowość, doradztwo podatkowe, płace i ZUS. Osoba nieznająca się na rozliczeniach i chcąca otworzyć własną działalność powinna powierzyć swoją dokumentację właśnie dla wybranego biura rachunkowego. Dzięki temu będzie działała zgodnie z prawem oraz uzyska możliwość najlepszego sposobu rozliczania dla siebie i konsultacji z księgową. Świetnym przykładem jest biuro księgowe Poznań.

Biura rachunkowe zajmują się wszystkimi zagadnieniami związanymi z księgowością firm. Najlepiej wybierać biura rachunkowe, które działają wiele lat na rynku i mają dużo zadowolonych klientów. To właśnie dzięki kwalifikacjom oraz doświadczeniu księgowych pracujących w biurach rachunkowych możemy uzyskać kompleksową obsługę naszej firmy od strony dokumentacji (podatki, księgowość, ZUS).

Biuro księgowe Poznań – oferta na najwyższym poziomie

Biuro księgowe Poznań to idealny wybór dla osób otwierających własną działalność. Właśnie tam otrzymamy fachową obsługę oraz pomoc przy otwarciu firmy.

Pracownicy zatrudniani w biurze w Poznaniu mają szeroką wiedzę oraz doświadczenie. Potrafią prowadzić księgowość firm z różnych branży, chętnie służą pomocą i gwarantują obsługę na najwyższym poziomie. Doskonale dobiorą Tobie formy płatności i rozliczenia, poprowadzą Księgi przychodów i rozchodów, a także pomogą z obsługą kadrowo-płacową. Zapewniają doradztwo, przygotowanie sprawozdań do GUS oraz pomoc przy uzupełnieniu dokumentacji kredytowej lub leasingowej. Pomogą Ci wypełnić przeróżne wnioski i dokumenty potrzebne do dotacji unijnych oraz dotacji z Urzędu Pracy.

Biuro księgowe Poznań to pewność, że Twoja firma szybko się rozwinie i nie będzie tracić pieniędzy na zbędne wydatki. Z pomocą wykwalifikowanych księgowych staniesz się doskonałym i prężnie działającym przedsiębiorcom. Nie będziesz musiał tracić czasu na archiwizowanie dokumentów i będziesz mógł go poświęcić na cenniejsze sprawy.  Nie zastanawiaj się, zatem, tylko udaj się do biura rachunkowego Poznań lub dowiedz się więcej informacji na jego temat na bilans Poznań.

Korekta pit za 2017 rok od a do z

0
Korekta pit za 2017 rok od a do z

Samo złożenie formularza PIT, jest dla części podatników sytuacją stresującą. Nic więc dziwnego, że możliwość popełnienia błędów oraz konieczność złożenia odpowiedniej korekty deklaracji podatkowej, jest dla części osób bardzo trudna. W wypadku jednak, jeżeli podatnik zauważy błędy w swoim zeznaniu rocznym, nie powinien panikować, ani liczyć na to, że skarbówka „nie zauważy”. Warto skorzystać z instytucji jaką przewidział ustawodawca –korekty pit.

Korekta PIT – samodzielna możliwość poprawki, formy

Po pierwsze, korektę pit za 2017 rok każdy podatnik może przygotować samodzielnie. Jej przygotowanie nie różni się w zasadzie od pracy nad pierwotnie złożoną deklaracją podatkową. Korektę składa się bowiem na tym samym formularzu, zaznaczając jedynie inny cel deklaracji podatkowej – czyli w tej sytuacji: korekta zeznania.

Korektę pit 2017 można więc przygotować na trzy zasadnicze sposoby:

  1. Tradycyjnie, w formie papierowej – składanej bezpośrednio do organu podatkowego, np. w biurze podawczym lub w okienku urzędu skarbowego. Niektóre urzędy w okresach większych obłażeń pracą, stosują również tak zwane PITomaty – czyli maszyny, w których można złożyć deklarację PIT;
  2. Tradycyjnej formie korespondencyjnej – deklarację przygotowaną w formie papierowej, podatnik może wysłać do odpowiedniego organu podatkowego listem poleconym, za pośrednictwem wyznaczonego operatora pocztowego (Poczta Polska). Data widniejąca na pieczęci potwierdzenia nadania listu poleconego jest datą złożenia deklaracji, zaś potwierdzenie nadania listu poleconego wystarczy, jako dowód złożenia deklaracji;
  3. Elektronicznej formie e-deklaracji – w tej kwestii podatnik może skorzystać z aplikacji zapewnianych przez Ministerstwo Finansów lub ze specjalnych programów komercyjnych, umożliwiających przygotowanie oraz złożenie deklaracji e-PITy. Odpowiednie użycie programu pozwala na przesłanie deklaracji przez specjalne bramki Ministerstwa, a w ramach potwierdzenia – podatnik otrzymuje Urzędowe Poświadczenie Odbioru, będące potwierdzeniem równorzędnym to potwierdzenia nadania listu poleconego.

Najważniejsze zasady – dlaczego warto

Korektę pit 2017 należy z założenia złożyć w przypadku samodzielnego wykrycia błędów w deklaracji podatkowej PIT za zeszły rok. Warto pamiętać, że najpopularniejsze zobowiązania podatkowe przedawniają się dopiero po upływie 5 lat od zakończenia roku podatkowego, w którym stały się wymagalne. Np. Jeżeli zobowiązanie podatkowe powinno być uregulowane do 30 kwietnia 2018 roku, to organy mają możliwość „ścigania” podatnika aż do końca 2023 roku .Najprawdopodobniej nie warto więc liczyć na to, że skarbówka nie zauważy naszych błędów. Warto pamiętać, że samodzielne złożenie korekty pit 2017, może pozwolić uniknąć negatywnych konsekwencji. W przypadku, jeżeli to kontrola podatkowa wykaże błędy, wtedy podatnik ma zdecydowanie ograniczone możliwości obrony.

Podsumowanie i rekomendacje

Przygotowanie PIT może być dla osób, które nie znają się na kwestiach finansowo – księgowych, dość trudne. Nic więc dziwnego, że w przypadku znalezienia błędów podatnicy mogą czuć, że sobie nie poradzą. W tym miejscu warto zaznaczyć, że korekta PIT nie jest trudniejsza, niż standardowa deklaracja podatkowa. W przypadku osób, które wymagają wsparcia warto pomyśleć o pomocy znajomych, bliskich lub specjalistów. Na rynku dostępnych jest również wiele programów np. do wypełniania e-deklaracji, które umożliwiają również przygotowanie i złożenie korekty pit.

Jakie narzędzia powinien mieć każdy domorosły „majterklepka”?

0
Jakie narzędzia powinien mieć każdy domorosły „majterklepka”?

Wielu z nas nie pracuje zawodowo przy różnego rodzaju remontach, budowach, liniach produkcji itp., jednak zamiłowanie do majsterkowania sprawia, że w naszych garażach znajdziemy sporo sprzętu technicznego, który okazuje się pomocny w realizacjach drobnych naprawach, czy podczas tworzenia różnego rodzaju przedmiotów, a może nawet bardziej zaawansowanych maszyn. W tym artykule pokażemy, ile zastosowań mają wkrętarki Festool, dlaczego warto kupić narzędzia Milwaukee oraz dlaczego zszywki tapicerskie nie są przeznaczone tylko i wyłącznie dla tapicerów?

Kupuj w dobrych miejscach!

Niezależnie od tego czy w kręgu naszych zainteresowań są kompletne frezarki Festool, czy może tylko i wyłącznie szczotki Festool, które chcemy zastosować do maszyny, którą już mamy. W obydwu przypadkach dobrze udać się do sprawdzonego sklepu z asortymentem tego typu. Jeżeli ktoś woli zakupy w Internecie, dobrym miejscem może być https://www.elima24.pl. To sklep, w którym znajdziemy bardzo szeroki asortyment podzielony na różne kategorie. Znajdą się tutaj między innymi różnego rodzaju narzędzia Milwaukee, czy innych popularnych firm tj. Stihl, Bosh, Festool, CMT. Narzędzia to m.in. piły wraz z tarczami, nożyce do cięcia, klucze różnego rodzaju, grzechotki, lutownice, wkrętarki Festool i tak wymieniać można by jeszcze bardzo długo.

Różnego rodzaju zastosowanie

W przypadku, gdy z takiego sprzętu korzystamy tylko okazyjnie, do realizacji w naszych własnych garażach, najważniejsze je to, aby wybierać narzędzia uniwersalne takie, które sprawdza się na wielu frontach. Tutaj doskonałym przykładem jest wkrętarka Fastool, która to sprawdzi się zarówno w przypadku przykręcania, jak i odkręcania elementów, ale także z powodzeniem można do niej zamontować wiertła. Wspominane wcześniej zszywki tapicerskie przecież nie tylko muszą służyć do obić meblowych. Z powodzeniem można skorzystać z nich do mocowania innych materiałów.

Dobrym pomysłem jest również kupowanie całych zestawów. Przykładowo narzędzia Milwaukee we wspomnianym wcześniej sklepie Elima dostępne są w zestawach skompletowanych przez producenta tak, aby zapewnić, jak największe spektrum prac, które będzie można wykonać ich pomocą. Taki zestaw zawsze dobrze mieć w domu, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy nadarzy się okazja, aby go wykorzystać. Jeżeli jednak mamy zamiłowanie do majsterkowania, z pewnością fajnie wyposażyć swój warsztat w kilka przydatnych narzędzi z każdej grupy. Realizacje z ich pomocą z pewnością okażą się dużo łatwiejsze, jak również pozwolą na szybsze wykonywanie niektórych czynności.

Profesjonalne akcesoria do cięcia papieru

0
Profesjonalne akcesoria do cięcia papieru

Wielokrotnie zdarzają nam się sytuacje gdy potrzebujemy określonego rozmiaru papieru, ale akurat w domu nie posiadamy takiego. Sklepy są zamknięte, nam natomiast się bardzo spieszy. Nawet jeśli są otwarte nie zawsze mamy możliwość, by stosunkowo szybko pojechać po brakujące nam elementy. Dlatego dobrze jest mieć w swoim domu czy też biurze akcesoria do cięcia papieru.

Dahle – czym wyróżnia się marka?

Przy zakupie tego typu akcesoriów, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim akcesoria do cięcia papieru Dahle. To marka, która ma już ugruntowaną pozycję na rynku i cieszy się bardzo dużą popularnością. Blaty do cięcia, które oferuje, są wykonane z najlepszej jakości materiałów. Poza tym na każdej z blach znajdziemy precyzyjne linie, które pomagają nam wyciąć papier w odpowiedni sposób. Dahle na swoje urządzenia daje nawet pięcioletnią gwarancję, co wyróżnia tą firmę na rynku.

W jakie akcesoria warto zainwestować?

Dahle ma bardzo szeroki wybór akcesoriów i czasem możemy nie być do końca pewni tego, co chcielibyśmy wybrać i co sprawdziłoby się w konkretnej sytuacji. Do wyboru natomiast mamy chociażby trymery obrotowe, które gwarantują cięcie bez nierówności. Taki trymer może być przez nas używany zarówno w domu, jaki i w agencji reklamowej. Prócz tego Dahle oferuje także gilotyny, których ostrza są hartowane. Są one przeznaczone do cięcia różnych materiałów, nie tylko papieru. Tego typu sprzętów używa się chociażby w urzędach czy też w warsztatach.

Jeśli natomiast mamy bardzo duże zapotrzebowanie na konkretny format papieru i zazwyczaj dość mało czasu, warto zainwestować w urządzenie do cięcia heavy-duty. Jest ono przede wszystkim dostosowane do cięcia bardzo dużych ilości papieru i to w stosunkowo krótkim czasie. Można tym urządzeniem ciąć nawet 800 arkuszy jednocześnie, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Urządzenia Dahle sprawdzają się zatem w wielu sytuacjach i odpowiadają na potrzeby różnych ludzi. Można ich chociażby używać w domu, czasem nieco hobbystycznie. Wiele osób pracuje nad własnym autorskimi projektami w różnych dziedzinach. Wówczas taka szybka obróbka formatu papieru, jest bardzo ważna. Tego typu urządzenia są także nieocenione chociażby w urzędach miasta. Tam gdzie trzeba pracować naprawdę bardzo szybko i nie ma zbytnio czasu na zastanawianie się, urządzenia Dahle sprawdzają się idealnie. Szybkość i precyzja w jednym to jest coś, czego bardzo często potrzebują urzędnicy. Takich urządzeń używa się także w przedszkolach i biurach. Każdy jest w stanie znaleźć coś z Dahle, co spełni jego oczekiwania.

Program magazynowy

0
programu magazynowego

Największe firmy produkujące różne towary lub rozmaite hurtownie zazwyczaj posiadają wielkie magazyny, które zawierają w sobie tysiące przedmiotów różnego rodzaju. Aby pracownicy mogli w pełni zdawać sobie sprawę, co mają na terenie swojego magazynu i w którym miejscu dany produkt się znajduje powinni mieć dostęp do specjalnego programu magazynowego.

Jest to aplikacja komputerowa o stosunkowo prostym działaniu tworzona przez specjalistów z dziedziny informatyki w biznesowym wydaniu. Pozwala przeprowadzać gruntowną rewizję stanu posiadania swojego magazynu i posegregować wielkie zbiory przedmiotów, które się w nim znajdują. Program magazynowy jest nieocenioną pomocą dla wszystkich osób zatrudnionych w magazynie i pozwala im na dużo bardziej komfortową pracę.

Program taki zawiera również wiele innych aspektów branży, w której ma swoje zastosowanie. Znajduje się w nim przykładowo obsługa montażu lub demontażu półproduktów, które mogą być razem złączone w większą całość. Jest to wielka pomoc dla pracowników, którzy zajmują się składaniem danej rzeczy z kilku innych lub sprzedażą na części. Program zawiera też wielką ilość rozmaitych dokumentów, które potrzebną są w branży magazynowej. Papierkowa robota jest bowiem niezwykle zajmująca w każdego rodzaju pracy, więc sterowanie tego systemu przez dobrze przygotowany program będzie również wielkim ułatwieniem. Bez tego rodzaju pomocy, szkolenie nowych pracowników będzie zdecydowanie bardziej pracochłonnym zajęciem, a także będzie konieczność zatrudnienia ich w większej ilości.

Warto więc zainwestować w używanie licencjonowanego programu magazynowego (lista programów dostępna jest na www.programymagazynowe.com.pl), który co prawda jest płatny, ale pozwala oszczędzić na innych aspektach prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Praca w tego typu produktach odbywa się na poziomie lokalnym, czyli w jednym magazynie lub w trybie sieciowym z użyciem Internetu. Możliwość obsługi w wielu konfiguracjach jest jedną z jego największych zalet. Warto również dodać, że są możliwości wydruków ważnych dokumentów.

Potrzebujesz pożyczki? A masz już jedną? Sprawdź to!

0
Potrzebujesz pożyczki? A masz już jedną? Sprawdź to!

Życie jest skomplikowane i przynosi różne niespodzianki. Czasem zaskakuje pozytywnie, innym razem negatywnie. Z pewnością niczym miłym nie jest konieczność zaciągnięcia pożyczki, szczególnie jeśli już ma się jedną. Ale czy to w ogóle możliwe? Czy można mieć dwie pożyczki jednocześnie? Dowiedz się już teraz.

Pożyczka bez BIK, jak znaleźć najlepszą ofertę?

0
Pożyczka bez BIK, jak znaleźć najlepszą ofertę?

Spójrzmy prawdzie w oczy, sytuacje życiowe są różne, czasem zdarza się, że z pewnych powodów potrzebujemy gotówki właściwie na już a opcji jej pozyskania mamy niewiele. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest pożyczka bez BIK. Kredyt zaciągany w instytucji pozabankowej to często jedyna alternatywa, jaka nam pozostaje w obliczu, gdy banki odmówią nam finansowania. Pożyczki tego typu udzielane są bez weryfikacji zdolności kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Dlatego też mogą je otrzymać osoby, które z punktu widzenia instytucji bankowych pieniędzy nigdy by nie otrzymały.

Pożyczki pozabankowe – cała gama produktów i na raty

0

Zbliża się lato, każdy z nas chciałby gdzieś wyjechać, odpocząć. ale to tylko jeden z nielicznych wydatków, który nas dopada w tym okresie. Bowiem teraz nadchodzi czas konieczności wymiany garderoby, czasem zakupu nowych rzeczy do domu itd. Oczywiście do tego dochodzą także wszelkie wydarzenia losowe, jak awarie itp.

Skąd wziąć pieniądze?

Pojawia się zatem zasadnicze pytanie – skąd wziąć na to wszystko pieniądze? Odpowiedź na to pytanie niestety nie jest taka jednoznaczna, większość z nas bowiem od razu myśli o bankach, jako o najlepszym źródle pożyczek i kredytów. Niemniej jednak tu spotykamy się z koniecznością spełnienia przeróżnych wymogów, nieciekawymi ofertami, ogromną biurokracją… Czy istnieje jakiś sposób, aby uniknąć tego wszystkiego?

Pożyczki pozabankowe – ciekawa alternatywa

Otóż warto zapoznać się z ofertą pożyczek pozabankowych. Czym szczególnym się one charakteryzują? Przede wszystkim tym, że łatwo dość je uzyskać – nie musimy godzinami konsultować się z doradcami ani spełniać miliona wymagać. Wiele z takich pożyczek można nawet wziąć bardzo szybko przez Internet. drugą cechą charakterystyczną pożyczek pozabankowych jest to, że ich oferta jest naprawdę całkiem bogata – znajdziemy tu też przeróżne promocje i okazje. Warto jeszcze dodać, że pożyczki pozabankowe mogą być krótkoterminowe, jak i udzielane na dłuższy okres czasu.

Jak bezpiecznie cieszyć się pożyczką pozabankową?

Wiadomo jednak, że pożyczki pozabankowe to mimo wszystko trochę bardziej grząski grunt. Czasem zdarza się, że możemy tu się natknąć na przeróżnych oszustów. Jak się przed nimi ustrzec? Otóż dobrym pomysłem jest przede wszystkim uważny wybór odpowiedniej pożyczki. Ponadto warto zajrzeć na rzetelny portal, taki jakim niewątpliwie jest www.get-money.pl/aktualności/banki/chwilówka-szybka-pożyczka-szybka-wypłata-w-15-minut. Dlaczego? Otóż tu znajdziemy konkretne rady, na co uważać, co jest ważne podczas wyboru pożyczki pozabankowej, a także różne oferty i rankingi, dzięki czemu łatwo będzie nam dokonać wyboru i cieszyć się możliwościami, jakie przyniósł zastrzyk gotówki.

Teczki ofertowe – co warto wiedzieć?

0

Co warto wiedzieć o papierowych teczkach firmowych? Poznaj różne zastosowania i rodzaje teczek ofertowych i dowiedz się, dlaczego są jednym z najchętniej drukowanych materiałów reklamowych.